Що робити, якщо тебе звільняють? Механізми вигідного звільнення з юридичної точки зору (стаття) - Jurfem

Що робити, якщо тебе звільняють? Механізми вигідного звільнення з юридичної точки зору (стаття)

Існують три основні типи звільнень: з волі працівниці/-ка, з волі роботодавця або у зв’язку з настанням певних обставин (наприклад, закінчення строкового трудового договору). Роботодавці, як правило, звільняють працівниць/-ків через безліч причин, часто пов’язаних із поведінкою працівника, як-от низька продуктивність праці, поява на роботі в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, численні запізнення на роботу, аморальна поведінка, крадіжки, порушення політики компанії.

Хоча працівницю/-ка може бути звільнено без жодних підстав (підтвердження цьому — постанова Верховного Суду від 15.04.2020 у справі № 321/1753/16-к), юридичні ризики стримують роботодавців від свавільних звільнень. Крім того, в Україні, як і в багатьох інших країнах ЄС, діє політика добросовісної зайнятості, що обмежує права роботодавців звільняти працівників без поважних причин.

Де, як, що  і кому можна оформити розповіла у статті юристка, членкиня «ЮрФем», голова Комітету з трудового права НААУ Вікторія Поліщук, яка опублікована на порталі “Гендер в деталях”.

Повний текст статті читайте за посиланням тут.

Також про це раніше йшла мова під час прямого ефіру на нашій Facebook-сторінці (дивіться тут).

Проєкт “Онлайн-марафон Спитай юристку ЮрФем” реалізовується Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” за підтримки Українського Жіночого Фонду