Дар'я Росохата та Марта Капко взяли участь у літній школі "Юридичні навички під час війни" у Празі - Jurfem

Дар’я Росохата та Марта Капко взяли участь у літній школі “Юридичні навички під час війни” у Празі

4-15 липня 2022 року спеціалістка Аналітичного центру (АЦ) ЮрФем Дар’я Росохата та стажерка АЦ Марта Капко провели у Празі.

Вони стали учасницями літньої школи для українських студентів/ок та молодих юристів/ок “Юридичні навички під час війни”. Школу організував CEELI Institute (Інститут «Правова ініціатива у Центральній та Східній Європі»).

Програма літньої школи складалась з лекційних та практичних занять, де ділились своїми знаннями та практичним досвідом професори та викладачі іноземних вищих навчальних закладів, Генеральний прокурор Естонії, Голова Верховного Суду в Україні тощо.  

Дар’я розповідає:

«Ми здобували навички інтерв’ювання клієнтів з фокусом на попередній травматичний досвід; розібрались з особливостями підготовки свідків до судового процесу та проведення прямого та перехресного допиту; практикувались зі “сторітелінгу” у судовому процесі.

Окрім цього, розбирались у тому, як працює правосуддя на міжнародному рівні; що регулює міжнародне кримінальне право та міжнародне гуманітарне право; яка природа злочину агресії, воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду та елементи цих злочинів; через практичні кейси засвоювали знання щодо того, який вигляд має міжнародний кримінальний процес та яка роль України і правової спільноти у підготовці позиції обвинувачення у Міжнародному кримінальному суді».

Своїми враженнями поділилась і Марта:

“Ця літня школа стала чудовою можливістю провести час в оточенні молодих правників з усієї України та досвідчених юристів-викладачів з різних країн світу, почерпнути від них цінний досвід та знання у сфері міжнародного кримінального права, а також здобути нові навички у сфері консультування клієнтів, опитування свідків та дізнатись особливості роботи клієнтами та свідками, які мають травматичний досвід.

Після цієї школи хочеться продовжувати працювати на юридичному фронті та застосовувати набуті знання заради нашої перемоги, а також щиро подякувати міжнародній спільноті за глибоку підтримку українського народу”.