Всеукраїнський форум юристок

Всеукраїнський форум юристок – щорічна подія, що об’єднує юристок зі всієї України, серед яких адвокатки, судді, нотаріуски, представниці правоохоронних органів, правозахисниці та інші фахівчині в галузі права.

Всеукраїнський форму юристок – це майданчик для:

– спільного обговорення питань захисту прав жінок в Україні

– пошуку та об’єднання однодумниць для ведення стратегічних справ

– мережування, менторства, професійного та особистісного розвитку

Форум покликаний привернути увагу юридичної спільноти до питань захисту прав жінок, зокрема, їх доступу до юридичної професії, викликів, що стоять перед юристками, а також обговорити професійні досягнення юристок.

Другий Всеукраїнський форум юристок відбудеться 01-02 червня у Києві.

Як стати видимими у професії, щоб ефективно представляти і захищати права жінок? Як ми говоримо? Чи вміємо позиціонувати себе і наші цінності? 

Ключові теми Другого Всеукраїнського форуму юристок: публічна та внутрішня комунікація, адвокаційні кампанії на захист прав жінок, видимість юристок у професійному середовищі. 

Понад 200 юристок зі всієї України – адвокаток, суддів, нотаріусок, представниць правоохоронних органів, правозахисниць та інших фахівчинь в галузі права – об’єднаються для спільного обговорення питань захисту прав жінок в Україні.

На Форумі Ви знайдете однодумниць для ведення стратегічних справ, ідеї та ресурси професійного та особистісного розвитку. Тут всі чують одна іншу та говорять спільною мовою, поважаючи різність думок. Так було минулого року, ще краще буде цьогоріч.

Форум покликаний привернути увагу юридичної спільноти до питань захисту прав жінок, зокрема, їх доступу до юридичної професії, викликів, що стоять перед юристками, а також обговорити професійні досягнення юристок.

Зареєструватися на участь у Форумі Ви можете за посиланням.

Офіційна подія у Facebook тут.
Останній день реєстрації 05 травня 2019 року. Кількість учасниць обмежена.

Участь у Форумі безоплатна. Організаторками покриваються витрати на проживання, харчування, роздатковий матеріал.

Ініціатива “Всеукраїнський форум юристок” реалізується за підтримки Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні“, що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційний центр з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади, Програми “Нове правосуддя” USAID Україна та Українсько-канадського проекту Підтримки судової реформи в Україні.

ПРОГРАМА ПЕРШОго Всеукраїнського ФОРУМУ юристок

ЖІНКИ У ЮРИДИЧНІЙ ПРОФЕСІЇ: ВИДИМІСТЬ, АДВОКАЦІЯ, ВПЛИВ

1 ЧЕРВНЯ 2019, День 1

9.30-10.00 – Реєстрація/ вітальна кава

 

10.00-10.30 – Відкриття Форуму

 

10.30-11.30 – Панельна дискусія: «Публічна комунікація юристок заради системних змін» 


12:00 – 12:30 – Кава-брейк


12.30-14.00 – Панельна дискусія «Стань її голосом: як об’єднати зусилля для адвокації прав жінок та дівчат»


14.00 – 15.00 – Обід


15.00 – 18.00 – Робота в групах: «Ефективна комунікація та просування системних змін: посилення голосу жінок»

І група – «Як зробити юридичне середовище гендерно-чутливим?»

ІІ група «Адвокація прав жінок та дівчат: де ми є зараз і що ще потрібно зробити разом?»

ІІІ група – «Вплив ґендерних стереотипів на захист прав людини: як цьому протидіяти?»

ІV група – «Гендерна стратегія, як інструмент просування гендерної рівності у юридичному середовищі»

 

18.00 – 19.00 – Презентація успішних практик/продуктів/ініціатив щодо захисту прав жінок та просування ґендерної рівності.

 

19.00-20.00 Вечеря


20.00 – 21 .30 –  Перегляд та обговорення фільму «Врівноваження терезів»

2 ЧЕРВНЯ 2019 року, День 2

9.30-10.00 – Реєстрація


9.30 – 11.00 –     Презентація роботи груп: «Ефективна комунікація та просування системних змін: посилення голосу жінок». Обговорення


11.00 – 12.00 – 
Мотиваційні виступи. Надихаючі промови 


12.00 – 12.30 – Кава-перерва


12.30 – 14.00 – Майстер-класи від учасниць


14.00 – 15.00 Обід


15.00 – 16.00 – 
Професійні майданчики, які об’єднують юристок заради впливу, безпеки, професійного зростання та захисту прав жінок


16.00 – 16.30 – Підведення підсумків Форуму

Рекомендації Першого Всеукраїнського форму юристок

МАТЕРІАЛИ Першого ФОРУМУ

Подолання викликів щодо дискримінації жінок з маргіналізованих груп (канадський досвід). Презентація Карен Л. Дик, виконавчої директорки «Правова Фундація Манітоби», для Першого Всеукраїнського Форуму юристок, Київ, 8 червня 2018 року

Подолання гендерно-обумовленого насильства: досвід Канади. Презентація Докторки Полін Ренкін для Першого Всеукраїнського Форуму юристок, Київ, 8 червня 2018

ПРАВА ЛЮДИНИ ТА ГЕНДЕРНИЙ МЕЙНСТРІМІНГ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ: УКРАЇНСЬКІ КРОКИ НА ЗУСТРІЧ СТАМБУЛЬСЬКІЙ КОНВЕНЦІЇ. Презентація Олени Харитонової, доцентки кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, для Першого Всеукраїнського Форуму юристок, Київ, 8 червня 2018

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: РИЗИКИ ДЛЯ ЖІНОК. Презентація Оксани Кашинцевої, кандидатки юридичних наук, адвокатки, для Першого Всеукраїнського Форуму юристок, Київ, 8 червня 2018

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТИ ГРУПИ «Сексуальні домагання: міжнародний досвід, ефективність українського законодавства та чи готові постраждалі говорити про це і звертатися за допомогою .Як об’єднати зусилля правничої спільноти заради кращого захисту жінок від сексуальних домагань?»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТИ ГРУПИ «Інші форми дискримінації: утиск, непряма дискримінація: виклики та шляхи їх подолання, зокрема ,шляхом об’єднання зусиль правничої спільноти»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТИ ГРУПИ «Гендерно-обумовлене насильство: чи достатньо українське законодавство захищає постраждалих від гендерно-обумовленого насильства? Чому потрібно ратифікувати Стамбульську конвенцію? Як може допомогти об’єднання зусиль правничої спільноти?»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТИ ГРУПИ «Мультидискримінація, особливо вразливих груп: внутрішньо-переміщених осіб, жінок, котрі проживають у сільській місцевості, жінок, котрі живуть з ВІЛ та жінок із алкогольною та наркотичною залежністю. Виклики та шляхи їх подолання, зокрема, шляхом об’єднання зусиль правничої спільноти»