Дослідження "Доступ до правосуддя постраждалих від домашнього насильства під час пандемії" - Jurfem

Дослідження “Доступ до правосуддя постраждалих від домашнього насильства під час пандемії”

UPD. Переглянути запис презентації можна тут.

Більше ніж півтора роки світ живе в умовах пандемії через COVID-19. Минулого року ми досліджували виклики, з якими зустрілись жінки через пандемію, і стало зрозуміло, що це не лише труднощі у трудовій чи сімейній сфері, але і в доступі до правосуддя. Особливо відчутними обмеження були для осіб із вразливих груп, зокрема для постраждалих від домашнього насильства.

Команда Аналітичного центру ЮрФем провела дослідження, що мало на меті проаналізувати роботу судів в Україні у 2020–2021 роках щодо доступу до суду потерпілих від домашнього насильства, з’ясувавши, чи ухвалювались певні обмеження щодо розгляду справ у судах; виявити проблеми, які виникали під час карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією, у юридичної спільноти та потерпілих від домашнього насильства, а також запропонувати відповідні рекомендації для поліпшення роботи судової системи в напрямі захисту потерпілих від ґендерно зумовленого насильства.

Для збору даних команда застосовувала набір методологій та намагалась врахувати позиції зацікавлених сторін, адже завдання такого дослідження не лише вказати на помилки та недоліки, але й спільно подумати над шляхами їх подолання. Таким чином, наприкінці документу сформульовані рекомендації для різних органів влади, адже доступ до правосуддя може бути забезпечений лише якщо інтереси постраждалих будуть враховуватись на всіх етапах, не лише під час судового розгляду.

🔸 Дослідницька команда – Катерина Шуневич, Христина Кіт, Марта Змисла, Тетяна Нарок та Каріна Литвинюк.

🔘Проведення дослідження “Доступ до правосуддя постраждалих від гендерно зумовленого насильства у період пандемії” підтримується в рамках проєкту ПРООН в Україні “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.