8 березня 2022 року - Міжнародний день боротьби за права жінок та міжнародний мир - Jurfem

8 березня 2022 року – Міжнародний день боротьби за права жінок та міжнародний мир

8 березня жінки та чоловіки, правозахисниці та правозахисники, юристки та юристи традиційно виходять на вулиці міст України, щоб нагадати про необхідність продовжувати боротьбу за права жінок та боротьбу з гендерною нерівністю.

Сьогодні жінки та чоловіки, правозахисниці та правозахисники, юристки та юристи продовжують свою боротьбу – у тому числі і на вулицях українських міст. Це триває вже майже 2 тижні, з 24 лютого, коли морок, в обличчі Російської Федерації, спробував забрати наше майбутнє, наш розвиток і наші права.

Війна та боротьба за життя жодним чином не суперечать гаслам та вимогам, які зазвичай гучно звучать 8 березня: жінки є у лавах Збройних сил України та інших силових структурах, жінки є у лавах волонтерських, правозахисних організацій, що забезпечують тил та допомагають десяткам і сотням тисяч людей, що змушені були покинути свої домівки; жінки є у лавах делегацій, що забезпечують позицію України на міжнародній арені. Жінки є у всіх структурах, які забезпечують діяльність воюючої країни.

І це один з наших спільних здобутків – коли кожна людина на своєму місці, незважаючи на її гендерну ідентичність.

❗️Водночас 8 березня – це Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, бо на жінок війна має особливий вплив і він може бути більш довгостроковим ніж самі воєнні дії. Це жінки народжують у бомбосховищах, інколи без лікарської допомоги, ризикуючи власним здоров’ям та життям, не маючи можливості зробити вибір. Це жінки перебувають перед високою загрозою насильства (у тому числі сексуального) у періоди окупації. Це жінки несуть повну відповідальність за життя та здоров’я власних дітей і забезпечують їх їжею та теплом навіть під обстрілами.

Дорогі українські жінки та чоловіки, юристки та юристи. Наша спільна перемога не викликає сумнівів! Волелюбність, вміння та бажання захищати свої права і кордони (у всіх значеннях) зупиняють російського агресора. А після перемоги, переглянемо і закріпимо свої здобутки на шляху до гендерної рівності, бо це не просто боротьба за справедливість – це частинка боротьби пітьми зі світлом.

ℹ️ Трохи фактів:
Майже 7 тисяч жінок – військовослужбовиць Повітряних Сил Збройних Сил України зустріли 8 березня 2022-го зі зброєю в руках і пліч-о-пліч з чоловіками відбивають російську агресію, повідомляють у командуванні Повітряних сил ЗСУ. (Станом на грудень 2021, за даними Кадрового центру Збройних Сил України, загальна кількість жінок-військовослужбовиць у ЗСУ становила 32 569 осіб)
Управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомляє, що з 24 лютого 2022 по 6 березня 2022 загинули 406 цивільних: 77 чоловіків, 45 жінок, 8 хлопчиків та 4 дівчинки. Стать 15 дітей та 257 дорослих поки не вдалося встановити. Втім управління Верховного комісара ООН з прав людини вважає, що реальні цифри значно вищі. Оскільки отримання інформації з місць активних бойових дій затримується, а деякі випадки потребують верифікації.
За даними ООН станом на 7 березня, понад 1,7 мільйона мирних жителів покинули Україну через вторгнення Росії. Це здебільшого жінки і діти, оскільки чоловікам від 18 до 60 виїзд з країни заборонений. А щонайменше 160 тисяч людей в Україні, які втекли від війни, є внутрішньо переміщеними особами.
З початку повномасштабної війни з Росією в різних куточках України народилося понад 4 тисячі немовлят, повідомляє Міністерство юстиції України (станом на 6 березня).
І ці діти обов’язково будуть рости у вільній, сильній, демократичній, рівноправній Україні, в якій світло таки побороло пітьму!