Сексуальне насильство під час конфлікту як міжнародний злочин крізь призму МКС (запис обговорення) - Jurfem

Сексуальне насильство під час конфлікту як міжнародний злочин крізь призму МКС (запис обговорення)

Для того, аби ідентифікувати виклики, з якими на сьогодні може стикнутись Україна при формуванні доказової бази щодо злочинів сексуального насильства під час конфлікту як міжнародного злочину, особливості розгляду в суді питань щодо сексуального насильства під час конфлікту на основі наявної практики Міжнародного кримінального суду, Аналітичний центр ЮрФем ініціює публічні обговорення на тему сексуального насильства під час конфлікту як міжнародного злочину крізь призму МКС.
📌Перше обговорення відбудеться вже 24 червня о 12:00 в прямому ефірі у facebook.
Обговоримо такі питання:
🔹Чи може сексуальне насильство, зокрема зґвалтування, підпадати під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду? Якщо так, то під який злочин підпадає зґвалтування відповідно до Римського Статуту (воєнний злочин, злочин проти людяності чи геноцид)?
🔹Докази та доказування у справах, де особа обвинувачується у вчиненні сексуального насильства в умовах збройного конфлікту.
🔹Роль і значення національних судів у справах про притягнення окремих осіб до відповідальності за національним законодавством при вирішенні справ в Міжнародному кримінальному суді.
🔹Особливості співпраці органів державної влади, правоохоронних органів з Міжнародним кримінальним судом.
Спікери/спікерки:
🔸Олена Харитонова – гендерна експертка, к.ю.н., доцентка кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, запрошена дослідниця Інституту кримінального права, криінального процесу та кримінології Університету Граца, членкиня ЮрФем.
🔸Злата Симоненко – адвокатка.
🔸Анна Славко – к.ю.н., викладачка кафедри міжнародного, європейського права та порівняльного правознавства Сумського державного університету.
🔸 Валерія Мельник – начальниця відділу у Департаменті протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора
Модераторка: Daria Rosokhata, спеціалістка Аналітичного центру Асоціації жінок-юристок “ЮрФем”.
Крім того, рекомендуємо звернути увагу на статтю, в якій Дар’я розглянула особливості впровадження Міжнародним кримінальним судом гендерного підходу саме у розслідуванні сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, на різних стадіях розслідування та судового процесу, а також на етапі відшкодування шкоди потерпілим.