Аналітичний центр ЮрФем розпочинає нове дослідження - Jurfem

Аналітичний центр ЮрФем розпочинає нове дослідження

Аналітичний центр ЮрФем розпочинає нове велике дослідження. Цього разу у фокусі наших експерток буде доступ до правосуддя постраждалих від гендерно зумовленого насильства у період пандемії.
📆Минулого року ми здійснили загальне дослідження про вплив COVID19 на права жінок в Україні й серед проблем, які ми виявили був і доступ до правосуддя. Серйозні обмеження через епідемію, яка набирала обертів у цілому світі навесні 2019 року змусили багато установ переглянути власні робочі графіки та формати. У багатьох випадках мова йшла про мінімізацію контактів між людьми, дистанційну роботу. Не стали винятком і державні установи, зокрема і суди, які часто відкладали справи через обмеження у роботі, пов’язані з пандемією.
📐Однак, така схема роботи створила величезну прогалину у доступ до правосуддя та можливості захисту постраждалих від домашнього насильства чи інших видів гендерно зумовленого насильства, особливо коли мова йшла про винесення обмежувальних приписів. На жаль, у таких умовах розгляд справ у “розумні строки” майже не міг бути дотриманий.
Чому так сталося і як запобігти повторенню схожих ситуацій, адже коронавірус не відступив повністю? Експертки Аналітичного центру ЮрФем досліджуватимуть причини та формуватимуть рекомендації для вирішення і запобігання таким питанням.
🔐Наступні кілька місяців працюватимемо над дослідженням «Доступ до правосуддя постраждалих від гендерно зумовленого насильства у період пандемії»
🔐Ініціатива підтримується в рамках проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.