Онлайн-балачка "Жінки, яких на видно" (анонс) - Jurfem

Онлайн-балачка “Жінки, яких на видно” (анонс)

UPD. Підсумки обговорення дивіться тут.

Запрошуємо на онлайн-балачку “Жінки, яких не видно”.

🔸Чи не кожен середньостатистичний мешканець чи мешканка нашої країни при слові «циганка» (рідше «ромні» чи «ромка») уявляє смугляву жінку у довгій спідниці та з чорним хвилястим волоссям, що видніється з-під яскравої хустки. Такий образ безумовно супроводжується асоціацією з гаданням або іншим способом легкого заробітку, а в підсвідомості виникають негативні емоції, як і тоді, коли у дитинстві лякали циганами, які обов’язково вкрадуть усіх нечемних дітей.

🔸З часів незалежності України, роми залишаються найбільш вразливою та дискримінованою групою, а ромська жінка взагалі потерпає від множинної дискримінації: етнічної та гендерною. Ще більший виклик постає перед жінками, що мають кілька «сірих плям» в очах суспільства: ромні + жінка + колишня увязнена = ? Про таких не розповідають у книжках та газетах, їх не ставлять у приклад, ними навіть не лякають дітей. Ці жінки долають немало перешкод: у собі, у громаді, у соціумі, проте, вони залишаються непоміченими, вони є «ЖІНКАМИ, ЯКИХ НЕ ВИДНО» навіть у полі зору правозахисників.

🔸З нагоди Міжнародного дня ромів, команда проєкту «Жінки, яких не видно» ініціює онлайн-балачку про життя жінок, ромок, засуджених та колишніх ув’язнених – жінок, які виборюють право бути собою та право на свободу, якою не завжди можна скористатись. Запрошуємо усіх небайдужих чи тим, кому просто цікаво на онлайн-балачку устами тих, кому болить.

📆Коли: 8 квітня 2021, 16.00 – 17.00

📍Де: онлайн-трасляція на сторінці проєкту «Жінки, яких не видно»

👀Хто: Христина Кіт (Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», Ірина Максимова (ГО «Вільна»), Микола Юрченко (ГО «Рома України «ТЕРНІПЕ»). Модераторка – Галина Юрченко.

🔹Проєкт реалізовують ГО “Рома України “ТЕРНІПЕ”, ГО “Вільна” та Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” у співпраці з Департаментом з питань виконання кримінальних покарань Міністерство юстиції України за фінансової підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні