Партнерство - Jurfem

Партнерство

“Поодинці ми можемо зробити так мало; разом ми можемо зробити так багато”
Хелен Келлер
американська письменниця, лекторка і політична активістка

ЮрФем налагодила ефективні партнерства із різними організаціями, разом із якими ми рухаємося вперед, втілюємо спільні ідеї, організовуємо заходи та плануємо нашу спільну діяльність


Українська асоціація представниць правоохоронних органівПопри те, що організація була створена лише у березні 2018 року, вона вже активновпроваджує гендерно-чутливі політику і практику в правоохоронних органах України, а також сприяє забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків – працівників таких органів. 

Координаційний Центр безоплатної правової допомоги – координує мережу центрів, котра охоплює усю України. У центрах безоплатної правової допомоги працюють наші членкині – юристки та адвокатки. ЮрФем працює над покращенням якості надання послуг адвокатами центрів. У червні 2019 року друком вийшли методичні рекомендації щодо ідентифікації справ, котрі пов’язані із дискримінацією та гендерно-обумовленим насильством.

Секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Наша Асоціація є членом координаційної ради при секретаріаті уповноваженого та веде співпрацю в контексті дотримання прав людини.

Урядова Уповноважена з питань гендерної політики. Асоціація співпрацює з Офісом урядової Уповноваженої в питанні внесення пропозицій до змін до законодавства, координації діяльності.


Українсько-канадський Проект “Доступна і якісна правова допомога”. Довга співпраця “ЮрФем” з проектом “Доступна і якісна правова допомога” виявилась дуже ефективною. Проект підтримував проведення двох Форумів юристок, Першої та Другої Літньої школи для студенток-юристок. Крім того, за підтримки Проекту розроблялись та видавались методичні рекомендації для адвокатів з ідентифікації та надання правової допомоги постраждалим від гендерної дискримінації. Зараз на основі цих рекомендацій готується онлайн-курс, а влітку 2019 у 5 регіонах відбулись навчання для адвокатів.


USAID – United States Agency for International Development  (Агенство США з міжнародного розвитку). Організація надає підтримку неурядовим організація в багатьох країнах світу. В Україні працює кілька програм. У 2019 року програма USAID “Нове правосуддя” підтримувала проведення Другого Всеукраїнського Форуму юристок – ЮрФем. У жовтні 2019 стартує новий проект “ЮрФем” за підтримки USAID, в рамках якого розроблятиметься та апробовуватиметься навчальний курс для ВНЗ, який стосуватиметься прав жінок та формування гендерно-чутливого студентського середовища.

Український Жіночий Фонд.  Співпраця “ЮрФем” з Українським жіночим Фондом розпочалась на початку 2019 року. За підтримки УЖФ був реалізований проект, спрямований на підвищення активності юристок у напрямку захисту прав жінок. В 4 регіонах проводились ЮрФем Open-Space – відкриті майданчики для обговорення проблем захисту прав жінок адвокатками. Проект також був спрямований на посилення організаційної спроможності. У вересні 2019 року стартує новий медійно-адвокаційни проект, в рамках якого розроблятимуться рекомендації щодо виявлення і попередження сексуальних домагань у ВНЗ.


Міжнародний фонд “Відродження”. Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” реалізовує проект за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження”. Проект стосується покращення якості надання правових послуг вразливим групам жінок, а саме жінкам, що живуть з ВІЛ, жінкам, що живуть з наркозалежність та жінкам, залученим до проституції. Весною 2019 року відбулись семінари-практикуми у 5 регіонах і за їх підсумками залучені експертки готують методичні рекомендації для адвокатів щодо покращення якості правових послуг для цих груп жінок.

UN-Women (ООН-Жінки). З українським офісом агенства ООН-Жінки “ЮрФем” проводила флеш-моб  “Я захищаю її” до дня Юристки  восени 2018. Крім того, ведеться постійна ситуативна співпраця в питаннях розробки чи покращення законодавства у сфері захисту прав жінок.


Юридична клініка “Право і захист” Білоцерківського національного аграрного університету.  З юридичною клінікою БНАУ у “ЮрФем” є меморандум про співпрацю. Крім того на базі клініки проводився показ фільму “Врівноваження терезів” в рамках флешмобу #ЮрФем_мережування.

 

Юридична клініка Криворізького економічного інституту.  “ЮрФем” підписала меморандум з юридичною клінікою Криворізкього економічного інституту. Також на базі клініки проводився показ фільму “Врівноваження терезів” в рамках флешмобу #ЮрФем_мережування.


Громадське радіо. З “Громадським радіо” у “ЮрФем” ведеться постійна медіа-співпраця. Наші членкині часто беруть участь у програмах, дають фахові коментарі. З вересня 2019 року розпочався проект #ЯЗахищаюЇЇ, який реалізовує Громадське радіо спільно з Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” за підтримки Програми MATRA (Посольство Королівства Нідерланди).. Журналісти Громадського Радіо записують історії реальних жінок, які піддались дискримінації чи опинились у складній ситуації, а юристки з “ЮрФем” коментують ситуацію та описують проблематику загалом. В рамках проекту також відбудуться спільні навчання юристів та журналістів у кількох регіонах.

Портал “Гендер в деталях”. Членкині “ЮрФем” є постійними дописувачками та авторками статей на порталі “Гендер в деталях”. Найбільше публікацій з’являються у рубриці “Юридична консультація”, де ширше розкриваються найпопуляршіні питання та проблеми стосовно гендерної дискримінації, насильства і т.д.


 

Портал WOMO. Портал для жінок WOMO часто звертається за коментарями та фаховим аналізом щодо суперечливих тем до членкинь “ЮрФем”. 


Видавництво “Видавництво”. “Видавництво” – одне з тих, які не бояться братись за складні теми і за свій молодий вік встигли випустити безліч цікавих і гучних книг. У 2019 році співпраця “ЮрФем” та “Видавництва” увінчалась перекладом та друком книги Енн Скейлз “Фемінізм у праві” (Legal feminism). Видавництво книги стало можливим за підтримки українсько-канадського Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”.