Алгоритми аналізу та оцінки доказів, які можуть бути використані для доведення фактів вчинення сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом - Jurfem

Алгоритми аналізу та оцінки доказів, які можуть бути використані для доведення фактів вчинення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом

Проведення розширеного аналізу доказів — це робота фахівця. Проте спеціалісти-практики, які збирають інформацію, повинні розуміти та вміти використовувати на практиці базові навички аналізу доказів.

З огляду на це експертки Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” підготували пам’ятку “Алгоритми аналізу та оцінки доказів, які можуть бути використані для доведення фактів вчинення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом”.

Цей матеріал розроблений на основі Міжнародного протоколу із документування та розслідування сексуального насильства в конфлікті та Кримінального процесуального кодексу України. 

У документі визначено перелік дій для аналізу інформації, а також конкретизовано кожну з цих дій: 

  • оцінку інформації;
  • визначення елементів;
  • посилення інформації;
  • створення патернів.

Пам’ятка про алгоритми аналізу та оцінки доказів підготовлена у рамках діяльності Асоціації жінок-юристок України  «ЮрФем» за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики.