Державні інституції - Jurfem
Апарат урядової уповноваженої з гендерної політики

Урядова Уповноважена з питань гендерної політики. Асоціація співпрацює з Офісом урядової Уповноваженої в питанні внесення пропозицій до змін до законодавства, координації діяльності.

У 2020 році Апарат Урядової Упованоженої став партнером у проведені дослідження “Вплив COVID19 на права жінок в Україні”.

Дослідження впливу відбувалось у 2 сферах – трудовій та сімейній.

На основні висновків були сформовані проміжні рекомендації, своєрідне домашнє завдання нам усім, щоб попередити поглиблення нерівності внаслідок пандемії.

Звіт з дослідження опублікований у вільному доступі.

Міжфракційне об’єднання “Рівні Можливості”

Активна співпраця розпочалась у 2020 році.

Голова ЮрФем Христина Кіт увійшла в склад Громадської експертної ради при МФО “Рівні можливості”. Експертна рада організовувала Всеукраїнський марафон “Жінки вимагають безпеки” на підтримку Міжнародної кампанії «16 днів проти гендернозумовленого насильства». Зокрема, “ЮрФем” організовувала дискусію “Права жінок в Україні: білим по білому” 

Співпраця відбувається в контексті розробки законопроєктів та гендерно-правової експертизи, яку здійснює Аналітичний центр ЮрФем.

МФО “Рівні можливості” було партнером “ЮрФем” у проведенні дослідження “Вплив COVID19 на права жінок в Україні”.

Секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

Наша Асоціація є членом координаційної ради при секретаріаті уповноваженого та веде співпрацю в контексті дотримання прав людини.

В грудні 2020 року ми підписали Меморандум про співпрацю. Ця співпраця покликана посилити напрями проведення гендерно-правової експертизи законопроєктів та інших актів, а також їх спільна розробка.

Координаційний Центр безоплатної правової допомоги

Координаційний Центр безоплатної правової допомоги координує мережу центрів, котра охоплює усю України.

У 2018 році Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” підписала меморандум про співпрацю. У центрах безоплатної правової допомоги працюють наші членкині – юристки та адвокатки.

ЮрФем працює над покращенням якості надання послуг адвокатами центрів. У червні 2019 року друком вийшли методичні рекомендації щодо ідентифікації справ, котрі пов’язані із дискримінацією та гендерно-обумовленим насильством.

За матеріалами рекомендацій ми проводили серію семінарів-практикумів «Гендерна дискримінація: ідентифікація та механізм надання правової допомоги» .

Раніше відбулись тренінги у Житомирі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Миколаєві та Ужгороді

В 2019 році в рамках підготовки методичних рекомендацій з покращення правової допомоги у партнерстві з Координаційним центром проводились семінари у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові та Одесі.