Міжнародні організації - Jurfem
USAID – United States Agency for International Development  (Агенство США з міжнародного розвитку). 

Організація надає підтримку неурядовим організація в багатьох країнах світу. В Україні працює кілька програм.

У 2019 році програма USAID “Нове правосуддя” підтримувала проведення Другого Всеукраїнського Форуму юристок – ЮрФем.

Також, за підтримки USAID Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” розробила та презентувала навчально-методичний курс “Гендерна рівність та права жінок”.

🔎Курс містить 5 модулів, які розвивають поняття феміністичної теорії права та застосування “гендерних окулярів” у правовій науці.

У листопаді 2019 група викладачок з правничих ВНЗ взяла участь у тренінгу, а пізніше апробовувала модулі курсу у своїх навчальних закладах.

🌐За результатами апробації команда авторок доопрацювала курс і тепер він доступний до завантаження за посиланням.

Міжнародний фонд “Відродження”.

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” реалізовує проект за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження”.

Проект стосується покращення якості надання правових послуг вразливим групам жінок, а саме жінкам, що живуть з ВІЛ, жінкам, що живуть з наркозалежність та жінкам, залученим до проституції. Навесні 2019 року відбулись семінари-практикуми у 5 регіонах.

За їх підсумками залучені експертки підготували методичні рекомендації для адвокатів щодо покращення якості правових послуг для цих груп жінок. Методичні рекомендації були презентовані у грудні 2019 року.

Протягом 2020 та 2021 років експертки “ЮрФем” сформували програми навчальних семінарів та провели кілька навчань у різних регіонах про доступ для правосуддя для ВІЛ-позитивних жінок  та жінок, котрі живуть з наркозалежністю.

Також у цей час експертки ЮрФем працювали над моніторингом судової практики у зазначених питаннях і презентували його у листопаді 2021.

У 2021 році Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” ініціювала переклад книги Рут Бейдер Ґінзберґ “Моїми словами” (My own words)  за підтримки Європейського Союзу та Міжнародний фонд “Відродження” в рамках спільної ініціативи #ПрямуємоРазом. Книжка побачила світ у Видавництві “Видавництво”. 

Програма розвитку ООН в Україні (UNDP).

З травня 2020 року Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” проводила дослідження про вплив COVID19  на права жінок в Україні за підтримки проекту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні “Права людини для України”.

Робота над дослідженням почалась відразу після послаблення карантину: онлайн-опитування, фокус-групи, моніторинг судових рішень та збір відкритих даних органів влади і місцевого самоврядування дали можливість сформувати проміжні підсумки. Дослідження впливу відбувалось у 2 сферах – трудовій та сімейній.
 
На основні висновків були сформовані проміжні рекомендації, своєрідне домашнє завдання нам усім, щоб попередити поглиблення нерівності внаслідок пандемії.
 
 Короткий звіт, проілюстрували його інфографіками, презентували та опублікували, щоб його могли використовувати всі, кому це буде корисним
 
У 2021 році Аналітичний центр ЮрФем проводив вже друге дослідження за підтримки ПРООН, яке базувалось на підсумках першого та стосувалось доступу до правосуддя постраждалих від домашнього насильства під час пандемії. Наприкінці року звіт за результатами був презентований.
УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ ФОНД.

Співпраця “ЮрФем” з Українським жіночим Фондом розпочалась на початку 2019 року. За підтримки УЖФ був реалізований проект, спрямований на підвищення активності юристок у напрямку захисту прав жінок. В 4 регіонах проводились ЮрФем Open-Space – відкриті майданчики для обговорення проблем захисту прав жінок адвокатками. Проект також був спрямований на посилення організаційної спроможності. 

У вересні 2019 року стартував новий медійно-адвокаційний проект “Актуалізація поблеми сексуальних домагань у ВНЗ”. Експертки “ЮрФем” розробили рекомендації щодо впровадження гендерних політик у ВНЗ.

Крім того, в рамках проєкту напрацьована медійна складова: плакати, відеоролики та подкасти, які допоможуть краще розібратись у проблемі.

Під час карантину, навесні 2020 року за підтримки УЖФ “ЮрФем” проводила онлайн-марафон “Спитай юристку ЮрФем”.

Експертки проводили онлайн-консультації у прямому ефірі, писали статті, а за підсумками напрацьована матеріалу був опублікований посібник, який можна завантажити тут.  

European Endowment for democracy.

У 2020 році EED підтримав проведення Третьої Літньої школи для студенток-юристок.

Школа відбувається щорічно 6-9 серпня для студенток юридичних ВНЗ.

Протягом 2020-2021 років відбулись ЮрФем_Open-Space для юристок у регіонах України, для організації майданчиків посилення жінок у професії та взаємодії.

У грудні 2020 року відбувся перший OpenSpace для юристок Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.

У 2021 році Open Space відбулись у Житомирі, Дніпрі та Ужгороді.

U-Lead з Європою.

«U-LEAD з Європою» – міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Основний напрямок роботи – підтримка реформи децентралізації в Україні та покращення якості надання адміністративних послуг для населення.

U-Lead з Європою стала інформаційним партнером дослідження про вплив COVID19 на права жінок в Україні, який реалізувала Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” у 2020 році.

У 2021 році розпочалась співпраця для розробки онлайн-курсу “Права жінок у моїй громаді”, який орієнтований на лідерок громад, юристок, депутаток та усіх зацікавлених. Перший набір курсу пройшов навчання у жовтні-листопаді 2021 року. У 2022 році планується навчання для другого набору та запуск дистанційного онлайн-курсу на платформі U-LEAD.

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні

У 2021 році Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” приєдналась до установчої зустрічі Діалогу громадської безпеки у Львові, яку організувала Консультативна місія Європейського Союзу EUAM Ukraine .

Також КМЄС підтримала проведення Науково-практичної конференції “Доказування у справах, пов’язаних з сексуальним насильством”, яка проводилась ЮрФем наприкінці 2021 року.

Українсько-канадський Проект “Доступна і якісна правова допомога”. 

Довга співпраця “ЮрФем” з проектом “Доступна і якісна правова допомога” виявилась дуже ефективною.

Проект підтримував проведення двох Форумів юристок ЮрФем, Першої та Другої Літньої школи для студенток-юристок.

Крім того, за підтримки Проекту були розроблені та видавались методичні рекомендації для адвокатів з ідентифікації та надання правової допомоги постраждалим від гендерної дискримінації.

На основі цих рекомендацій був підготований та опублікований онлайн-курс.

Влітку 2019 у 5 регіонах відбулись навчання для адвокатів, базовані на методичних рекомендаціях: у Житомирі та Івано-Франківську у липні і Запоріжжі, Миколаєві та Ужгороді у серпні.

Фонд сприяння демократії посольства сша в україні

Фонд сприяння демократії координується Відділом преси, освіти та культури Посольства США. Він здійснює фінансову підтримку проєктів, які сприяють розвиткові громадянського суспільства та підвищують громадську активність в Україні. Програма виділяє грантові кошти на реалізацію оригінальних і розрахованих на перспективу проєктів, які зосереджені на перетвореннях у вказаних нижче сферах, але не обмежуються цими тематичними пріоритетами.

Восени 2021 року Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” почала публікувати серію відео під назвою “Як захистиТИсь від домашнього насильства” будемо говорити про те, що вдається і про тих постраждалих, які вже можуть почуватись у безпеці.

Проект Ради Європи «Strengthening the profession of the lawyer in line with European standards» .

🔹Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» є учасницею регіонального проекту Ради Європи «Strengthening the profession of the lawyer in line with European standards» (2019-2021 рр.), в межах якого проводяться порівняльні дослідження щодо інституційної організації адвокатури, стандартів адвокатської етики, підвищення кваліфікації, посилення спроможності молодих адвокатів, формування гендерно чутливого адвокатського середовища.

Експертки Аналітичного центру “ЮрФем” брали участь у підготовці «Порівняльного огляду процесуальних та інституційних аспектів функціонування адвокатів у Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні» («Comparative review on the procedural and institutional setup of the functioning of lawyers in Armenia, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine» – посилання у коментарі), який опублікований у вільному доступі. 

У розділі про Україну іде мова також про досвід “ЮрФем”. Звіт є одним із семи аналітичних документів, які будуть підготовлені в рамках Проекту.

Збірник доступний на веб-сайті Європейського комітету з питань правового співробітництва (CDCJ) Ради Європи.

Також, експертки “ЮрФем” брали участь в онлайн-конференціях та конференції у м. Єреван, де працювали над  підготовкою матеріалу.

Європейська Асоціація жінок-юристок (European women-lawyer association)

Європейська Асоціація жінок-юристок прийняла заяву на вступ Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

European Women Lawyers Association (EWLA) – міжнародна неприбуткова та неурядова організація, зареєстрована у Бельгії. Членкинями Асоціації можуть стати як окремі жінки-юристки, так і професійні об’єднання. Асоціація здійснює співпрацю європейських юристів-жінок, щоб поєднати їхній спеціальний досвід з моніторингу законодавства та політики, що розглядається з точки зору фундаментальних прав, зокрема гендерної рівності.

🔹Голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христина Кіт зазначила, що це черговий крок до посилення міжнародного партнерства для обміну досвідом та напрацюванням українських політик з урахуванням європейських стандартів:

Європейська мережа з виконання рішень ЄСПЛ (European Implementation Network)

🔸У 2021 році Асоціація жінок-юристок Украіни розпочала спільну роботу з новим партнером з European Implementation Network – організацією, яка працює з метою забезпечення повного та своєчасного виконання рішень Європейського суду з прав людини

Зокрема, EIN забезпечує експертну підтримку у:

● встановленні зв’язків з органами, які контролюють виконання справ, а також підготовці подань про про виконання рішень Європейського суду з прав людини,
● сприянні обміну кращими практиками діяльності на національному рівні з метою сприяння виконанню судових рішень.
● сприяння адвокаціі виконання рішень ЄСПЛ.

🔸Так, вже в січні 2021 ми розпочали роботу над підготовкою подання до Комітету Міністрів Ради Європи (Submission under Rule 9(2)) щодо виконання рішення та рекомендацій в частині загальних та індивідуальних заходів держави у справі «Левчук проти України».

UN-Women (ООН-Жінки).

З українським офісом агенства ООН-Жінки “ЮрФем” проводила флеш-моб  “Я захищаю її” до дня Юристки  восени 2018. Крім того, ведеться постійна ситуативна співпраця в питаннях розробки чи покращення законодавства у сфері захисту прав жінок.