Огляд рішень Міжнародного кримінального суду - Jurfem
нова рубрика від аналітичного центру юрфем – огляд рішень міжнародного кримінального суду

Для ефективної роботи юридичної спільноти із темою сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), важливим є вивчення практики міжнародних судових інстанцій, зокрема Міжнародного кримінального суду. Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі – міжнародний  суд, який знаходиться в м.Гаага (Нідерланди) та розглядає питання притягнення до  відповідальності конкретних фізичних осібкотрим пред’явлено обвинувачення у вчиненні ними міжнародних злочинів. Діяльність суду регламентується Римським статутом.

З огляду на це експертки Аналітичного центру ЮрФем  готують аналіз 5-ти рішень Міжнародного кримінального суду, які стосуються розгляду судом справ, пов’язаних із СНПК. 

“В перспективі питання про притягнення до відповідальності винних осіб за вчинення сексуального насильства внаслідок вторгнення росії в Україну будуть предметом розгляду Міжнародним кримінальним судом. Нагадаю, що згідно з положеннями Римського статуту МКС зґвалтування, сексуальне рабство, примусова проституція, примусова вагітність, примусовий аборт, примусова стерилізація, примусовий шлюб та інші форми сексуального насильства, які вчиняються як щодо жінок, так і щодо чоловіків, можуть розглядатись як воєнні злочини, злочин проти людяності або геноцид,” – каже керівниця Аналітичного центру ЮрФем Катерина Шуневич.

Огляди підготовлені у рамках діяльності Асоціації жінок-юристок України  «ЮрФем» за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики.

Огляди рішень