Продовжується робота над виготовленням паспортів для засуджених жінок - Jurfem

Продовжується робота над виготовленням паспортів для засуджених жінок

Триває робота адвокаток-членкинь ЮрФем із жінками-засудженими у справах про виготовлення їм документів, що посвідчують особу.
🔸 Адвокатка Наталія Радіонова працює з двома жінками, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, та які не мають жодних документів, що їх ідентифікують.
💬“Людина фізично є, і навіть несе покарання за те, що оступилася, а жодних відомостей про її можливе походження та особу немає. І від цього взагалі потопаєш у безодні запитань до різних державних органів, установ, міністерств, до правоохоронних органів та судів.
Як же вам всім вдалося цю людину ідентифікувати саме як Катерину, а не Марію, наприклад, з чого ви знали та знаєте що винесли вироки саме тим жінкам, а не здійснили фатальну помилку, і ці долі не зруйновані помилкою системи?!
А відповіді на це не має, як і не має розуміння, як можна визначити та встановити особу обвинуваченої жінки – ромської національності провівши на досудовому слідстві тільки експертизу щодо підтвердження зазначеного нею віку, адже вік – ще не показник конкретної особи.
Ось і виходить, що покарання жінки відбувають, фізично існують, та навіть вже своїх дітей мають, а ось документів жодних на підтвердження своїх особистих даних не мають, і для держави, для нас з вами лишаються невидимими, і позбавленими можливості реалізовуватися в суспільстві, жити та працювати, не порушуючи закону.
Дуже складно прийняти це, адже живемо в розвиненому громадянському суспільстві, маємо закони та розуміємо важливість дотримання прав людини, і водночас поруч з нами існують ті жінки, які потребують захисту своїх прав і свобод, але лишаються для системи та суспільства невидимими”, – каже Наталя Радіонова.
Вже невдовзі більше розкажемо Вам про алгоритми, що напрацьовують наші адвокатки
▪️▪️▪️
🔹Правозахисний проєкт Жінки, яких не видно має на меті створення ефективного механізму (ре)інтеграції у суспільство жінок, що відбували покарання у в’язниці, зокрема, жінок ромського походження.
🔷Проєкт реалізовують ГО “Рома України “Терніпе”, ГО “Вільна” та Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” у співпраці з Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерство юстиції України за фінансової підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерланди в Україні