#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Анна Дудник

Анна Дудник,
студентка другого курсу Національного авіаційного Університету кафедри Міжнародного права
учасниця Другої Літньої Школи Юрфем 
членкиня “ЮрФем”

1.Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що вас тримає у ній? 
Чому я обрала саме юридичну спеціальність, питання досить важке, адже я ніколи не мріяла бути саме юристкою. Мені завжди хотілося стати дипломатом, а дивлячись на те, що я захоплююсь вивченням іноземних мов, міжнародні відносини – це взагалі моя стихія. Але перед вступом до вищого навчального закладу в моїй голові засіла ідея, що я хочу і повинна захищати людей, тому я і обрала спеціальність Міжнародне право, вивчення якої дозволяє займатися і правом, і мовами.

Багато разів від своїх однокурсників та друзів, я чула, що майбутню професію їм нав’язали батьки і для мене не зовсім зрозуміле явище, адже на мою думку людина повинна займатися тим, від чого вона буде отримувати задоволення. І я дуже вдячна своїм батькам, що вони ніколи не обмежували мене і давали волю вибору майбутньої професії та взагалі підтримували всі мої таланти.

На даний момент, я навчаюсь на 2 курсі, тому мій досвід та знання в юридичній сфері дуже нові і я розумію, що найцікавіше мене чекає попереду. Не дивлячись на це, за перший рік навчання, я отримала знання, які реально зацікавили мене та дали стимул працювати. Я зрозуміла всю важливість, серйозність та цікавість роботи юриста,а також визначила переваги та недоліки своєї майбутньої професії. Але найголовнішим стало те, що я визначилась з галуззю права, в якій я хочу працювати та розвиватися.

2. Три найцікавіші факти чи історії, які ви пригадуєте з професійного життя чи навчання ?
Так як мій досвід в юридичній сфері дуже маленький , незвичайних історій чи подій ставалося не так багато, але все одно є про, що розказати.

Напевно найцікавішим для мене було проходження стажування в проекті «Відкритий суд». В цьому випадку не можна виділити якусь одну історію, адже їх було дуже багато. Але саме ця подія в моєму житті відкрила мені очі на світ українських судів, роботу адвокатів та загалом юриспруденцію. Адже відвідуючи суди різних інстанцій, я бачила практичні вирішення незвичайних юридичних спорів, а не просто слухала теорію в університеті.

Окрім того, важливою подією для мене стало відвідування Літньої школи Юрфем 2019, адже завдяки цьому я не тільки захопилася захистом прав людей, а й знайшла хороших друзів та людей, професійний приклад яких, реально надихає працювати та йти до свої мрії.

Також, рік тому я відкрила для себе Лігу студентів Асоціації Правників України та повністю поринула в заходи, які вони влаштовували. Спочатку я думала, що на першому курсі може ще рано так активно вести студентське життя, але я отримувала задоволення від кожного заходу і хотіла дізнаватися більше і більше практичної інформації, а не сухої практики. А вже цього року я стала менеджером з міжнародних відносин в Київському осередку Ліги студентів АПУ. І для мене це дуже важливо, адже я стала частинкою великої команди студентів, які захоплюються своєю справою та роблять її неймовірно круто.

3. Три найцікавіші факти про вас: чим захоплюєтесь окрім роботи?
Я активна людина, тому перелік моїх захоплень дуже великий. Протягом 11 років я займаюсь вокалом і музика для мене це не просто хоббі, а те що може допомогти мені морально відпочити та абстрагуватися від всього світу.

Я дуже вдячна своїй мамі за те , що вона завжди вірила в мене і навіть, коли в дитинстві мені казали, що голосу в мене немає і займатися співами мені ні як не можна, вона встала на мою сторону і я все таки почала співати. Також вступивши на перший курс університету я почала займатися творчою діяльністю та брала участь у декількох університетських фестивалях, в яких я не тільки співала , а я виступала в гумористичних сценках.

Окрім цього я дуже люблю читати фантастику і українську сучасну літературу. Моєю найулюбленішою письменницею є Дарина Гнатко і я маю маленьку колекцію її книжок.

4. Які свої справи чи яку діяльність вважаєте найбільш успішною та значущою?
На даний момент мені важко відповідати на це питання , адже я не встигла зробити багато значущих речей. Але я точно знаю, що саме моє активне студентське життя зможе привести мене до моєї мрії захищати права людей та робити корисні речі для суспільства в цілому.

5. Дайте три асоціації до фрази « жінка- юристка».
Головною асоціацією до фрази «жінка-юристка» для мене є громадська організація Юрфем ,адже саме завдяки їй я зрозуміла, як важливо розвивати дух сестринства серед жінок.

Також для мене «жінка-юристка» це досвідчена, розумна жінка, яка не боїться говорити та захищати особисті права та права своїх колежанок.

6. Побажайте щось своїм колегам-юристкам.
Я б хотіла побажати своїм колегам- юристкам ніколи не здаватися , завжди йти до своєї мрії, та бути на стороні добра, яке завжди повертається тією ж монетою.

Інші інтерв’ю читайте за посиланням.