Огляд практики Верховного Суду у цивільних справах про встановлення факту проживання однією сім’єю. Липень-серпень 2021 - Jurfem

Огляд практики Верховного Суду у цивільних справах про встановлення факту проживання однією сім’єю. Липень-серпень 2021

Експертки Аналітичного центру ЮрФем підготували огляд практики Верховного суду.

У липні-серпні 2021 року ми аналізували цивільні справи про встановлення факту проживання однією сім’єю.

В огляді Вашій увазі пропонується огляд висновків щодо 14 рішень цивільних справах, пов’язаних із встановленням факту проживання сторін однією сім’єю без реєстрації шлюбу.

Наші експертки наголошують, що, в аналізі судових рішень за липень-серпень 2021 року виявлено, що у 90% випадках з позовними заявами про встановлення факту проживання однією сім’єю звертаються жінки, оскільки спірне майно зареєстровано за чоловіком.

Експертки пояснюють, що найчастіше жінки зіштовхуються з потребою доведення факту проживання з чоловіком однією сім’єю без реєстрації шлюбу та з необхідністю доведення правового режиму спільного майна, що зумовлює для останніх витрати на правову допомогу, невизначеність в статусі спірного майна тощо.

Деталі щодо позицій Верховного суду у такій категорії справ дізнавайтесь, завантаживши наш огляд.

Щомісячна рубрика “Огляд практики Верховного суду” міститиме огляди справ стосовно злочинів проти життя і здоров’я особи, проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, справ про стягнення шкоди завданої внаслідок вчинення домашнього насильства, про захист честі, гідності та ділової репутації, а також спорів, що виникають із житлових правовідносин, зокрема виселення, із сімейних, трудових правовідносин і справ про видачу та продовження обмежувального припису


Завантажити огляд практики Верховного суду за липень-серпень 2021 можна тут

Інші огляди публікуються тут

Огляд практики ЄСПЛ можете знайти за посиланням тут

Матеріали Аналітичного центру Ви можете знайти за посиланням тут.

Висновки Гендерно-правової експертизи Аналітичного центру ЮрФем можете знайти за посиланням тут.

Більше про Аналітичний центр ЮрФем тут.