Освітні події від ЮрФем - Jurfem

Освітні події від ЮрФем

Голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт провела вебінар для юристів/ок системи БПД на тему «Роль юридичної спільноти у захисті постраждалих від сексуального насильства в умовах війни». Організували подію Координаційний центр з надання правової допомоги та PRAVOKATOR правовий клуб.
Під час вебінару Христина розглянула такі питання: поняття сексуального насильства пов’язаного з конфліктом (СНПК), міжнародне та національне законодавство, яке передбачає відповідальність за СНПК, докази, доказування та документування СНПК та гендерно-чутливий підхід до надання правових послуг постраждалим від СНПК.
Переглянути вебінар в записі можна за посиланням.
А керівниця Центру «ЮрФем: освіта» Вікторія Карпа розповіла студентам/кам правничої спеціальності Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського про основи міжнародного гуманітарного права та, зокрема, детально зупинилась на темі сексуального насильства під час війни: поняття, форми, судова практика Міжнародного кримінального трибуналу щодо Руанди та Міжнародного кримінального трибуналу щодо колишньої Югославії.
Вікторія каже: «Є такі слова Рафаеля Лемкіна: «Я все більше і більше ототожнював себе зі стражданнями жертв, число яких росло в міру того, як продовжував вивчати історію… я вирішив стати юристом і домогтися заборони геноциду». Перед кожною юристкою і кожним юристом є свій ціннісній орієнтир, пов’язаний із захистом і справедливістю. Сподіваюсь, що сьогодні під час вебінару для багатьох присутніх студентів та студенток такий орієнтир став ще яскравішим.»