Гендерна призма кримінальних проваджень щодо російсько-українського збройного конфлікту (анонс) - Jurfem

Гендерна призма кримінальних проваджень щодо російсько-українського збройного конфлікту (анонс)

Катування, сексуальна експлуатація, згвалтування, завдання тілесних ушкоджень, таке, що принижує людську гідність, поводження та низка інших імовірних тяжких порушень прав людини, воєнних злочинів і злочинів проти людяності регулярно вчиняються на тимчасово окупованих і неконтрольованих територіях України.
 
Яким чином правозахисна, правоохоронна та судова системи забезпечують захист постраждалих від цих злочинів? Чи враховується гендерний компонент та чому він важливий? Чи достатньо у суддів, правоохоронців, адвокатської спільноти та правозахисників експертизи, у тому числі гендерної, для надання нетравматичної допомоги потерпілим та забезпечення їх ефективного захисту ?
 
Які прогалини досі має кримінальне законодавство України щодо злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом? Наскільки допоможе їх усунути законопроєкт 2689 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права”?
 
Цим та іншим питанням буде присвячена наша дискусія за участі експертів/-ок:
 
🔸Антон Кориневич – постійний Представник Президента України в АРК, к.ю.н., співавтор законопроєкту 2689 щодо імплементації норм міжнародного гуманітарного та кримінального права у законодавство України.
🔸Аліна Павлюк – прокурорка Спеціального департаменту з питань збройного конфлікту Генеральної прокуратури України
🔸Олександр Кадієвський – адвокат, координатор приймальні УГСПЛ в м. Краматорськ, Голова відділення Асоціації правників в Донецькій області
🔸 Ольга Семенюк – адвокатка, координаторка освітнього напрямку УГСП, членкиня Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”
 
🔸Модераторка: Катерина Бусол – юристка, фахівчиня з міжнародного права прав людини, міжнародного гуманітарного та кримінального права, перехідного правосуддя, членкиня Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”.
 
Реєструйтесь за посиланням тут.
 
📁До участі в заході запрошуються всі бажаючі юристки та юристи.