#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Ірина Перів

 

1. Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що Вас тримає у ній?

Я довго не могла визначитись ким стану в майбутньому. У другому класі я заявила, що стану космонавткою і це моє остаточне рішення, яке не підлягає оскарженню. В п’ятому класі- в усіх шкільних творах писала, що стану президенткою України і тоді все в нас буде добре!

Розуміння того, що я хочу стати юристкою було свідомим у 10 класі. Це було моє рішення, і я вдячна батькам за підтримку, яку я відчуваю і досі.

Чому саме ця професія? Зараз я і не уявляю себе кимось іншою, це 100% те, чим я хочу займатись. Тоді мій вибір був зумовлений складною політичною ситуацією в країні. І моє загострене почуття справедливості не дозволило сидіти просто так, склавши руки. І я вирішила , що найпершим кроком до змін- це буде почати зі себе!

2. Три найцікавіші факти чи історії, які Ви пригадуєте з професійного життя чи навчання?

Враховуючи те, що я студентка 4 курсу і у мене зовсім мало досвіду і майже не має історій з професійного життя. Тому поділюсь найцікавішими фактами з мого студентського життя:

  • Це здійснення моєї мрії і я потрапила до літньої школи для дівчат-юристок ЮрФем. Це неймовірний досвід. Знайомство з однодумицями. Школа вже закінчилась, а ми досі спілкуємось між собою, і це надзвичайна підтримка та сестринство у праві. Спасибі, ЮрФем . Вітання усім випускницям школи.
  • Участь у пілотному проекті Консультативної місії Європейського союзу (КМЄС) в Україні « Волонтерська підтримка свідків». Унікальна можливість відчути судову систему зсередини . В цьому проекті працюють волонтери та волонтерки, які пропонують надання особистої допомоги та практичних порад свідкам перед тим як останні будуть давати свідчення.
  • Рік тому у моєму житті з`явилась неймовірна студентська організація ELSA . Цьогоріч, я стала Віце-президенткою зі Семінарів та конференцій ELSA Lviv 2019-2020. Тепер, я маю можливість реалізовувати свої ідеї та організовувати заходи в тому числі й на ґендерну тематику, а також впливати на розвиток юридичної освіти в Україні та за її межами.

3. Три найцікавіші факти про Вас: чим захоплюєтесь крім роботи?
Обожнюю читати- тому, вже ні для кого не секрет, що я їм подарую на свято. Окрім читання, обожнюю ходити на вистави у театр та різноманітні мистецькі події. У майбутньому мрію написати книгу або зняти документальний фільм.

4. Які свої справи чи яку діяльність вважаєте найбільш успішною та значущою?

Я вважаю, що зараз усі справи якими я займаюсь є для мене найважливішими і роблю усе для того, щоб вони стали успішними. Однак, для того, щоб реалізувати свою мрію і стати адвокаткою – мені потрібно ще дуже багато працювати. Наступним кроком- буде здача Зовнішнього незалежного оцінювання .

5. Дайте три асоціації до фрази “жінка-юристка”
Не хочу тут зараз застосувати усі кліше. Для мене жінка-юристка, насамперед це професіоналка своєї справи, цілеспрямована, неупереджена, сильна. Долає усі стереотипи та ґендерні упередження щодо себе.

6. Побажайте щось своїм колегам-юристкам
Прийміть найщиріші вітання. Бажаю отримувати від роботи тільки задоволення. Поваги та розуміння від колег. І звісно, трішки більше вільного часу для себе. А майбутнім юристкам: бажаю віднайти себе, і не зважаючи ні на що – не розчаровуватися і йти до кінця!

Читайте інші інтерв’ю за посиланням.