Експертки з трьох областей взяли участь в ЮрФем_OpenSpace - Jurfem

Експертки з трьох областей взяли участь в ЮрФем_OpenSpace

У грудні відбувся НОВий OPEN SPACE “ПОГЛЯД В 2021: МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК ТА ПРАВА ЖІНОК”

Експертки дискутували у двох панелях.

Панельна дискусія «Доступ до якісних правових послуг в регіоні: уроки та виклики пандемії»

Спікерки:

 • Наталія Гнатуша
 • Олена Іпатенко
 • Маргарита Трипольська
 • Юлія Ломжець
 • Анастасія Перепелиця
 • Валентина Заінчковська
 • Тетяна Лєбєдєва

Модераторка: Христина Кіт, адвокатка, к.ю.н., голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем»

Експертки, зокрема, говорили про можливості надання якісних послуг на рівні громад.

Чи можливо реалізовувати гендерні політики на рівні громади?

Громадська активістка, координаторка в Запорізькій області проєкту Українського Жіночого Фонду з мобілізації громад, радниця з питань соціальної згуртованості програми “Радник” Anastacia Perepelitsa має величезний досвід роботи в послугами для жінок на рівні громад і поділилась своїм баченням:

🔹“Колись, коли ми лише почали працювати з переселенцями, ці процеси оголили безліч проблем: документування, житло, виборче право і т.і.

COVID знову оголив безліч нових проблем. Я думаю, що частину з них можна було б вирішити на рівні місцевого самоврядування, якби громади активніше застосовували компоненти гендерного бюджетування у своїй роботі”, – зазначає Анастасія, яка є співзасновницею Міст Донбаська Ініціатива ГО

Панельна дискусія «Посилення впливу та видимості жінок через формальну та неформальні освіти. Роль жінок регіону у освітньому середовищі»

Спікерки:

 • Юлія Болгак
 • Марина Гордєєва
 • Ганна Гулєвська
 • Наталія Ніколаєнко
 • Ольга Жукова

Модераторка: Ярина Волошин, менеджерка, гендерна експертка Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем»

Як можна посилити вплив та видимість жінок через формальну те неформальну освіту?

🔹«Є два світи – один з великими можливостями, де багато подій неформальної освіти, онлайн-навчань. Але цей світ невеликий – ми одні для одних працюєм. Широкий загал не отримує цієї інформації, принаймні настільки, наскільки це потрібно. Потрібно шукати шляхи донесення цієї інформації.

Досі багато ситуацій, де дівчата змушені відмовлятись від освіти, якщо, наприклад, у сім’ї немає коштів, щоб дати освіту всім дітям, то батьки нададуть перевагу освіті хлопчика, як майбутнього «годувальника».

▪️Я бачу проблему, коли непроінформоване суспільство не бачить і не знає про можливості неформальної освіти. Я вважаю, що необхідна співпраця між неурядовими організаціями, які найчастіше опікуються неформальною освітою, навчальними закладами та органами місцевої влади, зокрема тими, які опікуються підвищенням кваліфікації,» – зазначила на Open Space Ганна Гулєвська – кандидатка юридичних наук, доцентка, членкиня та регіональна координаторів «ЮрФем».

Освіта в громаді – можливість подолати гендерні стереотипи і посилювати жінок та дівчат.

🔹«Існує прірва між місцевим самоврядуванням, державною владою та проблемами конкретної людини, а особливо жінок. Засобів комунікації у наших селах немає, Інтернету немає, у цих жінок немає перспективи до навчання. А вони потребують допомоги, спілкування, юридичних консультацій, психологічної допомоги. Щоб вирішити такі питання, кожен депутат має мати розуміння своїх повноважень та можливостей. Я думаю, що всім варто отримати освіту у питаннях реалізації місцевого самоврядування», – зазначила на нашій Open Space зустрічі Марина Гордєєва – адвокатка, депутатка Станіславської ОТГ, викладачка.

Цю думку розширила Юлія Болгак, яка розповіла про реалізацію гендерної політики у громаді..

🔹“Ми у громаді багато уваги приділяємо гендерній політиці: призначили відповідальну особу за впровадження політики рівних можливостей жінок та чоловіків, затвердили План дій, План застосування гендерного підходу у бюджетному процесі.

Ми постійно працюємо над цими питаннями, намагаємось вдосконалюватись і тримати ці питання на контролі. Як громада-партнер Програми «DOBRE», ми щороку проходимо оцінювання спроможності органу місцевого самоврядування, тому питання гендерної політики для нас одне з основних”, – розповіла на OpenSpace-зустрічі Юлія Болгак – юристка, заступниця голови Галицинівської ОТГ Миколаївської області, членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем»

📍Open Space «Погляд в 2021: місцевий розвиток та права жінок» для Херсонської, Миколаївської відбувався за підтримки European Endowment For Democracy.