Про ЮрФем - Jurfem

Про Нас

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” є одним з перших об’єднань жінок-юристок в Україні та покликана стати майданчиком для обміну досвідом, розвитку та підтримки жінок у юридичній професії.

Наші завдання:

  • сприяти підвищенню професійної спроможності жінок-юристок та рівня їх представництва, посиленню лідерства жінок-юристок у професійних об’єднаннях і в інших організаціях;
  • сприяти розвитку ефективної співпраці та взаєморозуміння між жінками-юристками, професійними національними та міжнародними організаціями жінок-юристок, науковими й іншими юридичними спільнотами;
  • покращити розуміння серед правничої спільноти національного і міжнародного законодавства щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків для ефективного захисту прав і можливостей жінок у всіх сферах суспільного і політичного життя в Україні;
  • відстоювати права й інтереси жінок-юристок;
  • відстоювати права й інтереси жінок, зокрема тих, які зазнали насильства і дискримінації чи перебувають в інших кризових ситуаціях;
  • здійснювати моніторинг та дослідження забезпечення прав жінок в Україні, зокрема жінок-юристок, а також принципу гендерної рівності та недискримінації в Україні.

“ЮрФем” була офіційно зареєстрована у вересні 2017 року.

Наша місія

Ми об’єднуємося заради зростання, видимості, безпеки, впливу юристок у професійному середовищі та суспільно-політичному житті, щоб утвердити рівноправ’я та справедливість.

Роль жінки-юристки повинна стати видимою і значущою в професійному співтоваристві. Оцінка її діяльності може складатися виключно з професійних вмінь, знань і досягнень.

Жінка-юристка повинна мати безпечне недискримінаційне середовище, рівні права і можливості для зростання в професійній, громадській і політичній сферах на муніципальному і національному рівнях.

Об’єднання жінок-юристок дозволить впливати на зміну існуючого стану в професійному середовищі і долати стереотипи, що склалися в суспільстві. Юристки за утвердження рівноправності і справедливості.  

Приєднатись до нас

ЮрФем існує для того, щоб відзначати успіхи, досягнуті жінками в юридичній професії, а також вирішувати проблеми, з якими юристкам все ще доводиться стикатися.

Долучайтеся до мережі суддів, адвокаток та інших фахівчинь в галузі права, котрі прагнуть досягти успіху та сприяти іншим жінкам у цьому. Переконайтеся, що ЮрФем надає широкі можливості для професійного розвитку та комунікації, наставництва та багато іншого!

голова організації

Христина Кіт

голова ГО "Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем", адвокатка, кандидатка юридичних наук. 2010 році завершила навчання на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. 2011-2014 роки навчалася в аспірантурі Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2015 році захистила кандидатську дисертацію. З 2014 по 2016 роки була викладачкою адміністративного та фінансового права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Більше десяти років Христина працює у сфері захисту прав жінок. З 2008 року по 2018 рік працювала юристкою ГО «Центр «Жіночі перспективи». У 2017 році була однією із ініціаторок, та співзасновницею Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», яку зараз і очолює. Співавторка дистанційного онлайн курсу для адвокатів "Правова допомога постраждалим від домашнього насильства", Методичних рекомендацій для адвокатів щодо ідентифікації гендерної дискримінації та надання допомоги постраждалим. Авторка 13 наукових праць, випускниця міжнародних програм що стосуються захисту прав людини.

правління

Христина Кіт – голова правління ГО “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, адвокатка, кандидатка юридичних наук.

У 2017 році стала однією із ініціаторок та співзасновницею Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», яку зараз і очолює.

Співавторка дистанційного онлайн курсу для адвокатів “Правова допомога постраждалим від домашнього насильства”, Методичних рекомендацій для адвокатів щодо ідентифікації гендерної дискримінації та надання допомоги постраждалим.

Авторка 13 наукових праць, випускниця міжнародних програм що стосуються захисту прав людини.

Контакти: hrystynakit@jurfem.com.ua

адвокатка, юристка ГО «Центр «Жіночі перспективи», правозахисниця, експертка з питань запобігання та протидії домашньому насильству, співзасновниця ЮрФем.

Випускниця фізичного факультету Львівського Національного університету імені І. Франка (1992) та правничого факультету Інституту післядипломної освіти Львівського Національного університету імені І. Франка (1997).

Пройшла навчання у програмі Тренінгового інституту з міжнародних механізмів захисту прав жінок (2004-2006, Болгарія) та численних тренінгових програмах з різних аспектів захисту прав жінок.

Головна юристка Громадського об’єднання «Центр «Жіночі перспективи». З 2009 року здійснює діяльність як адвокатка.

Співзасновниця Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

Феміністка , freelance фотографиня, юристка.

Має багаторічний досвід надання правової допомоги жінкам у вразливих станах, а також тренінгової роботи у сферах запобігання домашньому насильство та торгівлі людьми.

Авторка та співавторка низки соціальних фото- та відеопроектів про фемінізм та права жінок.

Співавторка практичного посібника із прав людини (2002), досліджень про гендерну та вікову дискримінацію на ринку праці в Україні (2006), насильство в сім’ї та майнові права подружжя (2007) та ін.

Співзасновниця Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

Лариса Денисенко – правозахисниця, адвокатка, письменниця, медійниця, співзасновниця та членкиня ЮрФем

Випускниця юридичного факультету Національного Університету імені Тараса Шевченка (1995).

Членкиня Правління Громадського радіо. Феміністка, підтримує та є публічним лицем компаній проти дискримінації, проти цензури. Посланниця толерантності  ПРООН в Україні з 2017 року. Засновниця всеукраїнської асоціації жінок-юристок «Юрфем». Членкиня Правління Міжнародного фонду «Відродження». Членкиня Піклувальної ради Української Асоціації Міжнародного Права. Членкиня Наглядової Ради Центру Громадянських Свобод. Заступниця голови Наглядової Ради Українського Інституту Книги. Членкиня первісної капітули та журі Першої Премії журналістського новаторства імені Ґеоргія Ґонгадзе.

Медіатренерка. Має відзнаку Верховного Суду України «За вірність закону». 

Письменниця. Авторка прози для дорослих та дітей. Зокрема, «Корпорація ідіотів», «Відлуння: моє життя від померлого діда до загиблого», «Нова стара баба»; «Майя та її  мами», «Я і КонституціЯ» тощо. Кілька років поспіль входить до двадцятки кращих літераторів/літераторок та до сотні людей культури «Нового времени».

Керівниця Аналітичного центру ЮрФем

Юристка, аспірантка кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

В минулому вивчала право у Болонському університеті за програмою “Erasmus+”(2018) та була учасницею Програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Відділ зв`язків з органами правосуддя (2019).

Випускниця Літньої Школи ЮрФем

Наглядова рада

Голова Наглядової ради Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Письменниця, перекладачка з польської та німецької. Членкиня українського ПЕН. Лауреатка премії ім. Джозефа Конрада Польського інституту у Києві, кількох нагород Австрійського міністерства культури та ін. Феміністка. Переклала зокрема тексти Ельфріде Єлінек, Герти Мюллер, Йоганни Батор, Урсули Познанські, Ольги Токарчук та ін.

Головними героїнями книг Наталки Сняданко завжди є жінки. Їхніми голосами і з їхньої перспективи вона розповідає різні історії: про війну, про виживання, про буття і стосунки з іншими, про химерні переплетення доль, про заробітчанок, галичанок, аристократок та інших жінок, яких давно слід почути, зауважити і оцінити за заслугами. Українські жінки звикли залишатися за лаштунками історії, алі ці звички слід міняти. І не лише у літературі.

Членкиня Наглядової ради Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Юристка, правозахисниця, експертка з прав людини та експертка з питань гендерної рівності. З 2015 року є директоркою міжнародної правозахисної організації Amnesty International Ukraine. Перш ніж очолити український офіс AI працювала в ЄСПЛ у Страсбурзі

Фокусується на протидії домашньому та гендерно-обумовленому насильству в Україні, вдосконаленні освітньої системи, розвитку активізму та принципу міжнародної солідарності в Україні.

Публічно виступає з різних питань для українських та світових ЗМІ через призму прав людини.

Як науковиця, глибоко цікавиться правами жінок та ЛГБТКІ +. Є авторкою низки наукових публікацій і зараз працює над дисертацією, присвяченою репродуктивним правам негетеронормативних сімей в Україні

Членкиня Наглядової ради Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Суддя Верховного Суду, секретар судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного Господарського Cуду у складі Верховного Суду

У 1996 році завершила навчання у Інституті міжнародних відносин при Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка, факультет міжнародного права

1994 році стажувалася у Case Western Reserve University, Cleveland, Ohio, US/ Law School/

Здійснювала адвокатську діяльність, була керуючою партнеркою юридичної компанії. 

У 2015-2016 роках була заступницею міністра з питань європейської інтеграції, Міністерство екології та природних ресурсів України.

У листопаді 2017 році призначена суддею Верховного Суду. Ганна входила до числа 100 рекомендованих юристів в Україні за результатами дослідження Українські юридичні фірми. Довідник для іноземних клієнтів, до числа 100 найкращих юристів України за результатами дослідження «Юристи України 2010/2011. Вибір клієнта».

Авторка наукових публікацій з питань конституційного права та актуальних питань чинного законодавства та юридичної практики

Членкиня Наглядової ради Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.

Ірина Славінська, виконавча продюсерка Радіо Культура, журналістка. Лауреатка премії пам’яті Олександра Кривенка, членкиня комітету Премії імені Тараса Шевченка. Письменниця, перекладачка, лауреатка премії “Skovoroda”. Авторка книжки есеїв “Мої запасні життя” та книжки для підлітків “Майже доросла”. Феміністка, соратниця кампанії проти сексизму в медіа та політиці “Повага”.

Членкиня Наглядової ради Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Головна редакторка і ведуча Громадського радіо, заступниця голови правління ГО “Громадське радіо”, докторка наук з державногр управління, доцентка, феміністка

команда "Асоціації жінок-юристок України "юрфем"

Керівниця Аналітичного центру ЮрФем.

Катерина організовує роботу, пов’язану з розвитком Аналітичного центру, напрацюванням тематик нових матеріалів, пошуку партнерів і т.д.

Юристка, аспірантка кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

В минулому вивчала право у Болонському університеті за програмою “Erasmus+”(2018) та була учасницею Програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Відділ зв`язків з органами правосуддя (2019).

В межах професійних інтересів брала участь у наукових дослідженнях у Вроцлавському університеті (2020) та Університеті Альберти (2022)

Випускниця Літньої Школи ЮрФем.

Контакт: katerynashunevych@jurfem.com.ua

Юристка, бухгалтерка Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.

Контакт: hrystynakuptsiv@jurfem.com.ua

 

Керівниця Центру «ЮрФем: освіта», громадська активістка, юристка, тренерка з питань недискримінації і гендерної рівності. Завершила навчання на юридичному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка (спеціальність магістратури: «Права людини та їхнє юридичне забезпечення»).

Членкиня правління ГО «Молодіжна демократична асоціація «ЙОДА», консультантка з права та контент-мейкерка Освітнього центру з прав людини у Львові.

Протягом 2016-2018 рр. асистентка з семінарів та конференцій у ELSA Lviv. У 2019 році регіональна координаторка IFES у проєкті “Молодь не лайкає. Молодь голосує!”. Співзасновниця та ведуча освітньо-розважального відеопроєкту ECHR in Lviv «За що тебе посадять». А також авторка та голос експлейнерів «І Твоє право теж» від ECHR in Lviv. Одна із авторок та співзасновниць феміністичного шкільного щоденника “Feminist school planner”. Авторка Програми пріоритезації захисту прав людини у загальній середній освіті у м. Львів та порадника для студенток/ів «Дискримінація – це не ок. Вчимося виявляти і протидіяти».

Контакт: viktoriakarpa@jurfem.com.ua

Керівниця відділу комунікацій “ЮрФем”

Закінчила Український Католицький Університет (м. Львів), спеціальність “Історія”. Досліджувала історію жіночих та феміністичних рухів.

Тренерка та співрозробниця навчальних курсів і програм з громадянської освіти, гендерної рівності, прав людини.

Протягом 2015-2019 рр. керувала культурними та соціальними проєктами у різних громадських організаціях. У 2018 році працювала у відділі сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

З 2019 року працює в Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Депутатка Мурованської ТГ.

Контакт: yarynavoloshyn@jurfem.com.ua

Спеціалістка Центру «ЮрФем: освіта», юристка, феміністка. Закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка за спеціальністю: «Права людини та їх юридичне забезпечення».

З 2017 до 2020 року членкиня правління Львівського осередку Ліги студентів АПУ на посадах менеджерки з корпоративного розвитку та керівниці локального комітету суспільної ініціативи. Волонтерка міжнародних організацій COCAT, LEGAMBIENTE та Solidarité Jeinesse.

Контакт: svitlana.mykhajlyshyn@jurfem.com.ua

Спеціалістка в Аналітичному центрі ЮрФем.

Юристка, аспірантка кафедри соціального права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Понад два роки працювала на державній службі в Офісі Генерального прокурора та Державній екологічній інспекції України.

Протягом 2015-2018 рр. активно займалась громадською та волонтерською діяльністю у різних громадських організаціях у сферах молодіжної політики, захисту прав людини та довкілля. Брала участь в міжнародних обмінах (Італія, Польща).

Проходила стажування в Jerusalem Institute of Justice (Ізраїль) у сфері захисту прав людини (2019) та була учасницею Програми стажування в Апараті Верховної Ради України – Секретаріат Комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (2019).

Контакт: daria.rosokhata@jurfem.com.ua

Спеціалістка у відділі комунікацій «ЮрФем».

Бакалавриня «Журналістики та соціальних комунікацій» Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Бакалавриня права Факультету права та міжнародних відносин Київсьrого університету ім. Бориса Грінченка 

Випускниця Школи судової журналістики при Шостому апеляційному адміністративному суді.

Працювала журналісткою на загальнонаціональних телеканалах.

Режисерка двох документальних фільмів про воїнів, які загинули у війні на Сході України.

Контакт: olena.ohonovska@jurfem.com.ua

Спеціалістка Центру “ЮрФем: освіта”, юристка, феміністка.

Навчалась на юридичному факультеті ЛНУ ім. І. Франка (бакалаврат) та на факультеті правничих наук НаУКМА (магістратура).

Брала участь у міжнародних судових змаганнях Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition (2018-2019) та Foreign Direct Investment International Arbitration Moot (2019), тренувала студентські команди на змагання з міжнародного публічного права (2019-2021), alumna у Lviv Moot Court Society.

Співведуча подкасту “Просто юридично | Ukrainian Law at Ease”

Контакт: marta.pavlyshyn@jurfem.com.ua

Консультантки юрФем

Юристка, помічниця адвокатки, членкиня Асоціації жінок-юристок України “Юрфем”.

Під час навчання у вузі почала вивчати та цікавитися проблемою домашнього насильства та гендерно-зумовленого насильством загалом. Досліджувала історію руху суфражисток в світі.

Активно займається громадською діяльністю в межах якої долучається до всіх проєктів, заходів присвячених захисту прав людини та утвердження принципу рівності прав жінок та чоловіків.

Студентка 3-го курсу Юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Закінчила Правничий коледж ЛНУ ім. І.Франка, випускниця || Літньої школи Юрфем, стажерка Аналітичного центру ЮрФем.

Інтернка Аналітичного центру ЮрФем.

Аспірантка кафедри кафедра теорії та філософії права, помічниця адвоката у дифамаційних справах, маперка у United Nations Volunteers program (проєкт “Crowd2MapTanzania” ), волонтерка-перекладачка у Amnesty International Ukraine, інтернка Інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України.

У 2018 році стажувалась через AIESEC у Туреччині на програмі “Woman in Power” протягом 2 місяців.

Консультантка Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. У 2021 році отримала диплом магістра з міжнародного права, завершивши навчання в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченко. З 2020 року працювала консультанткою з моніторингу та аналізу законодавства в Українському незалежному центрі політичних досліджень (УНЦПД). Наразі працює помічником М. Гнатовського, Голови Європейського комітету з питань запобігання катуванням.

Наукові інтереси: міжнародне право прав людини, міжнародне гуманітарне право, міжнародне кримінальне право.

Консультантка та членкиня Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.

У 2008 році закінчила Одеську національну юридичну академію, спеціальність “Правознавство”, кваліфікація – магістр права. З 08.09.2008 – секретар Шацького районного суду Волинської області. З 13.08.2009 – консультант Шацького районного суду Волинської області. З 01.11.2010 по 09.03.2021 – заступниця керівника апарату Шацького районного суду Волинської області.

З 10.03.2021 – начальниця відділу організаційного забезпечення Західного міжрегіонального головного управління Держпродспоживслужби на державному кордоні.

У квітні 2013 року стала випускницею навчальної програми Університету штату Мічиган “Судове адміністрування”.

2014-2015рр., 2016р. – учасниця робочої групи з адаптації навчальної програми “Судове адміністрування” Університету штату Мічиган до українського законодавства, викладачка даної програми.

В лютому 2018 року стажувалась у Міжфракційному об’єднанні “Рівні можливості” у Верховній Раді України. 

Установчі документи