Презентація навчального курсу "Гендерна рівність та права жінок" - Jurfem

Презентація навчального курсу “Гендерна рівність та права жінок”

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” презентувала навчально-методичний курс “Гендерна рівність та права жінок”.

Захід відбувся у партнерстві з Національною асоціацією адвокатів Українии

🔎Курс містить 5 модулів, які розвивають поняття феміністичної теорії права та застосування “гендерних окулярів” у правовій науці.

Курс може використосуватись викладачками/чами правничих спеціальностей. Особливість курсу, зокрема, у лего-структурі: його можна як повністю, так і вибірково – залучаючи окремі модулі чи доповнюючи їх власними напрацюваннями.

У листопаді група викладачок з правничих ВНЗ взяла участь у тренінгу, а пізніше апробовували модулі курсу у своїх навчальних закладах.

🌐За результатами апробації команда авторок доопрацювала курс і тепер він доступний до завантаження за посиланням

Окрім навчальних закладів, курсом можуть користуватись всі бажаючі, у тому числі у навчанні суддів, адвокатів і т.д.

Керівник Програми USAID “Нове правосуддя” Девід М. Вон під час презентації зазначив, що сподівається, що курс буде активно використовуватись правничими ВНЗ, оскільки нові підходи можуть покращити якість майбутньої роботи юристів/ток.

Заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій у привітальному слові повідомив, що Асоціація вже активно впроваджує гендерні політики у своїй роботі.

Радниця міністерки освіти та науки України Роксолана Швадчак зазначила, що хоча Міністерство не може диктувати автономним ВНЗ, як формувати свій навчальний процес, але рекомендуватиме курс до, щонайменше, факультативного впровадження.

Навчальний курс розроблявся експертками Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”: Христина Кіт ( Феміністська теорія права: основні підходи та її значення для розвитку права, Поняття гендерної дискримінації за національним та міжнародним правом), Ярина Волошин (Поняття та правова природа гендеру та фемінізму), Ольга Поєдинок(Фемінізм у міжнародному праві), Олена Харитонова (Тіло, влада, гендер і захист від гендерного насильства) та Лариса Денисенко (Гендерна рівність у медіа).

Декілька правничих шкіл уже впроваджують курсу з гендерної рівності, зокрема, у Національному юридичному університеті ім. Я. Мудрого (Олена Уварова, Олена Харитонова), Інституті права та психології Національного університету “Львівська Політехніка” (Ірина Андрусяк), Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка (Ольга Поєдинок), Юридичному інституті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (Марія Логвінова) та ін. Сподіваємось, що наші напрацювання посприяють у впроваджені курсів з “Гендерної рівності та прав жінок” у всіх правничих школах України.

👉Навчальна програма розроблена Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” в рамках проєкту “Формування гендерно-чутливого студентського юридичного середовища” що здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми USAID «Нове правосуддя».

Фото: Мар’яна Мацьків.

Більше фото дивіться за посиланням тут.