ІІІ Літня Школа - ЮрФем - Jurfem

третя літня школа юрфем для студенток-юристок.

Літня школа ЮрФем для студенток-юристок – ініціатива Асоціації жінок-юристок України ЮрФем, що втретє впроваджуватиметься в Україні.

Третя літня школа ЮрФем для студенток-юристок відбулась 6-9 серпня 2020 року у Дніпропетровській області!

Ми щасливі, що новоспечені випускниці нашої школи таки отримали змогу приєднатись до своїх попередниць та поповнити ряди молодих юристок, що знають багато про гендерні політики та вмітимуть використовувати свої знання у професійному житті.

Не можемо не подякувати всім, хто допомогли зробити цю школу такою насиченою та незабутньою.

Навчання у Літній школі ЮрФем зосереджується на розвитку soft skills у студенток-юристок та юридичних аспектах захисту від гендерної дискримінації, гендерно-обумовленого насильства та сексуальних домагань.

 

🍉У перший день ми говорили з Яриною Волошин про гендерні ролі, гендерні стереотипи та їх роль у нашому житті, як юристок.

Разом з Ірина Глущенкова працювали над розумінням ролі лідерок у суспільстві, а також як усвідомити і показати себе лідеркою.

Ввечері учасниці мали нагоду переглянути традиційний для нашої #Літня_школа_ЮрФем фільм “Врівноваження терезів” від Шерон Роуен, а обговорення модерувала Катерина Шуневич.

🍉Другий день навчання розпочався підсумками вчорашнього дня. Дівчата відразу застосовували на практиці нову інформацію: як розповісти про гендерну рівність середовищам, у тому числі професійним, які, по-замовчуванню, ставляться до цього скептично.

Після цього Ірина Глущенкова працювала з учасницями над розумінням себе: емоцій, почуттів та їх ролі у щоденному житті.

Тоді учасниці, разом з Христиною Кіт, почали працювати над поняттями гендерної дискримінації, гендерних стереотипів та розбирали реальні кейси з української судової практики, аналізуючи та обгрунтовуючи, яким чином і хто дискримінує жінок в окремих випадках.

Після обіду дівчата продовжили працювали з Ларисою Денисенко – розбирали сексизм та давали гендерно-деструктивне інтерв’ю.

Закінчився вечір мотиваційною зустріччю з юристкою суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською

🍉Третій̆ день навчання у Третій літній школі ЮрФем для студенток-юристок продовжився роботою над застосуванням отриманої інформації на практиці з Іриною Глущенковою та Ларисою Денисенко.

Далі більшу частину дня ми присвятили вивченню проблеми домашнього насильства. Експертка та досвідчена адвокатка Тамара Бугаєць розповідала і про природу насильства, про цикли, про правові механізми захисту постраждалих, а також власний досвід у роботі.

Тоді розпочався майстер-клас із самооборони від засновниці курсів “Бийся як дівчина” Ольги Полякової 

Після вечері нас чекав прощальний вечір та приємне обговорення книг, які нас надихнули або щось у нас змінили, який модерувала Ярина Волошин. Кожна отримала список книг, які варто перечитати.

🍉 На четвертий день ми працювали над питання взаємодії між людьм з Іриною Глущенковою.

Після цього відбулась мотиваційна зустріч з Оленою Зеркаль, Анною Вронською, Іриною Шибою, Наталією Хантер та Юлією Лісовою

Завершили ми традиційно врученням сертифікатів.

Додатково хочемо подякувати нашій фотографині Роксолані Поцюрко, а також юристкам-лідеркам, які ділились своїм досвідом ексклюзивно з учасницями Третьої Літньої школи – Катерині Бусол, Дарії СвиридовійОлександрі Матвійчук, Катерині Левченко, Юлії Нузбан.

🔸III Літня школа ЮрФем відбулась за підтримки European Endowment For Democracy

До участі у Літній школі були залучені  30 студенток-юристок ІІ-IV курсів із всіх областей України. При відборі враховувались рівень мотивації, регіональну представленість та готовність до подальшої співпраці із ЮрФем.

До слова, учасниці  школи отримали сумки, виготовлені з банерів, які раніше використовувались у діяльності “ЮрФем”.

коротка програма третьої літньої школи юрфем

06 серпня 2020 року

13:30 – 14:00 – Реєстрація

14:00 – 15:30 – Привітання, знайомство, правила роботи

15:30 – 16:00 – Перерва на каву

16:00 – 17:00 – Основи гендерних знань

17:00 – 19:00 – Лідерство та гендер

19:00 – 19:40 – Вечеря

20:00  – Перегляд фільму

07 серпня 2020 року

09:00 – 11:30 – Лідерство та EQ, розуміння себе

11:30 – 12:00 – Перерва на каву

12:00 – 14:00 – Дискримінація та її ідентифікація

14:00 – 15:00 – Обід

15:00 – 16:30 – EQ: управління собою

16:30 – 17:00 – Перерва на каву

17:00 – 19:00 – Сексизм та гендерно-деструктивне інтерв’ю

19:00 – 20:00 – Вечеря

20:00 – 21:00 – Мотиваційна зустріч

08 серпня 2020 року

09:00 – 11:30 – EQ: розуміння інших

11:30 – 12:00 – Перерва на каву

12:00 – 14:00 – Протидія домашньому насильству

14:00 – 15:00 – Обід

15:00 – 16:00 –  Протидія домашньому насильству

16:00 – 16:30 – Перерва на каву

16:30 – 18:30 – Самооборона

19:00 – Вечеря/прощальний вечір

09 серпня 2020 року

09:00 – 11:30 – EQ: побудова стосунків

11:30 – 12:00 – Перерва на каву

12:00 – 13:00 – Мотиваційна зустріч виступи

13:00 – 14:00 – Підведення підсумків та вручення сертифікатів

14.00 – 15.00 – Обід/Трансфер

тренерки 3 літньої школи юрфем

Христина Кіт

адвокатка, кандидатка юридичних наук, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», співавторка дистанційного онлайн курсу для адвокатів “Правова допомога постраждалим від домашнього насильства”, методичних рекомендацій для адвокатів щодо ідентифікації гендерної дискримінації та надання допомоги постраждалим, навчального курсу “Гендерна рівність та права жінок”

тренерка, фасилітаторка, розробниця навчальних програм, спеціалізується на тематиках: комунікація та EQ, лідерство та управління змінами, ТоТ програми, розвиток навичок фасилітації, стратегічних та організаційних сесіях, командних сесіях по роботі з цінностями, креативних сесіях.

правозахисниця, адвокатка, письменниця, медійниця, співзасновниця та членкиня ЮрФем. Посланниця толерантності ПРООН в Україні з 2017 року, членкиня Правління Міжнародного фонду «Відродження», членкиня Піклувальної ради Української Асоціації Міжнародного Права, членкиня Наглядової Ради Центру Громадянських Свобод. Заступниця Голови Наглядової Ради Українського Інституту Книги, членкиня первісної капітули та журі Першої Премії журналістського новаторства імені Ґеоргія Ґонгадзе.

історикиня, магістерка історії, тренерка з громадянської освіти, співрозробниця програм з громадянської освіти та гендерної рівності,  навчальних програм з прав людини. Співавторка рекомендацій щодо впровадження політик гендерної рівності у ВНЗ.  Дослідниця історії феміністичного та жіночого руху в Україні, менеджерка комунікацій та проектів Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем»

адвокатка, магістерка міжнародного права (Університет Терамо – Італія), аспірантка Донецького юридичного інституту МВС України. Працює адвокаткою системи БПД, керівницею Адвокатського бюро «Тамари Бугаєць». Спеціалізація: справи домашнього насильства, гендерної дискримінації та захисту прав дітей.
Є національною експерткою проекту Офісу Ради Європи, авторкою сертифікованих тренінгів, членкинею Наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги.