Організація надає підтримку неурядовим організація в багатьох країнах світу. В Україні працює кілька програм.
У 2019 році програма USAID “Нове правосуддя” підтримувала проведення Другого Всеукраїнського Форуму юристок – ЮрФем.
Також, за підтримки USAID Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” розробила та презентувала навчально-методичний курс “Гендерна рівність та права жінок”.
Курс містить 5 модулів, які розвивають поняття феміністичної теорії права та застосування “гендерних окулярів” у правовій науці.
У листопаді 2019 група викладачок з правничих ВНЗ взяла участь у тренінгу, а пізніше апробовувала модулі курсу у своїх навчальних закладах.
За результатами апробації команда авторок доопрацювала курс і тепер він доступний до завантаження за посиланням.
Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” реалізовує проект за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження”.
Проект стосується покращення якості надання правових послуг вразливим групам жінок, а саме жінкам, що живуть з ВІЛ, жінкам, що живуть з наркозалежність та жінкам, залученим до проституції. Навесні 2019 року відбулись семінари-практикуми у 5 регіонах.
За їх підсумками залучені експертки підготували методичні рекомендації для адвокатів щодо покращення якості правових послуг для цих груп жінок. Методичні рекомендації були презентовані у грудні 2019 року.
Протягом 2020 року експертки “ЮрФем” формують програми навчальних семінарів про доступ для правосуддя для ВІЛ-позитивних жінок та жінок, котрі живуть з наркозалежністю та працюють над моніторингом судової практики у зазначених питаннях.
З травня 2020 року Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” проводила дослідження про вплив COVID19 на права жінок в Україні за підтримки проекту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні “Права людини для України”.
УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ ФОНД.
Співпраця “ЮрФем” з Українським жіночим Фондом розпочалась на початку 2019 року. За підтримки УЖФ був реалізований проект, спрямований на підвищення активності юристок у напрямку захисту прав жінок. В 4 регіонах проводились ЮрФем Open-Space – відкриті майданчики для обговорення проблем захисту прав жінок адвокатками. Проект також був спрямований на посилення організаційної спроможності.
У вересні 2019 року стартував новий медійно-адвокаційний проект “Актуалізація поблеми сексуальних домагань у ВНЗ”. Експертки “ЮрФем” розробили рекомендації щодо впровадження гендерних політик у ВНЗ.
Крім того, в рамках проєкту напрацьована медійна складова: плакати, відеоролики та подкасти, які допоможуть краще розібратись у проблемі.
Під час карантину, навесні 2020 року за підтримки УЖФ “ЮрФем” проводила онлайн-марафон “Спитай юристку ЮрФем”.
Експертки проводили онлайн-консультації у прямому ефірі, писали статті, а за підсумками напрацьована матеріалу був опублікований посібник, який можна завантажити тут.
У 2020 році EED підтримав проведення Третьої Літньої школи для студенток-юристок.
Школа відбувається щорічно 6-9 серпня для студенток юридичних ВНЗ.
Також, протягом 2020-2021 років планується проведення Open-Space для юристок у регіонах України, для організації майданчиків посилення жінок у професії та взаємодії.
У грудні 2020 року відбувся перший OpenSpace для юристок Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.
Довга співпраця “ЮрФем” з проектом “Доступна і якісна правова допомога” виявилась дуже ефективною.
Проект підтримував проведення двох Форумів юристок ЮрФем, Першої та Другої Літньої школи для студенток-юристок.
Крім того, за підтримки Проекту були розроблені та видавались методичні рекомендації для адвокатів з ідентифікації та надання правової допомоги постраждалим від гендерної дискримінації.
На основі цих рекомендацій був підготований та опублікований онлайн-курс.
Влітку 2019 у 5 регіонах відбулись навчання для адвокатів, базовані на методичних рекомендаціях: у Житомирі та Івано-Франківську у липні і Запоріжжі, Миколаєві та Ужгороді у серпні.
«U-LEAD з Європою» – міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Основний напрямок роботи – підтримка реформи децентралізації в Україні та покращення якості надання адміністративних послуг для населення.
U-Lead з Європою стала інформаційним партнером дослідження про вплив COVID19 на права жінок в Україні, яке реалізовує Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” у 2020 році.
Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» є учасницею регіонального проекту Ради Європи «Strengthening the profession of the lawyer in line with European standards» (2019-2021 рр.), в межах якого проводяться порівняльні дослідження щодо інституційної організації адвокатури, стандартів адвокатської етики, підвищення кваліфікації, посилення спроможності молодих адвокатів, формування гендерно чутливого адвокатського середовища.
Експертки Аналітичного центру “ЮрФем” брали участь у підготовці «Порівняльного огляду процесуальних та інституційних аспектів функціонування адвокатів у Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні» («Comparative review on the procedural and institutional setup of the functioning of lawyers in Armenia, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine» – посилання у коментарі), який опублікований у вільному доступі.
У розділі про Україну іде мова також про досвід “ЮрФем”. Звіт є одним із семи аналітичних документів, які будуть підготовлені в рамках Проекту.
Збірник доступний на веб-сайті Європейського комітету з питань правового співробітництва (CDCJ) Ради Європи.
Також, експертки “ЮрФем” брали участь в онлайн-конференціях та конференції у м. Єреван, де працювали над підготовкою матеріалу.
Європейська Асоціація жінок-юристок прийняла заяву на вступ Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”
European Women Lawyers Association (EWLA) – міжнародна неприбуткова та неурядова організація, зареєстрована у Бельгії. Членкинями Асоціації можуть стати як окремі жінки-юристки, так і професійні об’єднання. Асоціація здійснює співпрацю європейських юристів-жінок, щоб поєднати їхній спеціальний досвід з моніторингу законодавства та політики, що розглядається з точки зору фундаментальних прав, зокрема гендерної рівності.
Голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христина Кіт зазначила, що це черговий крок до посилення міжнародного партнерства для обміну досвідом та напрацюванням українських політик з урахуванням європейських стандартів:
🔸У 2021 році Асоціація жінок-юристок Украіни розпочала спільну роботу з новим партнером з European Implementation Network – організацією, яка працює з метою забезпечення повного та своєчасного виконання рішень Європейського суду з прав людини
Зокрема, EIN забезпечує експертну підтримку у:
● встановленні зв’язків з органами, які контролюють виконання справ, а також підготовці подань про про виконання рішень Європейського суду з прав людини,
● сприянні обміну кращими практиками діяльності на національному рівні з метою сприяння виконанню судових рішень.
● сприяння адвокаціі виконання рішень ЄСПЛ.
🔸Так, вже в січні 2021 ми розпочали роботу над підготовкою подання до Комітету Міністрів Ради Європи (Submission under Rule 9(2)) щодо виконання рішення та рекомендацій в частині загальних та індивідуальних заходів держави у справі «Левчук проти України».
З українським офісом агенства ООН-Жінки “ЮрФем” проводила флеш-моб “Я захищаю її” до дня Юристки восени 2018. Крім того, ведеться постійна ситуативна співпраця в питаннях розробки чи покращення законодавства у сфері захисту прав жінок.
Цей сайт розроблений за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади. Погляди, висловлені на цьому сайті, належать виключно авторам і можуть не співпадати з позицією згаданих організацій
This website is developed with the support of The Quality and Accessible Legal Aid in Ukraine Project, which is implemented by Canadian Bureau for International Education in partnership with Coordination Center for Legal Aid Provision and funded by Government of Canada . The views expressed on this site entirely belong to the authors and may not coincide with the position of the aforementioned organizations