Презентація методичних рекомендацій покращення якості правових послуг для вразливих груп - Jurfem

Презентація методичних рекомендацій покращення якості правових послуг для вразливих груп

У Києві презентували методичні рекомендації з покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок.

Під час презентації голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” Христина Кіт розповіла про проєкт “Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок”, який ми реалізовували протягом 2019 року.

Партнерами проекту став Координаційний центр з надання правової допомоги. Заступниця голови КЦ Оксана Василяка розповіла про попередній досвід розробки та впровадження рекомендацій спільно з “ЮрФем”, а начальниця управління правового аналізу та експертизи КЦ Анна Мередова розповіла про свій вклад у нормативне формування напрацьованого документу.

В рамках проєкту експертки напрацьовували рекомендації для адвокаток/тів, які працюють з вразливими групами:
Світлана Бєлай працювала над питання про правову допомогу жінкам, що живуть з ВІЛ. Крім іншого, рекомендації розкривають питання роботи з медичними закладами та алгоритми дій у випадку розкриття ВІЛ-позитивного статусу;
Оксана Гузь напрацювала рекомендації для роботи з жінками, що вживають наркотики. В рекомендаціях розкриті питання дискримінаційних практик у спорах з трудових та сімейних правовідносин;
Олена Зайцева напрацювала рекомендації для тих, хто працює жінками, що надають сексуальні послуги. Цікаво звернути увагу на особливості спорів із сімейних правовідносин, у яких часто специфічно трактують поведінку таких жінок.

До презентації та розробки матеріалу долучились також Світлана Мороз, координаторка з моніторингу дотримання прав БО “Позитивні жінки” та Галина Корнієнко, фахівчиня з адвокації БФ “Надія та Довіра”, чий досвід та поради дуже допомогли в напрацюванні.

Рекомендації можна завантажити за посиланням, а дистанційний онлайн-курс, розроблений на їх основі, стане доступним за кілька тижнів і його зможуть пройти всі охочі.

Проєкт «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок» реалізовується Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” за підтримки Міжнародний фонд “Відродження” у співпраці з Координаційний центр з надання правової допомоги.

Нагадаємо, що раніше ми вже видавали методичні рекомендації з протидії гендерній дискримінації, а також онлайн-курс на основі рекомендацій.