Про ЮрФем - Jurfem

Про Нас

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” є одним з перших об’єднань жінок-юристок в Україні та покликана стати майданчиком для обміну досвідом, розвитку та підтримки жінок у юридичній професії.

Наші завдання:

  • сприяти підвищенню професійної спроможності жінок-юристок та рівня їх представництва, посиленню лідерства жінок-юристок у професійних об’єднаннях і в інших організаціях;
  • сприяти розвитку ефективної співпраці та взаєморозуміння між жінками-юристками, професійними національними та міжнародними організаціями жінок-юристок, науковими й іншими юридичними спільнотами;
  • покращити розуміння серед правничої спільноти національного і міжнародного законодавства щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків для ефективного захисту прав і можливостей жінок у всіх сферах суспільного і політичного життя в Україні;
  • відстоювати права й інтереси жінок-юристок;
  • відстоювати права й інтереси жінок, зокрема тих, які зазнали насильства і дискримінації чи перебувають в інших кризових ситуаціях;
  • здійснювати моніторинг та дослідження забезпечення прав жінок в Україні, зокрема жінок-юристок, а також принципу гендерної рівності та недискримінації в Україні.

“ЮрФем” була офіційно зареєстрована у вересні 2017 року.

Наша місія

Ми об’єднуємося заради зростання, видимості, безпеки, впливу юристок у професійному середовищі та суспільно-політичному житті, щоб утвердити рівноправ’я та справедливість.

Роль жінки-юристки повинна стати видимою і значущою в професійному співтоваристві. Оцінка її діяльності може складатися виключно з професійних вмінь, знань і досягнень.

Жінка-юристка повинна мати безпечне недискримінаційне середовище, рівні права і можливості для зростання в професійній, громадській і політичній сферах на муніципальному і національному рівнях.

Об’єднання жінок-юристок дозволить впливати на зміну існуючого стану в професійному середовищі і долати стереотипи, що склалися в суспільстві. Юристки за утвердження рівноправності і справедливості.  

Приєднатись до нас

ЮрФем існує для того, щоб відзначати успіхи, досягнуті жінками в юридичній професії, а також вирішувати проблеми, з якими юристкам все ще доводиться стикатися.

Долучайтеся до мережі суддів, адвокаток та інших фахівчинь в галузі права, котрі прагнуть досягти успіху та сприяти іншим жінкам у цьому. Переконайтеся, що ЮрФем надає широкі можливості для професійного розвитку та комунікації, наставництва та багато іншого!

голова організації

Христина Кіт

голова ГО "Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем", адвокатка, кандидатка юридичних наук. 2010 році завершила навчання на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. 2011-2014 роки навчалася в аспірантурі Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2015 році захистила кандидатську дисертацію. З 2014 по 2016 роки була викладачкою адміністративного та фінансового права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Більше десяти років Христина працює у сфері захисту прав жінок. З 2008 року по 2018 рік працювала юристкою ГО «Центр «Жіночі перспективи». У 2017 році була однією із ініціаторок, та співзасновницею Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», яку зараз і очолює. Співавторка дистанційного онлайн курсу для адвокатів "Правова допомога постраждалим від домашнього насильства", Методичних рекомендацій для адвокатів щодо ідентифікації гендерної дискримінації та надання допомоги постраждалим. Авторка 13 наукових праць, випускниця міжнародних програм що стосуються захисту прав людини.

правління

Христина Кіт – голова правління ГО “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, адвокатка, кандидатка юридичних наук.

У 2017 році стала однією із ініціаторок та співзасновницею Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», яку зараз і очолює.

Співавторка дистанційного онлайн курсу для адвокатів “Правова допомога постраждалим від домашнього насильства”, Методичних рекомендацій для адвокатів щодо ідентифікації гендерної дискримінації та надання допомоги постраждалим.

Авторка 13 наукових праць, випускниця міжнародних програм що стосуються захисту прав людини.

адвокатка, юристка ГО «Центр «Жіночі перспективи», правозахисниця, експертка з питань запобігання та протидії домашньому насильству, співзасновниця ЮрФем.

Випускниця фізичного факультету Львівського Національного університету імені І. Франка (1992) та правничого факультету Інституту післядипломної освіти Львівського Національного університету імені І. Франка (1997).

Пройшла навчання у програмі Тренінгового інституту з міжнародних механізмів захисту прав жінок (2004-2006, Болгарія) та численних тренінгових програмах з різних аспектів захисту прав жінок.

Головна юристка Громадського об’єднання «Центр «Жіночі перспективи». З 2009 року здійснює діяльність як адвокатка.

Співзасновниця Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

Феміністка , freelance фотографиня, юристка.

Має багаторічний досвід надання правової допомоги жінкам у вразливих станах, а також тренінгової роботи у сферах запобігання домашньому насильство та торгівлі людьми.

Авторка та співавторка низки соціальних фото- та відеопроектів про фемінізм та права жінок.

Співавторка практичного посібника із прав людини (2002), досліджень про гендерну та вікову дискримінацію на ринку праці в Україні (2006), насильство в сім’ї та майнові права подружжя (2007) та ін.

Співзасновниця Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

Лариса Денисенко – правозахисниця, адвокатка, письменниця, медійниця, співзасновниця та членкиня ЮрФем

Випускниця юридичного факультету Національного Університету імені Тараса Шевченка (1995).

Членкиня Правління Громадського радіо. Феміністка, підтримує та є публічним лицем компаній проти дискримінації, проти цензури. Посланниця толерантності  ПРООН в Україні з 2017 року. Засновниця всеукраїнської асоціації жінок-юристок «Юрфем». Членкиня Правління Міжнародного фонду «Відродження». Членкиня Піклувальної ради Української Асоціації Міжнародного Права. Членкиня Наглядової Ради Центру Громадянських Свобод. Заступниця голови Наглядової Ради Українського Інституту Книги. Членкиня первісної капітули та журі Першої Премії журналістського новаторства імені Ґеоргія Ґонгадзе.

Медіатренерка. Має відзнаку Верховного Суду України «За вірність закону». 

Письменниця. Авторка прози для дорослих та дітей. Зокрема, «Корпорація ідіотів», «Відлуння: моє життя від померлого діда до загиблого», «Нова стара баба»; «Майя та її  мами», «Я і КонституціЯ» тощо. Кілька років поспіль входить до двадцятки кращих літераторів/літераторок та до сотні людей культури «Нового времени».

Наталія Мелян – адвокатка, начальниця відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів Львівського регіонального центру надання безоплатної правової допомоги, співзасновниця ЮрФем

Керівниця Аналітичного центру ЮрФем

Юристка, аспірантка кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

В минулому вивчала право у Болонському університеті за програмою “Erasmus+”(2018) та була учасницею Програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Відділ зв`язків з органами правосуддя (2019).

Випускниця Літньої Школи ЮрФем

команда "Асоціації жінок-юристок України "юрфем"

Керівниця Аналітичного центру ЮрФем.

Катерина організовує роботу, пов’язану з розвитком Аналітичного центру, напрацюванням тематик нових матеріалів, пошуку партнерів і т.д.

Юристка, аспірантка кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

В минулому вивчала право у Болонському університеті за програмою “Erasmus+”(2018) та була учасницею Програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Відділ зв`язків з органами правосуддя (2019).

Випускниця Літньої Школи ЮрФем

Керівниця Центр «ЮрФем: освіта».

Юристка, громадська активістка, студентка магістратури юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка (спеціальність: Права людини та їхнє юридичне забезпечення). Членкиня правління ГО «Молодіжна демократична асоціація «ЙОДА», консультантка з права Освітнього центру з прав людини у Львові.

Протягом 2016-2018 рр. асистентка з семінарів та конференцій у ELSA Lviv. У 2019 році регіональна координаторка IFES у проєкті “Молодь не лайкає. Молодь голосує!”. Одна із авторок та співзасновниць феміністичного шкільного щоденника “Feminist school planner”.

Керівниця відділу комунікацій “ЮрФем”

Закінчила Український Католицький Університет (м. Львів), спеціальність “Історія”. Досліджувала історію жіночих та феміністичних рухів.

Тренерка та співрозробниця навчальних курсів і програм з громадянської освіти, гендерної рівності, прав людини.

Протягом 2015-2019 рр. керувала культурними та соціальними проєктами у різних громадських організаціях. У 2018 році працювала у відділі сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

З 2019 року працює в Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Депутатка Мурованської ТГ.

Юристка, бухгалтерка Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

Студентка 3-го курсу Юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Закінчила Правничий коледж ЛНУ ім. І.Франка, випускниця || Літньої школи Юрфем, стажерка Аналітичного центру ЮрФем.

Інтернка Аналітичного центру ЮрФем.

Аспірантка кафедри кафедра теорії та філософії права, помічниця адвоката у дифамаційних справах, маперка у United Nations Volunteers program (проєкт “Crowd2MapTanzania” ), волонтерка-перекладачка у Amnesty International Ukraine, інтернка Інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України.

У 2018 році стажувалась через AIESEC у Туреччині на програмі “Woman in Power” протягом 2 місяців.

Установчі документи