#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Олеся Чавурська

Олеся Чавурська,
юристка,
начальниця відділу «Чаплинське бюро правової допомоги» Каховського Місцевого центру БПД,
членкиня “ЮрФем”

Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що Вас тримає у ній?
З раннього дитинства я усвідомлено мріяла стати юристкою, яка буде захищати права громадян. Сьогодні я можу з впевненістю сказати, що це моє покликання, а від недавна професія юриста в нашій сім’ї передається з покоління в покоління. Мій батько був юристом і мій син також зараз закінчує військовий ВУЗ за спеціальністю юрист. В юридичній професії я вже близько 20 років, а через два місяці маю отримати статус адвоката, так як в даний час проходжу стажування.

Три найцікавіші факти про Вас: чим захоплюєтесь крім роботи?

Я маю великий досвід в громадському житті, а саме з 2004 року, наразі я є Головою Правління ГО «Інформаційний правозахисний центр «Едельвейс». Тому на всі інші справи крім роботи та участі в громадському житті катастрофічно не вистачає часу. Хоча люблю дуже подорожувати, тому і поєдную подорожі з різноманітними навчаннями та тренінгами.

Які свої справи чи яку діяльність вваєате найбільш успішною та значущою?

Питання гендерної рівності, запобігання насильству над жінками, захисту прав жінок є досить популярним напрямком діяльності на сьогоднішній день. І для цього є підстави.

В першу чергу – це повноваження органів влади та місцевого самоврядування. До повноважень структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, комунальних установ належить зазначений напрямок роботи. Тому знайти партнерів в діяльності, пов’язаній із захистом прав жінок, запобіганням насильству – не є проблемою.

Питання в тому як зробити цю співпрацю ефективною, а не декларативною. Іноді спілкуєшся із працівниками окремих установ та організацій і розумієш, що їх підхід до питання гендерної рівності зводиться до того, що чоловіки і жінки мають рівні права. Заяв чи скарг на дискримінацію за ознакою статі до установи не надходило, тому ситуація стабільна і якихось активних дій спеціалісти не вживають. От, ніби і повноваження є, і питання актуальне, а виявляється, що все добре і можна нічого не робити.

А якщо в районі чи громаді ще й розроблена програма, де передбачені заходи, направлені на забезпечення гендерної рівності, то взагалі все добре. І байдуже, що ця програма не передбачає хоча б мінімального фінансування заходів, що заходи виписані так, що важко оцінити результати їх виконання, наприклад сприяти рівності прав чоловіків та жінок, не допускати дискримінації за ознакою статі, сприяти громадським організаціям у проведенні заходів щодо гендерної рівності. Відповідно, завжди можна відзвітувати – сприяли, не допускали, допомагали і так далі.

Тому, з досвіду роботи давно зробила висновок, що не так важливо, яка саме установа чи організація є партнером у питанні захисту прав жінок, гендерної рівності, запобігання насильству. Чи це державна, чи комунальна, чи громадська. Чи це відома організація чи новоутворена. Головне – людський фактор. Конкретний спеціаліст в цій організації, який відповідає за даний напрямок роботи. Якщо спеціаліст сам усвідомлює важливість проблеми, працює над підвищенням свого професійного рівня, шукає додаткові ресурси для того, щоб заходи були ефективними, а не на папері – тоді буде ефективна співпраця. І я рада, що має таких партнерів.

Дайте три асоціації до фрази “жінка-юристка”

Жінка-юристка: правозахисниця, феміністка, активістка

Побажайте щось своїм колегам-юристкам

Бажаю, щоб ваша совість залишалася такою ж чистою і незаплямованою, як зараз. Нехай справи будуть приречені на позитивний результат, а ви — на успіх. Бажаю незабаром дістатися до найвищої сходинки кар’єрних сходів і при цьому зберегти почуття власної гідності.

Інші інтерв’ю читайте за посиланням