Методичні рекомендації - Jurfem

У червні вийшли друком Методичні рекомендації “Гендерна дискримінація:ідентифікація та механізм надання правової допомоги”.

  • Лариса Денисенко – правозахисниця, адвокатка, письменниця, громадська діячка
  • Христина Кіт – адвокатка, к.ю.н., голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”
  • Галина Федькович – адвокатка, юристка Громадької організації “Центр “Жіночі перспективи” 

Методичні рекомендації затверджені наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 12 березня 2019 року №33.

Методичні рекомендації розроблені Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем у рамках ініціативи “Юристки за покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок”, за підтримки проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

Текст рекомендацій можна завантажити тут

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” спільно з експертками з питань правових послуг жінкам які живуть з ВІЛ, жінкам, які живуть з наркотичною залежністю та жінкам, які задіяні у секс-індустрії, підготували методичні рекомендації для працівник системи БПД та всіх адвокатів/ток.

Рекомендації можна завантажити за посиланням тут.

Рекомендації затверджені Наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 20 листопада 2019 р. №71.

Світлана Бєлай працювала над питання про правову допомогу жінкам, що живуть з ВІЛ. Крім іншого, рекомендації розкривають питання роботи з медичними закладами та алгоритми дій у випадку розкриття ВІЛ-позитивного статусу.

Оксана Гузь напрацювала рекомендації для роботи з жінками, що вживають наркотики. В рекомендаціях розкриті питання дискримінаційних практик у спорах з трудових та сімейних правовідносин.

Олена Зайцева напрацювала рекомендації для тих, хто працює жінками, що надають секуальні послуги. Цікаво звернути увагу на особливості спорів із сімейних правовідносин, у яких часто специфічно трактують поведінку таких жінок.

До презентації та розробки матеріалу долучились також
Світлана Мороз, коорднаторка з моніторингу дотримання прав БО “Позитивні жінки” та Галина Корнієнко, фахівчиня з адвокації БФ “Надія та Довіра”, чий досвід та поради дуже допомогли в напрцюванні.

На базі рекомендацій розроблений дистанційний навчальний курс, який зможуть пройти всі охочі. Вже невдовзі він з’явиться у вільному доступі.

Протягом 2019 року Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” реалізовує проект «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги.

Нагадаємо, раніше у 2019 році Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” презентувала методичні рекомендації для виявлення та протидії гендерній дискримінації.