Міжнародні організації - Jurfem
USAID – United States Agency for International Development  (Агенство США з міжнародного розвитку). 

Організація надає підтримку неурядовим організація в багатьох країнах світу. В Україні працює кілька програм.

У 2019 році програма USAID “Нове правосуддя” підтримувала проведення Другого Всеукраїнського Форуму юристок – ЮрФем.

Також, за підтримки USAID Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” розробила та презентувала навчально-методичний курс “Гендерна рівність та права жінок”.

🔎Курс містить 5 модулів, які розвивають поняття феміністичної теорії права та застосування “гендерних окулярів” у правовій науці.

У листопаді 2019 група викладачок з правничих ВНЗ взяла участь у тренінгу, а пізніше апробовувала модулі курсу у своїх навчальних закладах.

🌐За результатами апробації команда авторок доопрацювала курс і тепер він доступний до завантаження за посиланням.

Міжнародний фонд “Відродження”.

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” реалізовує проект за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження”.

Проект стосується покращення якості надання правових послуг вразливим групам жінок, а саме жінкам, що живуть з ВІЛ, жінкам, що живуть з наркозалежність та жінкам, залученим до проституції. Навесні 2019 року відбулись семінари-практикуми у 5 регіонах.

За їх підсумками залучені експертки підготували методичні рекомендації для адвокатів щодо покращення якості правових послуг для цих груп жінок. Методичні рекомендації були презентовані у грудні 2019 року.

Протягом 2020 року експертки “ЮрФем” формують програми навчальних семінарів про доступ для правосуддя для ВІЛ-позитивних жінок  та жінок, котрі живуть з наркозалежністю та працюють над моніторингом судової практики у зазначених питаннях.

Програма розвитку ООН в Україні (UNDP).

З травня 2020 року Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” проводиться дослідження про вплив COVID19  на права жінок в Україні реалізовується за підтримки проекту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні “Права людини для України”.

З червня по липень тривало онлайн-опитування. Також у липні відбулись онлайн-фокус-групи про вплив коронавірусу на сімейні та трудові відносини.

🔘Дослідження “Вплив COVID 19 на права жінок в Україні” має завершитись у вересні 2020, а результати будуть публічно презентовані. 

УКРАЇНСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ ФОНД.

Співпраця “ЮрФем” з Українським жіночим Фондом розпочалась на початку 2019 року. За підтримки УЖФ був реалізований проект, спрямований на підвищення активності юристок у напрямку захисту прав жінок. В 4 регіонах проводились ЮрФем Open-Space – відкриті майданчики для обговорення проблем захисту прав жінок адвокатками. Проект також був спрямований на посилення організаційної спроможності. 

У вересні 2019 року стартував новий медійно-адвокаційний проект “Актуалізація поблеми сексуальних домагань у ВНЗ”. Експертки “ЮрФем” розробили рекомендації щодо впровадження гендерних політик у ВНЗ.

Крім того, в рамках проєкту напрацьована медійна складова: плакати, відеоролики та подкасти, які допоможуть краще розібратись у проблемі.

Під час карантину, навесні 2020 року за підтримки УЖФ “ЮрФем” проводила онлайн-марафон “Спитай юристку ЮрФем”.

Експертки проводили онлайн-консультації у прямому ефірі, писали статті, а за підсумками напрацьована матеріалу був опублікований посібник, який можна завантажити тут.  

European Endowment for democracy.

У 2020 році EED підтримав проведення Третьої Літньої школи для студенток-юристок.

Школа відбувається щорічно 6-9 серпня для студенток юридичних ВНЗ.

Також, протягом 2020-2021 років планується проведення Open-Space для юристок у регіонах України, для організації майданчиків посилення жінок у професії та взаємодії.

Українсько-канадський Проект “Доступна і якісна правова допомога”. 

Довга співпраця “ЮрФем” з проектом “Доступна і якісна правова допомога” виявилась дуже ефективною.

Проект підтримував проведення двох Форумів юристок ЮрФем, Першої та Другої Літньої школи для студенток-юристок.

Крім того, за підтримки Проекту були розроблені та видавались методичні рекомендації для адвокатів з ідентифікації та надання правової допомоги постраждалим від гендерної дискримінації.

На основі цих рекомендацій був підготований та опублікований онлайн-курс.

Влітку 2019 у 5 регіонах відбулись навчання для адвокатів, базовані на методичних рекомендаціях: у Житомирі та Івано-Франківську у липні і Запоріжжі, Миколаєві та Ужгороді у серпні.

U-Lead з Європою.

«U-LEAD з Європою» – міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Основний напрямок роботи – підтримка реформи децентралізації в Україні та покращення якості надання адміністративних послуг для населення.

U-Lead з Європою стала інформаційним партнером дослідження про вплив COVID19 на права жінок в Україні, яке реалізовує Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” у 2020 році.

Проект Ради Європи «Strengthening the profession of the lawyer in line with European standards» .

🔹Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» є учасницею регіонального проекту Ради Європи «Strengthening the profession of the lawyer in line with European standards» (2019-2021 рр.), в межах якого проводяться порівняльні дослідження щодо інституційної організації адвокатури, стандартів адвокатської етики, підвищення кваліфікації, посилення спроможності молодих адвокатів, формування гендерно чутливого адвокатського середовища.

Експертки Аналітичного центру “ЮрФем” брали участь у підготовці «Порівняльного огляду процесуальних та інституційних аспектів функціонування адвокатів у Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні» («Comparative review on the procedural and institutional setup of the functioning of lawyers in Armenia, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine» – посилання у коментарі), який опублікований у вільному доступі. 

У розділі про Україну іде мова також про досвід “ЮрФем”. Звіт є одним із семи аналітичних документів, які будуть підготовлені в рамках Проекту.

Збірник доступний на веб-сайті Європейського комітету з питань правового співробітництва (CDCJ) Ради Європи.

Також, експертки “ЮрФем” брали участь в онлайн-конференціях та конференції у м. Єреван, де працювали над  підготовкою матеріалу.