Щорічна відпустка під час воєнного стану - Jurfem

Щорічна відпустка під час воєнного стану

Порядок надання щорічних відпусток передбачено у статті 10 Закону України «Про відпустки».

Перш за все, варто зазначити, що щорічна відпустка поділяється на основну, додаткову за роботу із шкідливими та важкими умовами праці, додаткову за особливий характер праці, інші додаткові, які можуть бути передбачені у спеціалізованому законодавстві або локальних нормативно-правових актах. Щорічні додаткові відпустки за бажанням працівника/ці можуть надаватись одночасно з щорічною основною відпусткою або окремо від неї. 

Відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин на період воєнного стану», на період воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам/цям тривалістю 24 календарних дні.

Відтак, враховуючи воєнний стан, працівники можуть скористатися щорічною відпусткою, а графіки відпусток можуть бути скориговані.

Однак на період воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику/ці у наданні будь-якого виду відпусток, крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною, якщо такий/а працівник/ця залучений/а до виконання робіт на об’єктах віднесених до критичної інфраструктури.

Для спроби отримання щорічної (основної або додаткової) відпусток, працівник/ця має подати заяву роботодавцю у будь-який доступний спосіб. Якщо роботодавець погоджується, то видається наказ.

Правова консультація підготовлена за підтримки The European Endowment for Democracy (EED).

Інші наші матеріали щодо війни росії проти України можна знайти тут.