#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Наталія Нагорна

Наталія Нагорна,
адвокатка, членкиня Ревізійної комісії Ради адвокатів Житомирської області,
координаторка ЮрФем в Житомирській обл.,
заступниця голови відділення АПУ в Житомирській обл.,
випускниця програми Адвокат Майбутнього.
членкиня”ЮрФем”

1. Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що Вас тримає у ній?

Професія юриста дає змогу змінити світ, зробити його кращим. Знайти своє покликання – означає віднайти себе у праці, яка б найкраще підходила для твоєї душі, твоїм інтересам та способу життя.  На мій вибір професії вплинуло загострене відчуття справедливості. Для мене це небайдужість до біди, нещастя інших людей.  7 років поспіль я, як адвокатка, представляю інтереси потерпілих та надаю захист у  кримінальних справах та  завжди  пам’ятаю, що в деяких випадках від мене залежить доля людини та кожна помилка може коштувати дуже дорого.

Окрім цього, почуття професійної та просто людської гідності не залишає мене байдужою до проблеми нерівності можливостей різних соціальних груп жінок та чоловіків, які  притаманні кожній сфері життя: різні економічні можливості; стереотипне мислення; політична участь жінок та їхнє представництво в структурах прийняття рішень; домашнє насильство, адже жінки, страждають від насильства частіше, ніж чоловіки, жінки складають більшість людей, які постраждали від торгівлі людьми та залучені до секс-торгівлі тощо. У сучасному світі справжня рівність жінок і чоловіків є ключем до нашого економічного й соціального успіху.

2. Три найцікавіші факти чи історії, які Ви пригадуєте з професійного життя чи навчання?

а) чоловік жорстоко побив дружину в присутності їхньої малолітньої дитини (ч.2 ст. 125 КК України). Після систематичних знущань, потерпіла наважилась звернутися до правоохоронних органів і справа все ж була відправлена до суду.  Однак суд I-ої інстанції дії кривдника виправдав та не взяв до уваги покази дитини. Мною, представником в інтересах потерпілої, була подана апеляційна скарга. Майже рік апеляційний суд розглядав скаргу та досліджував докази, а за цей час зі сторони кривдника відбувався психологічний тиск та погрози. Але справедливість перемогла та  апеляційний суд виніс обвинувальний вирок та притягнув винуватця до  кримінальної відповідальності, призначивши покарання та стягнувши з обвинуваченого заподіяну шкоду;

б) справа за дорученням БВПД. Особа без визначеного місця проживання обвинувачувалась в особливо тяжкому злочині (ч. 1 ст. 115 КК України) – умисне вбивство.  Суд I – інстанції дослухався до доводів сторони захисту визнав недоведеним формулювання обвинувачення та виніс рішення, яким визнав особу невинуватим та виправдав;

в) дорослий син, який не мав ні роботи, ні  власної родини, проживаючи з батьками, щодня зловживав алкогольними напоями і бив батька, вимагаючи пенсію. Батько доведений до відчаю знущаннями сина, під час сварки вбив його. Для потерпілої (матері) подвійне горе: похований син і ув’язнений чоловік. Надаючи захист обвинуваченому у всіх судових інстанціях спромоглася призначення більш м’якого покарання ніж передбачено законом. Остаточне рішення ВСУ – позбавлення волі за ч. 1 ст. 115 КК України – 3 р. 6 м. (мінімальне покарання за цією статтею – 7 р.).

3. Три найцікавіші факти про Вас: чим захоплюєтесь крім роботи?

Мені подобається пізнавати світ, подорожувати. Я дуже люблю гори. Для духовного та інтелектуального розвитку люблю читати книжки: це в основному література, що допомагає розвивати особистість та сформулювати правильні цінності у житті. Також я займаюся йогою. Це мені дає ресурс легше справлятися із щоденними емоційними навантаженнями, допомагає відновлюватися і поповнювати енергію.

Кожен з нас має свою місію. Я вважаю, що повинна щось після себе залишити. Впевнена, що якщо хочеш результат – маєш діяти. Я усвідомлюю всю відповідальність перед колегами та суспільством, але вважаю, що потрібно рухатися вперед та зробити правничу професію впливовою. Це і є моя значуща справа.

5. Дайте три асоціації до фрази “жінка-юристка”

Для мене “жінка-юристка” асоціюється з цілеспрямованістю, внутрішньою силою, раціональним мисленням.

6. Побажайте щось своїм колегам-юристкам

Юриспруденція – для багатьох не зрозуміла, але важлива область суспільного життя. Наполегливість, комунікабельність, ініціативність, любов до своєї професії, чесність, відповідальність та ерудиція — це ті здібності, без яких не можна уявити юриста. Потрібно розвиватися в цих напрямках.  Також обов’язково мати задатки психолога. Бо важливо знайти психологічний контакт із клієнтом, щоб була довіра. Аби вигравати судові процеси треба не боятися робити нестандартні ходи та приймати нестандартні рішення, оскільки кожна справа індивідуальна. Але усе це має бути в рамках закону.

 

 

Інші інтерв’ю читайте за посиланням.