Державні інституції - Jurfem
Апарат урядової уповноваженої з гендерної політики

Урядова Уповноважена з питань гендерної політики. Асоціація співпрацює з Офісом урядової Уповноваженої в питанні внесення пропозицій до змін до законодавства, координації діяльності.

У 2020 році Апарат Урядової Упованоженої став партнером у проведені дослідження “Вплив COVID19 на права жінок в Україні”.

Дослідження впливу відбувалось у 2 сферах – трудовій та сімейній.

На основі висновків були сформовані проміжні рекомендації, своєрідне домашнє завдання нам усім, щоб запобігати поглибленню нерівності внаслідок пандемії.

Звіт з дослідження опублікований у вільному доступі.

У 2021 році Апарат став партнером вже другого дослідження, яке стосувалось доступу до правосуддя постраждалих від домашнього насильства під час пандемії. Дослідження було презентовано у листопаді 2021 року.

У грудні 2021 року Апарат Урядової уповноваженої став партнером у проведенні Науково-практичної конференції “Доказування у справах, пов’язаних із сексуальним насильством”.

Міжфракційне об’єднання “Рівні Можливості”

Активна співпраця розпочалась у 2020 році.

Голова ЮрФем Христина Кіт увійшла в склад Громадської експертної ради при МФО “Рівні можливості”. Експертна рада організовувала Всеукраїнський марафон “Жінки вимагають безпеки” на підтримку Міжнародної кампанії «16 днів проти гендернозумовленого насильства». Зокрема, “ЮрФем” організовувала дискусію “Права жінок в Україні: білим по білому” 

Співпраця відбувається в контексті розробки законопроєктів та гендерно-правової експертизи, яку здійснює Аналітичний центр ЮрФем.

МФО “Рівні можливості” було партнером “ЮрФем” у проведенні дослідження “Вплив COVID19 на права жінок в Україні”.

Тренінговий центр прокурорів України

Тренінговий центр прокурорів став партнером ЮрФем у проведенні науково-практичної конференції “Доказування у справах, пов’язаних із домашнім насильством”, яка проводилась у грудні 2021 року.

Секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

Наша Асоціація є членом координаційної ради при секретаріаті уповноваженого та веде співпрацю в контексті дотримання прав людини.

В грудні 2020 року ми підписали Меморандум про співпрацю. Ця співпраця покликана посилити напрями проведення гендерно-правової експертизи законопроєктів та інших актів, а також їх спільна розробка.

Координаційний Центр безоплатної правової допомоги

Координаційний Центр безоплатної правової допомоги координує мережу центрів, котра охоплює усю України.

У 2018 році Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” підписала меморандум про співпрацю. У центрах безоплатної правової допомоги працюють наші членкині – юристки та адвокатки.

ЮрФем працює над покращенням якості надання послуг адвокатами центрів. У червні 2019 року друком вийшли методичні рекомендації щодо ідентифікації справ, котрі пов’язані із дискримінацією та гендерно-обумовленим насильством.

За матеріалами рекомендацій ми проводили серію семінарів-практикумів «Гендерна дискримінація: ідентифікація та механізм надання правової допомоги» .

Раніше відбулись тренінги у Житомирі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Миколаєві та Ужгороді

В 2019 році в рамках підготовки методичних рекомендацій з покращення правової допомоги у партнерстві з Координаційним центром проводились семінари у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові та Одесі.

Миколаївський міський центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО

Миколаївський міський центр підтримки ВПО та учасників АТО надає багато послуг, що спрямовані на підтримку та відновлення здоров’я, повернення до активного повноцінного життя у суспільстві, зміцнення/відновлення родинних та суспільно – корисних зв’язків внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та учасників антитерористичної операції, учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції і членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих учасників АТО).

У серпні 2021 році на базі центру ЮрФем проводила тренінг для юристок про нові можливості надавати послуги постраждалим від домашнього насильства.

Також, ЮрФем Під час візиту до Миколаєва голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт та директор Миколаївський міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО КУ ММР Віктор Мойсеєв підписали меморандум про співпрацю.