Пенсії в умовах воєнного стану - Jurfem

Пенсії в умовах воєнного стану

Пенсія – щомісячна пенсійна виплата, для певного переліка громадян.

Пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі. Якщо необхідно, виплатний період може бути продовжено після 25 числа. 

Громадяни, які отримують пенсію на банківську картку, отримають її вчасно. Пенсійний фонд продовжує свою роботу з виплати та по нарахуванню пенсій. Виплати здійснюються в звичному режимі. Якщо строк дії картки завершується, зателефонуйте до вашого банку і його автоматично подовжать.

Ті, хто отримував виплати через Укрпошту, і нині залишається на своєму постійному місці проживання:

  • очікуйте кошти вдома;
  • або заберіть у відділенні Укрпошти.

Якщо ж ви виїхали з місця фактичного проживання – зателефонуйте та повідомте про необхідність отримання виплат за іншою адресою:

  • до контакт-центру Укрпошти за номером 0 800 300 545;
  • або до Пенсійного фонду за номерами телефонів, які  розміщені на сайті;
  • або передайте інформацію через особистий електронний кабінет.

У разі надходження до Міністерства соціальної політики та/або Пенсійного фонду України інформації від Національного банку щодо неможливості здійснювати уповноваженими банками виплату пенсій, їх виплата здійснюється шляхом переказу коштів одержувачу без відкриття рахунка через банк.

У разі звернення одержувачів пенсій до органів Пенсійного фонду України особисто,  а також до органів соціального захисту населення щодо тимчасової зміни їх фактичного місця проживання, виплата пенсій, грошових допомог здійснюється шляхом переказу коштів одержувачу без відкриття рахунка у банку.

Тобто одержувач може повідомити про зміни свого місця перебування і йому буде нараховано його пенсію в той банк на території України, який йому буде зручно отримати без відкриття там рахунку.

Правова консультація підготовлена за підтримки The European Endowment for Democracy (EED).

Інші наші матеріали щодо війни росії проти України можна знайти тут.