Сексуальне насильство як воєнний злочин (анонс вебінару) - Jurfem

Сексуальне насильство як воєнний злочин (анонс вебінару)

5 квітня команда адвокаток та адвокатів Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” запустила консультаційний центр “ЮрФем: Підтримка”, аби надати допомогу постраждалим від сексуального насильства і презентувати серію вебінарів, в межах якої ця натхненна команда поділиться своїм унікальним досвідом та знаннями.

Сьогодні стає відомо про все більше нових випадків сексуального насильства, які вчиняють російські військовослужбовці щодо жінок, дітей, чоловіків та навіть людей похилого віку. Сексуальне насильство використовується як “зброя” війни.

4 травня Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та Спеціальна представниця ООН з питань запобігання сексуальному насильству в конфліктах Праміла Паттен підписали Меморандум про співробітництво між Урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству в умовах конфлікту.

Про сексуальне насильство як воєнний злочин, його кваліфікацію, а також про механізми притягнення до відповідальності винних говоритимемо на новому вебінарі вже цього четверга!

Коли: 19 травня о 15:00

Де: прямий ефір у facebook

Розберемо:

  • Поняття та кваліфікацію сексуального насильства як воєнного злочину;
  • Норми міжнародного та національного права, що закріплюють заборону сексуального насильства під час збройного конфлікту;
  • Написання заяви: обґрунтування, покликання на міжнародне гуманітарне право, підслідність;
  • Практичні аспекти подання заяви та кроки опісля.

Спікер: Артем Крикун-Труш – менеджер у практиці White-Collar Crime адвокатського об’єднання «PwC Legal» в Україні. Має понад 11 років досвіду у розслідуваннях, кримінальному праві та захисті бізнесу. Окрім досвіду роботи у відомих міжнародних юридичних компаніях (DLA Piper, Kinstellar), Артем за освітою є військовим юристом та має ексклюзивні знання з державного сектору. 

Артем працював старшим детективом НАБУ, а також прокурором та слідчим військової прокуратури. Додатково Артем отримав цінні знання під час навчання та обміну досвіду з закордонними партнерами України у сфері правоохоронної діяльності (Сингапур, Польща, Румунія, Сполучені Штати Америки тощо). Зокрема, Артем успішно закінчив курс міжнародного кримінального права у Нюрнберзі. 

*Захід проводиться ГО “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики.