Презентація незалежного моніторингового проєкту #вибориБЕЗсексизму, (Київ, 7.09.2020) - Jurfem

Презентація незалежного моніторингового проєкту #вибориБЕЗсексизму, (Київ, 7.09.2020)

✔️7 вересня презентували незалежний моніторинговий проєкт #вибориБЕЗсексизму, в рамках якого буде працювати електронний помічник – чат-бот та гаряча лінія для жінок, які кандидують на місцевих виборах та зустрічаються з випадками сексизму та гендерної дискримінації.

Крім фіксації випадків сексизму, чат-бот також надаватиме безкоштовну юридичну та психологічну допомогу жінкам, які братимуть участь у виборах.

🔸Про це на прес-конференції розповіли представниці громадських організацій та ініціатив, які ініціювали та приєднались до моніторингу:

▪️Ірина Тишко, координаторка проєкту #вибориБЕЗсексизму
▪️Лариса Кобелянська, координаторка Громадської експертної ради при МФО «Рівні можливості»
▪️Христина Кіт, голова «Асоціації жінок-юристок України» ЮрФем
▪️Ольга Неманежина, голова «Ради жіночих ініціатив»

🖋“Наше законодавство передбачає, що виборчий процес має відбуватись за принципом гендерної рівності та рівного доступу.

Але такої декларації недостатньо – мають бути передбачені механізми. Зараз ми вже маємо обов’язкові виборчі квоти, що означає, що у виборчих списках у кожній 5-тірці має бути 2 людей іншої статі. Це створює виклик для нас, як представниць жіночих організацій, адже ті жінки, які вирішують іти в політику, часто починають зустрічатися з погрозами, насильством, сексизмом. Зараз до нас з’являється все більше звернень.

Ми, як Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, формуємо групу юристок, які надаватимуть юридичні консультації на гарячій лінії, де можна повідомляти про випадки сексизму та дискримінації. І про це можуть говорити не лише жінки, які балотуються, але й виборці, які це спостерігають. І це важливо, аби сформувати судову практику та професійні кейси, які покажуть, що ми, як суспільство, реагуємо на такі випадки і хочемо, щоб жінки були в політиці.

Наша мета є не лише сказати, жінкам, що є механізми захисту, але й повідомити тим, хто дозволяє собі сексизм та дискримінаційні висловлювання, що вони будуть нести відповідальність.

Є кілька видів відповідальності – адміністративна відповідальність згідно якої в судовому порядку можна доводити факт образи честі, гідності та ділової репутації, а також кримінальна – про перешкоджання участі у виборах.

Нам важливо показати, що жінки-кандидатки мають підтримку від нас, як юристок, зокрема, бо нам всім потрібно показати. що в Україні є культура, яка не толерує і реагує на випадки сексизму та дискримінації”, – розповіла на прес-конференції Hrystyna Kit, голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”