Сексуальне насильство: визначення, відповідальність і юридична практика

Поняття сексуального насильства в українському законодавчому полі розвивається.

Яким воно є зараз у статті для порталу Гендер в деталях написала членкиня правління Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”, аспірантка кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Катерина Шуневич

“Згідно зі статистичними даними, які є у відкритих джерелах, одна з п’яти жінок протягом свого життя зазнає сексуального насильства. Наслідком цього стає не лише зазіхання на права, які охороняє закон (життя, здоров’я, статева недоторканність та свобода), у момент посягання, а й виникнення надалі різних фізичних та психологічних травм.

У широкому значенні слова під сексуальним насильством слід розуміти зґвалтування, сексуальне рабство, примусове оголення, приниження сексуального характеру та інші дії сексуального характеру. Психологиня Емілі Наґоскі звертає увагу на одну важливу прикмету насильства цього типу: «сексуальне насильство часто не схоже на те, як ми собі уявляємо “насильство”; дуже рідко тут застосовується пістолет або ніж, здебільшого не проявляється “агресія” у звичному значенні цього слова. Це примус і позбавлення людини-жертви вибору стосовно того, що з нею станеться. Жертви не “борються”, бо загроза надто несподівана, від неї неможливо втекти, і їхні тіла обирають “завмерти”, бо це стресова реакція, яка максимізує шанси вижити…”.

🌐Читайте статтю тут.