Правосуддя vs пандемія: досвід постраждалих від домашнього насильства. Презентація дослідження - Jurfem

Правосуддя vs пандемія: досвід постраждалих від домашнього насильства. Презентація дослідження

У прямому ефірі презентували нове дослідження Аналітичного центру ЮрФем “Доступ до правосуддя постраждалих від гендерно зумовленого насильства у період пандемії”.

🔸 Дослідницька команда – Катерина Шуневич, Христина Кіт, Марта Змисла, Тетяна Нарок та Каріна Литвинюк.

Більше ніж півтора роки світ живе в умовах пандемії через COVID-19. Минулого року ми досліджували виклики, з якими зустрілись жінки через пандемію, і стало зрозуміло, що це не лише труднощі у трудовій чи сімейній сфері, але і в доступі до правосуддя. Особливо відчутними обмеження були для осіб із вразливих груп, зокрема для постраждалих від домашнього насильства.

Команда Аналітичного центру ЮрФем провела дослідження, що мало на меті проаналізувати роботу судів в Україні у 2020–2021 роках щодо доступу до суду потерпілих від домашнього насильства, з’ясувавши, чи ухвалювались певні обмеження щодо розгляду справ у судах; виявити проблеми, які виникали під час карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією, у юридичної спільноти та потерпілих від домашнього насильства, а також запропонувати відповідні рекомендації для поліпшення роботи судової системи в напрямі захисту потерпілих від ґендерно зумовленого насильства.

Учасниці дискусії:
👩🏻‍💻 Оксана Косенко – координаторка Проєкту “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини” ПРООН в Україні
👩🏻‍💻 Христина Кіт – голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», адвокатка
👩🏻‍💼Модераторка: Ярина Волошин – керівниця відділу комунікацій Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем»

Переглянути презентацію можна тут:

🔘Проведення дослідження “Доступ до правосуддя постраждалих від гендерно зумовленого насильства у період пандемії” підтримується в рамках проєкту ПРООН в Україні “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.