Культурна спадщина в часі війни: врятувати неможливо знищити (анонс вебінару) - Jurfem

Культурна спадщина в часі війни: врятувати неможливо знищити (анонс вебінару)

В той час, поки ми обгортаємо сітками монументи Грушевського та Сковороди, аби вберегти їх від руйнування – окупанти бомблять філармонію та художній музей у Харкові. Поки ми забираємо додому роботи Марії Приймаченко, аби вони не зазнали пошкоджень в історико-краєзнавчому музеї – вони цілять у Бабин Яр. Стріляють у голову пам’ятнику Тараса Григоровича в Бородянці. Бомблять будинок Музею українських старожитностей Василя Тарновського. Скидають бомбу на драмтеатр у Маріуполі.

Знищення культурної спадщини – один з елементів знищення нації. Руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином відповідно до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 1954 року. Станом на 5 травня 2022 року задокументовано 300 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини

Говоритимемо про це з Іриною Подоляк та Анною Лиско під час нового вебінару від Центру “ЮрФем: освіта”.

Коли: 10 травня о 17:00

Де: пряма трансляція у Facebook

Говоритимемо про:

  • нормативна базу, яка регулює поводження з культурними цінностями під час воєнних дій;
  • фактичну ситуацію з пам’ятками в часі російсько-української війни;
  • про те, що повинен робити музей, театр, архів, бібліотека перед і під час воєнних дій: люди і предмети;
  • лідерство під час воєнних дій.

Спікерки: Ірина Подоляк та Анна Лиско.

Ірина Подоляк – політикиня, громадська діячка, депутатка Верховної ради України 8 скликання, заступниця Міністра культури молоді та спорту 2019-2020 р.р, голова правління ГО «Коаліція дієвців культури». Ініціаторка законів про українську мову, як державну, про Український культурний фонд, ініціаторка запровадження конкурсів на керівні посади у закладах культури та контрактну систему в театрах, перша голова Наглядової ради Українського інституту.

Анна Лиско – медіаторка, адвокатка, директорка ЛЦМ, керуюча партнерка АО “ЛІ Партнерс”, почесна членкиня Національної асоціації медіаторів України, членкиня ради Комітету медіації Асоціації правників України, сертифікована Національною асоціацією адвокатів України тренерка із медіації в адміністративному процесі у заходах підвищення кваліфікації адвокатів.

*Подія відбувається за підтримки The European Endowment for Democracy (EED)