Перше рішення ЄСПЛ про домашнє насильство щодо України, - прес-конференція - Jurfem

Перше рішення ЄСПЛ про домашнє насильство щодо України, – прес-конференція

📕”Левчук проти України” – про це рішення говорили на прес-конференції в Український кризовий медіа-центр, де брали участь, зокрема, адвокатка Ірини Левчук, що представляла її в ЄСПЛ Наталія Бухта

🎙”Справа Левчук, яку вела Наталія Бухта, є стратегічною справою. Зміна судової практики це не лише відповідальність суддівського корпусу, але й адвокаток та адвокатів.

Шлях Наталі Бухти може бути чудовим прикладом, як ми, адвокатки, можемо працювати. Для чого нам рішення ЄСПЛ: для зміни законодавства та для зміни правових підходів та практики.

На перший погляд може видаватись, що справи про виселення, поділ майна, розірвання шлюбу не мають стосунку до домашнього насильства, однак факти гендерно-обмуовленого насильства мають бути враховані у будь-якій справі. Практика ЄСПЛ каже, що у випадку, якщо у справі є постраждала і кривдник, то мають застосовуватись зовсім інші підходи до розгляду справи”, – каже голова “ЮрФем” Христина Кіт

Також, про вплив рішення говорили директорка Українського жіночого фонду зі стратегічного розвитку Наталія Карбовська, суддя Верховного Суду, президентка Всеукраїнської Асоціації жінок-суддів Надія Стефанів, Анн-Катрін Віолі з IREX Europe (Франція) та Марина Легенька, віце-президентка ГО “Ла Страда-Україна”.

Повне відео з презентації дивіться за посиланням тут.