Культурна спадщина в часи війни: знищити неможливо зберегти - Jurfem

Культурна спадщина в часи війни: знищити неможливо зберегти


Знищення культурної спадщини – один з елементів знищення нації. Руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином відповідно до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 1954 року. Станом на 5 травня 2022 року задокументовано 300 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини.

Говоримо про це з Іриною Подоляк та Анною Лиско під час вебінару від Центру “ЮрФем: освіта”.

Говоримо про:

🔸 нормативна базу, яка регулює поводження з культурними цінностями під час воєнних дій;
🔸 фактичну ситуацію з пам’ятками в часі російсько-української війни;
🔸 про те, що повинен робити музей, театр, архів, бібліотека перед і під час воєнних дій: люди і предмети;
🔸 лідерство під час воєнних дій.

Спікерки: Ірина Подоляк та Анна Лиско.
Ірина Подоляк – політикиня, громадська діячка, депутатка Верховної ради України 8 скликання, заступниця Міністра культури молоді та спорту 2019-2020 р.р, голова правління ГО «Коаліція дієвців культури». Ініціаторка законів про українську мову, як державну, про Український культурний фонд, ініціаторка запровадження конкурсів на керівні посади у закладах культури та контрактну систему в театрах, перша голова Наглядової ради Українського інституту.
Анна Лиско – медіаторка, адвокатка, директорка ЛЦМ, керуюча партнерка АО “ЛІ Партнерс”, почесна членкиня Національної асоціації медіаторів України, членкиня ради Комітету медіації Асоціації правників України, сертифікована Національною асоціацією адвокатів України тренерка із медіації в адміністративному процесі у заходах підвищення кваліфікації адвокатів.
*Подія відбувається за підтримки The European Endowment for Democracy (EED)