Презентація Центру "ЮрФем: освіта" - Jurfem

Презентація Центру “ЮрФем: освіта”

У прямому ефірі презентували діяльність Центру “ЮрФем: освіта” та наших пріоритетних напрямків діяльності, а саме посилення та розвиток hard і soft skills, а також мережування та менторство в юридичній спільноті.

Разом з Вами, нашими партнерами та експертками обговоримо важливість створення якісних освітніх продуктів для юридичної з тем недискримінації, протидії насильству задля впровадження гендерної рівності та захисту прав людини.
Участь у розмові брали:
🎙  Христина Кіт – голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”;
🎙 Вікторія Карпа – керівниця Центру “ЮрФем: освіта”;
🎙 Дарина Заржицька – директорка з розвитку Освітнього центру з прав людини;
🎙 Ольга Поєдинок – к.ю.н., адвокатка, доцентка кафедри міжнародного права Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, голова правління Студії сучасного права, членкиня ЮрФем,;
🎙 Олена Харитонова – гендерна експертка, викладачка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, членкиня «ЮрФем»;

“Своєрідними “демонами” у нашому суспільстві є гендерна нерівність, віра у різні гендерні стереотипи, сексизм, страх перед більшістю, перед словами “фемінізм”, “гендер” і наука – це свічка, світло, яке допоможе цих демонів розігнати. Ми цю свічку підпалюємо.

Ми створили новий структурний підрозділ “Центр “ЮрФем: освіта”, який працюватиме у трьох ключових напрямках: професійні компетенції чи hard skills, більшістю спрямовані на юристок/тів; soft skills – це важливо, бо я й сама знаю, як бракує сучасній юридичній освіті цих м’яких навичок, які привернуть більше уваги до прав людини, допоможуть краще працювати з клієнтками/тами, з постраждалими від гендернозумовленого насильства. Я вважаю, що робота в юриспруденції неможлива без таких навичок. Третій напрямок, який об’єднає і 2 попередні – це нетворкінг. Ми зацікавлені створити спільноту, яка буде діяти і навчатися разом з Центром “ЮрФем: освіта”, – так під час презентації описала завдання підрозділу керівниця Центру “ЮрФем: освіта” Вікторія Карпа.

“Гендерна-чутливість має бути наскрізною, і не лише у юридичній освіті. Чим би людина не займалась – юриспруденцією, економікою, бізнесом, інженерією – це питання взаємодії у соціумі, питання культури, цивілізованості.

💡Культура – це не лише про музику чи театр. На жаль, від їх вивчення люди культурнішими не стають. Це питання про сексизм, про сексуальні домагання – вони важливі не лише для юристок/тів.

Чому ми акцентуємо на юридичній спільноті, майбутніх правниках і правницях? Є певні етичні стандарти поведінки і у випадку майбутніх адвокаток/тів, прокуророк/рів, суддів – етична складова має визначальне значення. Зараз мало бути міцним професіоналом, мало мати hard skills, потрібно мати soft skills, як уміння брати участь у дискусії, не менсплейнити і т.д. Ми лише на початку великого шляху”, – таку думку під час дискусії висловила Ольга Поєдинок.