Про рекомендації ЮрФем щодо справи “Левчук проти України” написали партнери з Ein у звіті про виконання рішень ЄСПЛ щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства - Jurfem

Про рекомендації ЮрФем щодо справи “Левчук проти України” написали партнери з Ein у звіті про виконання рішень ЄСПЛ щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства

Наші партнери з European Implementation Network (EIN) презентували звіт про виконання рішень ЄСПЛ щодо домашнього та гендерно зумовленого насильства. І зокрема, згадали у ньому про справу «Левчук проти України» та рекомендації Аналітичного центру ЮрФем для виконання рішення Суду у цій справі.

Нагадаємо, що справа стосується порушення права заявниці на повагу до її приватного життя (Ст. 8 ЄКПЛ), оскільки у 2016-2018 роках національні суди відмовили у задоволенні її вимоги про виселення її колишнього чоловіка. Як наслідок, вона разом із своїми дітьми піддавалася неодноразово ризикам вчинення щодо них психологічного та сексуального насильства.

ЄСПЛ дійшов до висновку, що Україні не вдалось забезпечити ефективний захист заявника від домашнього насильства, адже заявниця та її діти залишалися під загрозою подальшого насильства.

Це – перше рішення ЄСПЛ щодо України, яке стосується домашнього насильства.

Торік у березні Аналітичний центр ЮрФем підготував та надіслав до Комітету Міністрів Ради Європи подання щодо виконання рішення та рекомендацій в частині загальних та індивідуальних заходів держави у справі «Левчук проти України» за допомогою експертної підтримки European Implementation Network.

Деталі про це подання та реакцію на нього – читайте у звіті (ст. 41-43).  

Матеріал Аналітичного центру на тему «Чому рішення «Левчук проти України» не втрачає своєї актуальності?» – тут.