Особливості працевлаштування медичних працівників – внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану - Jurfem

Особливості працевлаштування медичних працівників – внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану

На тимчасово окупованих територіях та територіях, на яких та на межі з якими ведуться активні бойові дії, досить часто зазнають руйнування й медичні заклади wb[населених пунктів. 

Тож, під час воєнного стану частина медиків зі зруйнованих лікарень або з місцевості, яка тимчасово перебуває під окупацією, вимушені переїжджати, змінювати місце роботи та шукати для себе та своїх родин нові безпечні місця. 

Це не позбавляє таких медичних працівників/ць можливості реалізувати своє право на працю в інших лікарняних закладах, у регіонах та містах, до яких вони евакуювалися.

Враховуючи цінність кожного медичного працівника/ці в складних умовах воєнного стану та зважаючи на існуючу ситуацію із умисним руйнуванням медичної інфраструктури окупаційними військами рф в окремих регіонах країни, Міністерство охорони здоров’я України визначило порядок працевлаштування медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України для надання медичних послуг населенню.

Таким чином, питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України». Згідно з вказаним документом, облік робочого часу медичного працівника здійснюється у закладі, до якого його направлено, якщо він був перенаправлений зі свого основного місця роботи до іншого лікарняного закладу в безпечному регіоні. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату. 

Міністерство охорони здоров’я України також визначає, що у випадку наявності вакансій працевлаштування медпрацівників із числа внутрішньо переміщених осіб може здійснюватися й за сумісництвом у закладах, розташованих на територіях, до яких вони евакуювалися. 

Завдяки цьому нормативному врегулюванню питання працевлаштування медичних працівників із  числа внутрішньо переміщених осіб, згідно з офіційними даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на кінець квітня можливістю працевлаштування в іншому медичному закладі скористалися вже 2 015 внутрішньо переміщених медпрацівників, це зокрема:

– 1 197 лікарів, 

– 574 фахівців (медичні сестри, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевтів), 

– 244 технічних працівників.

Правова консультація підготовлена за підтримки The European Endowment for Democracy (EED).

Інші наші матеріали щодо війни росії проти України можна знайти тут.