Громадянство дитини, яка народилась за кордоном - Jurfem

Громадянство дитини, яка народилась за кордоном

Громадянство дітей пов’язується насамперед з:

  • громадянством їх батьків, а саме перебуванням у громадянстві України батьків дитини чи одного з них;
  • фактом реєстрації місця проживання батьків дитини чи одного з них на території України на момент народження дитини. 

Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином/ою України. 

Місце народження особи в цьому випадку НЕ впливає на можливість набуття нею громадянства України: особа набуває громадянство України незалежно від того, народилася вона на території України чи за її межами.

Реєстрація народження дитини за межами України

Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, в тому числі і народження дитини, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. Реєстрація народження дитини провадиться без стягнення консульського зборуРеєстрація  народження  дитини  провадиться  консулом  (за відповідною заявою батьків дитини) з одночасним  визначенням  її  походження  та  присвоєнням прізвища,
імені та по батькові.

Заяву   про   реєстрацію   народження   дитини    батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини,  а при народженні мертвої дитини –  не  пізніше трьох діб. 

У випадку хвороби, смерті батьків або з інших причин неможливості зареєструвати народження реєстрація проводиться за заявою  родичів, інших осіб,  уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває.

Реєстрація народження дитини може провадитись за місцем проживання батьків (чи одного з них) або ж за письмовим бажанням батьків (або одного з них) може бути зазначено фактичне місце народження дитини (підтверджується  документом,  що  посвідчує  факт її народження або місце проживання батьків).

Якщо дитина народилася під час перебування матері на морському, річковому,  повітряному судні,  у потягу або в  іншому транспортному  засобі, то реєстрація народження  провадиться у найближчій консульській установі. Місцем народження зазначається місце проживання батьків (або одного з них).

Документи для реєстрації народження дитини в консульській установі:

  • документ  медичного  закладу  про  народження  дитини;
  • паспортні  документи,   що  посвідчують  особи  батьків (одного з батьків);
  • документ, який є підставою внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб,  заява  матері,  заява  батька  про  визнання батьківства тощо).

Правова консультація підготовлена за підтримки The European Endowment for Democracy (EED).

Інші наші матеріали щодо війни росії проти України можна знайти тут.