Мобінг на робочому місці: від теорії до судової практики (анонс дискусії) - Jurfem

Мобінг на робочому місці: від теорії до судової практики (анонс дискусії)

Запрошуємо на експертне обговорення “Мобінг на робочому місці: від теорії до судової практик”, яке організовує Аналітичний центр ЮрФем.
 
«Мобінг», а саме ворожа та неетична поведінка на робочому місці, яка систематично спрямовується однією чи групою осіб проти іншої, – поняття, яке досі не відоме українському законодавству, однак доволі поширене на практиці. В Україні на законодавчому рівні не визначене поняття «мобінгу», не встановлена відповідальність за такі діяння та не існує особливого механізму доказування у такій категорії справ.
 
Разом з тим, проведений Аналітичним Центром ЮрФем аналіз судової практики свідчить, що в Україні доволі розповсюджене насильство працівників на робочому місці. Такі справи зазвичай розглядаються у контексті спорів, що виникають із трудових правовідносин про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі або скасування наказу про застосування дисциплінарного стягнення. Проте такі справи є складними у доказуванні з огляду на труднощі у доведенні вчинення мобінгу.
 
Відповідно, нормативна прогалина у правовому регулюванні ускладнює доведення на практиці факту мобінгу та відповідний захист прав працівника на здорові та безпечні умови праці. Така ситуація свідчить про потребу введення правового механізму щодо протидії мобінгу у національне законодавство.
 
🗓19 квітня
🕰17.00
📱Пряма трансляція на сторінці Аналітичного центру ЮрФем
 
На зустрічі обговорюватимемо таке:
💡 “Мобінг” – що це і як його розпізнати?
💡 Презентація “Звіту за результатами моніторингу судової практики у справах про мобінг” Аналітичного Центру ЮрФем.
💡 Способи захисту працівника і роботодавця у випадку “мобінгу” у робочому колективі станом на сьогодні. Стандарти доказування у мобінг-кейсах.
💡 Доцільність введення в національне законодавство поняття “мобінг” та встановлення відповідальності за діяння, які становлять мобінг
 
Виступатимуть:
•Каріна Литвинюк – інтернка Аналітичного центру ЮрФем, авторка “Звіту за результатами моніторингу судової практики у справах про мобінг” Аналітичного Центру ЮрФем, аспірантка кафедри кафедра теорії та філософії права, інтернка Інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України.
•Катерина Швець – юристка ГО “Трудові ініціативи”.
• Дмитро Швець – адвокат, кандидат юридичних наук, партнер ЮФ ELAW, Голова Комітету трудового права Ради адвокатів Львівської області.
 
Модерує – Катерина Шуневич, юристка, керівниця Аналітичного центру ЮрФем