#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Валентина Заінчковська

Валентина Заінчковська,
студентка третього курсу Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова факультету морського права,
учасниця Другої Літньої Школи Юрфем 
членкиня “ЮрФем”

1.Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що Вас тримає у ній?

На мою думку, юридична професія є однією з найпрестижніших та найзатребуваніших у світі. Висококваліфіковані правники мають велику повагу, авторитет та довіру людей. На них покладається велика відповідальність, вони завжди знаходяться під пильним оком суспільства. Серед юристів та юристок є багато людей, які дійсно зробили великий внесок в розвиток юриспруденції, політики, захисту прав людини та інших сферах.

Я вирішила стати юристкою, бо саме ця професія допоможе мені реалізувати свої таланти, професійний потенціал та зробити блискучу кар‘єру. Вивчати та займатися юриспруденцією – це мій особистий вибір. Я вдячна своїм близьким за те, що вони дали мені можливість обирати свою професію та підтримали мій вибір. Це дало мені ще більше сил та впевненості в собі. Свою професійну діяльність я розпочала зовсім недавно, адже у цьому році закінчила коледж та вступила до університету. Професія правника вимагає завжди бути в курсі всіх новел законодавства, постійно розвиватися та вдосконалювати свої знання та навички. Звичайно, це кропітка та виснажлива інтелектуальна робота, але водночас творча та цікава для мене.

2.Три найцікавіші факти чи історії, які Ви пригадуєте з професійного життя чи навчання?

Дуже хочу розповісти про одну з найяскравіших подій цього літа. Я взяла участь у ІІ Літній школі ЮрФем – 2019 від Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”. Тепер я разом з іншими дівчатами знаємо як розрізняти та ідентифікувати дискримінацію в суспільстві; про правовий захист жертв, що постраждали від домашнього насильства; про фемінізм і чому люди не розуміють та бояться цього слова; дізналися про способи покращення публічного виступу, записали в свій «нотатник мандрівника» нові тези про лідерство, проектний менеджмент, ознайомилися зі стратегіями вирішення конфліктів, прийомами самооборони та обмінялися думками одна з одною під час перерви. Мені неймовірно сподобався цей захід, отримавши заряд мотивації та натхнення я поїхала додому з величезним бажанням підкорювати нові вершини.

Згодом мені запропонували долучитися до діяльності асоціації та стати регіональною координаторкою у Миколаївській області. Тепер я як представниця співтовариства Юрфем зможу розвивати напрямки діяльності Асоціації у південному регіоні.

3.Три найцікавіші факти про Вас: чим захоплюєтесь крім роботи?

Окрім роботи та навчання я активно займаюсь громадською діяльністю. Будучи свідком різних ситуацій та проаналізувавши їх, я зрозуміла, що у людей є досить низьким рівень правосвідомості. Так, я обрала провідним вектором моєї громадської діяльності саме правоосвіту різних верств населення: від дошкільнят до людей похилого віку. Разом з командою ми організували багато правопросвітницьких проектів та заходів, що спрямовані покращити правові знання громадян.

З часом мій організм вимагає відпочинку у цьому шаленому ритмі життя.  У вільний час я люблю займатися плаванням, це тренує фізично та допомагає відпочити ментально. Ще я вивчаю англійську мову, щоб бути більш конкуретноздатною на ринку праці, подорожувати різними країнами світу , спілкуватися з цікавими людьми та мати доступ до більших масивів інформації.

4. Які свої справи чи яку діяльність вважаєте найбільш успішною та значущою?
Я нещодавно розпочала свою професійну діяльність, багато ще попереду. Та на даний час я пишаюсь здобутками громадської діяльності. Разом з командою ми організували багато міських, обласних та навіть всеукраїнських заходів для студентів-правників. Результат нашої роботи надихає не тільки мене та команду, а й новачків у цій справі.

5. Дайте три асоціації до фрази “жінка-юристка”

Моїми асоціаціями до фрази «жінка-юристка» є: успішна, розумна та здатна до прийняття справедливих, законних рішень.

6. Побажайте щось своїм колегам-юристкам

Своїм колежанкам – юристкам хочу побажати наснаги та успіхів у професії. Долучайтесь до діяльності Асоціації жінок-юристок «Юрфем», об‘єднуйтесь, та ніколи не відчувайте себе самотніми.

Інші інтерв’ю читайте за посиланням.