Комітет підтримав законопроєкт, до розробки якого долучався Аналітичний центр ЮрФем - Jurfem

Комітет підтримав законопроєкт, до розробки якого долучався Аналітичний центр ЮрФем

Робочий тиждень у парламенті приносить хороші новини.
Вчора Комітет гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроєкт 5492, до розробки якого долучився Аналітичний центр ЮрФем у співпраці з МФО “Рівні можливості” у ВРУ
Як зазначає голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Hrystyna Kit, “це наша маленька перемога, тому що цей законопроєкт
надає право постраждалим від домашнього насильства та кожній жінці/чоловіку звернутися до суду із позовом про розірвання шлюбу у випадку вагітності дружини чи наявності дитини віком до 1 року.
Таке право, станом на сьогодні, значно обмежене, фактично відсутнє. Це має негативні наслідки в першу чергу для постраждалих від домашнього насильства.
передбачає заборону суддям застосовувати примирення/надавати строк на примирення при розірванні шлюбу, якщо мають місце ознаки вчинення домашнього насильства”.
Тепер законопроєкт очікуватиме розгляду у залі і, як зазначає Христина Кіт, “це важливий законопроєкт, адже він стосується доступу до правосуддя кожної особи, особливо у ситуації домашнього насильства”.