ДІЯЛЬНІСТЬ

  • ЮрФем проводить систематичні зустрічі, круглі столи, конференції, тренінги та інші заходи задля обміну досвідом, обговорення актуальних питань захисту прав жінок в Україні, а також підвищення професійного рівня та подальшого професійного розвитку юристок
  • До участі запрошуємо суддів, адвокаток, працівниць правоохоронних органів та всіх зацікавлених юристок і студенток-юристок!
  • Ми відкриті до ідей та побажань щодо проведення заходу для юристок. Готові організувати та провести цікавий спільний захід із залученням професійних спікерок на актуальну та важливу тему

ПАРТНЕРСТВА

 

“Поодинці ми можемо зробити так мало; разом ми ми можемо зробити так багато”

Хелен Келлер, американська письменниця, лекторка і політична активістка 

ЮрФем налагодила ефективні партнерства із різними організаціями, разом із якими ми рухаємося вперед, втілюємо спільні ідеї, організовуємо заходи та плануємо нашу спільну діяльність

Українська асоціація представниць правоохоронних органів. Попри те, що організація була створена лише у березні 2018 року, вона вже активно впроваджує гендерно-чутливі політику і практику в правоохоронних органах України, а також сприяє забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків – працівників таких органів

Управління забезпечення прав людини Національної поліції України – структурний підрозділ Національної поліції, представники та представниці котрого працюють у кожній області України. Разом із Управлінням проводимо спільні заходи, присвячені застосуванню законодавства про протидію домашньому насильству та насильству щодо жінок працівниками правоохоронних органів. Представниці Управління є активними членкинями ЮрФем.

Центри безоплатної правової допомоги – мережа, котра охоплює усю України. У центрах безоплатної правової допомоги працюють наші членкині – юристки та адвокатки. ЮрФем працює над покращенням якості надання послуг адвокатами центрів, зокрема, розробляючи методичні рекомендації щодо ідентифікації справ, котрі пов’язані із дискримінацією та гендерно-обумовленим насильством.

Громадська організація “Центр “Жіночі перпективи” – феміністична, правозахисна організація, котра 20 років працює у напрямку захисту прав жінок, постраждалих від домашнього насильства, інших форм гендерно-обумовленого насильства та дискримінації. Експертки Центру “Жіночі перспективи” приймають активну участь у заходах ЮрФем, надають інформаційну, методичну та іешу допомогу ЮрФем, долучаються до розробки матеріалів для юристок.

Громадська організація “Природні Права Україна” – це організація з правозахисту у галузі вагітності, пологів та материнства. Організації об’єднали зусилля, щоб сприяти впровадження змін у систему пологової допомоги на Львівщині для її максимального наближення до потреб жінок та забезпечення прав людини.

ДОСЛІДЖЕННЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ "ЖІНКИ У ЮРИДИЧНІЙ ПРОФЕСІЇ"

У вересні 2017 року напередодні Дня юриста Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» провела дослідження “Жінки у юридичній професії”. Анонімну онлайн анкету із запитаннями дослідження заповнило 365 респонденток

Результати дослідження демонструють, що серед опитаних жінок-юристок

  • 46,5% зазнають дискримінації у доступі до професії;
  • 41,5% необхідно було доводити свою професійність та здатність виконувати певну роботу в ситуації, у котрій чоловіку-юристу цього не потрібно було робити;
  • 36,9 % зазнавали у своїй професійній діяльності сексуальних домагань.

Дані опитування відображають гендерні аспекти юридичної професії, хоча не є репрезентативними

Більше інформації знайдете у поданій інфографіці

ПУБЛІКАЦІЇ

РІШЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ СТОСОВНО АДВОКАТСЬКОЇ ТАЄМНИЦІ

Неофіційний переклад,  виконаний спеціально для учасниць Першого Всеукраїнського Форуму юристок  з ініціативи ЮрФем за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади. Погляди, висловлені у цьому матеріалі, належать виключно авторам і можуть не співпадати з позицією згаданих організацій

ІНТЕРВ’Ю

«Жінки в юридичній професії у США»

Підвищення доступу та лідерства жінок у юридичній професії є справою не тільки національною, а й глобальною. Українські юристки мають і що перейняти від колежанок з інших країн, і що передати їм. Однією із цілей Юрфем є обмін досвідом між юристками та їх асоціаціями з різних країн для підвищення спроможності у своїх країнах та ефективної взаємодії на глобальному рівні. 

Як один із кроків в рамках цієї цілі, спеціально для Першого Всеукраїнського форуму юристок, Юрфем ініціювала інтерв’ю із декількома американськими юристками, учасницями та лідерками асоціацій різного рівня, зокрема із:  

§  Касандра Адамс, заступниця декана Камберлендської правничої школи, директорка Центру медіації, член Американської правничої асоціації, Правничої асоціації штату Алабама, Правничої асоціації міста Бірмінгем, а також секцій юристок цих асоціацій (більше інформації)

§  Діандра Деброс, адвокатка, керуюча партнерка юридичної фірми «Zarzaur Mujumdar & Debrosse», Віце-президент Правничої асоціації штату Алабама, член Американської асоціації правосуддя, секції юристок Правничої асоціації міста Бірмінгем (більше інформації)

§  Лінда Коннор, директорка програм безперервної освіти Камберлендської правничої школи, член Американської правничої асоціації, Правничої асоціації штату Алабама, Правничої асоціації міста Бірмінгем, а також секцій юристок цих асоціацій (більше інформації)

 

Інтерв’ю було проведене 27 квітня 2018 року Яриною Журбою, членкинею Правління Юрфем, у Камберлендській правничій школі Семфордського університету у Бірмінгемі, штат Алабама.

Камберлендська правнича школа (Cumberland School of Law) входить у двадцятку і найстаріших, і найбільш рейтингових правничих шкіл США. Серед випускників є і Нобелівський лауреат – Кордел Голл, якого називають засновником ООН. Загалом у США є 204 правничі школи, акредитованих Американською правничою асоціацією (American Bar Association, АВА) та ще кілька десятків шкіл, неакредитованих АВА.    

Алабама є одним із найбільш консервативних штатів країни. Алабама традиційно входить в десятку штатів із найнижчим рівнем представництва жінок у своїх законодавчих органах. Станом на 2017 рік – це 15 % жінок у Палаті представників та Сенаті Алабами (в середньому у законодавчих органах штатів це 25 % жінок, а у Конгресі США – 19,6 %). Тож крізь призму Алабами особливо цікаво аналізуваати досягнення та виклики, які стоять перед юристками США.

Загалом у США, за даними АВА, з тих, хто отримали доступ до юридичної професії, жінками є 36 %.  Частка жінок ще зменшується зі зростанням важливості та оплачуваності посад/позицій у юридичній кар’єрі. До прикладу, серед топ-200 юридичних компаній США частка жінок, які є партнерами, що беруть участь у розподілі прибутку компанії, становить 19 %. 

В штаті Алабама загальна частка жінок у юридичній професії становить 32,6 %.

Повний запис інтерв’ю:

https://www.youtube.com/watch?v=ShIJxXiw358