Експертки Аналітичного центру ЮрФем надіслали нове подання до Комітету міністрів Ради Європи щодо виконання рішення ЄСПЛ «Левчук проти України" - Jurfem

Експертки Аналітичного центру ЮрФем надіслали нове подання до Комітету міністрів Ради Європи щодо виконання рішення ЄСПЛ «Левчук проти України”

Експертки Аналітичного центру ЮрФем надіслали нове подання до Комітету міністрів Ради Європи щодо виконання рішення ЄСПЛ «Левчук проти України”.
 
Нагадаємо, що це рішення є знаковим, адже вперше державу Україна визнали відповідальною за неналежне реагування на випадки домашнього насильства. Виконання рішення сприятиме виявленню та ефективному розслідуванню справ про домашнє насильство та належному притягненню до відповідальності винних.
 
У новому поданні експертки проаналізували виконання Україною рекомендацій, які були надані раніше. А також сформували перелік загальних заходів задля подального ефективного виконання рішення.
 
Серед цих заходів, зокрема:
🔹забезпечити, щоб процедура виселення була ефективним засобом правового захисту для захист постраждалих від домашнього насильства;
 
🔹забезпечити виконання зобов’язань щодо належного реагування правоохоронної системи на випадки домашнього насильства;
 
🔹Верховному Суду здійснювати систематичне узагальнення судової практики у цивільних і кримінальних справах про домашнє насильство та низку інших рекомендацій.
 
Переглянути подання можна тут.
 
 
Крім того, раніше про цю справу та рекомендації ЮрФем писали наші партнери  з European Implementation Network (EIN) у звіті про виконання рішень ЄСПЛ щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства.