#ДеньЮристкизЮрФем – флешмоб до Дня юристки. Вікторія Ковальчук

Вікторія Ковальчук
Партнер ESQUIRES, адвокатка, медіаторка
Номінація «Кращий юрист у сфері сімейного права» Юридичної премії 2017
Рекомендований юрист у сфері трудового права за версією рейтингу «Вибір Клієнта. Топ-100 кращих юристів країни 2019»,
членкиня ЮрФем

1. Чому юридична професія? Це було Ваше рішення? Скільки років Ви уже в професії і що Вас тримає у ній?
У моїй сім’ї є жартівлива історія про те, що юристом я стала, бо в шкільні роки мені подобався адвокат моєї родини. Насправді рішення було обдуманим наскільки це можливо в 16 років, готувалась до вступу в університет протягом року. Вдячна батькам, що підтримали мій вибір і не нав’язували свої ідеї щодо майбутнього фаху.

У професії з 2006 року, працювати почала ще на 3 курсі університету, і не шкодувала про це жодного разу. Як у всіх нас є підйоми і емоційні спади, практика пов’язана із стресом, але перемоги того вартують. Що тримає? Вважаю, що кожна людина повинна робити те, що вона найкраще вміє.

2. Три найцікавіші факти чи історії, які Ви пригадуєте з професійного життя чи навчання?
Виберу три різні ситуації – серйозну, курйоз і драму, різні як і наше професійне життя щодень.
Для себе прийняла рішення не працювати із особами, які вчинили насильство щодо дитини і будь-яке правопорушення у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Одного разу довелось нести прямо в судове засідання продукцію, яку виготовляє Клієнт, для доведення реальності його господарських операцій. Виглядала в засіданні швидше як торговий агент із наборами зелених салатів, аніж адвокат. Та досягли рішення в Клієнта, тож все було виправданим.

Потрібно прийняти, що інколи результат може не залежати від зусиль у процесі. Готуйте план «В» і вперед з новими силами.

3. Три найцікавіші факти про Вас: чим захоплюєтесь крім роботи?
Для мене важливим є вміння «відключатись» на короткий час від практики і проблемних питань. Гірські лижі, стендова стрільба і книги – мої хобі, що дають можливість «вивантажити» напругу.

4. Які свої справи чи яку діяльність вваєате найбільш успішною та значущою?
Кожна справа, яку я проходжу зі своїм Клієнтом значуща і так склалось в силу мого характеру, що пропускаю кожну через себе. В цьому є свої як переваги так і недоліки.
Поруч із комерційною практикою маю також проекти Pro-bono із фондом захисту жінок, які потрапили в складне становище. Допомога іншим жінкам дає мотивацію для інших справ і проектів, які матимуть вплив на правовідносини, щоб навіть малими справами змінювати світ на краще.

5. Дайте три асоціації до фрази “жінка-юристка”
«Жінка-юристка» – це емпатія, інтуїція і щодення кропітка виснажлива праця задля поставленої цілі. «Жінка-юристка» – це вміння поставити «ми» – вище ніж «я», вміння знайти компроміс.

6. Побажайте щось своїм колегам-юристкам
Щиро бажаю знайти Work–life balance, не сходити обраного шляху і отримувати натхнення від справи яку Ви робите. Бо якщо Ви робите те, що любите, то Ваша справа ніколи не буде «роботою», вона буде Вашим життям. «Успіх не приходить до вас, ви йдете до нього». Щодня. Щохвилини. Швидко чи повільніше, легко чи з перешкодами, ми завжди повинні йти пліч-о-пліч зі своїми Клієнтами до їх успіху.
А якщо додати крапельку жарту до нашого «ділового» знайомства, то інколи «жінка перемагає як реклама, повторюючи одне і те ж».

Інші інтерв’ю читайте за посиланням.