Спеціалізований показ фільму для адвокаток/-ів - Jurfem

Спеціалізований показ фільму для адвокаток/-ів

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Напередодні цього дня, юридична спільнота Львова, Харкова, Дніпра та Одеси мала можливісь, у рамках Мандрівний Docudays UA на Львівщині, переглянути та спільно обговорити фільм “Мовчазна війна”/Манон Луазо/Франція/2017/72′

Фільм привертає увагу до питань сексуального насильства щодо жінок.
Зґвалтування, примушування до вступу в статевий зв’язок, сексуальні домагання тощо, є непоодинокими випадками в Україні і не лише на війні.

За останніми даними правозахисних організацій, на Донбасі у період з 2014 по 2017 роки, зафіксовано щонайменше 40 злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством.
За даними МВС у 2017 році було зафіксовано 213 зґвалтувань. Ці дані не відображають реальної ситуації в Україні із сексуальним насильством щодо жінок.

Представиці та представники юридичної спільноти, під час обговорення питань, що стосуються захисту прав постраждалих відмітили:
– упереджене ставлення до постраждалих з боку представників/-ць правоохоронних органів та суспільства загалом;
– формальний підхід до розслідування злочинів, повязаних із сексуальним насильством;
– незначна судова практика, зокрема успішні кейси щодо захисту прав постраждалих;
– потреба у знаннях та навиках щодо захисту прав та ефективної комунікації з постраждалими від сексуального насильства тощо.

Для нас важливо, що ми підняли актуальність даного питання серед юридичної спільноти та можемо планувати подальші спільні кроки задля покращення доступу жінок до правосуддя.

Дякуємо Юлія Лісова (Yuliia Lisova) Тамара Бугаєць (Tamara Bugaiets) Наталія Мелян Iryna Shabelnyk Anna Nekrut за професійну та чудову модерацію заходу.

Дякуємо нашим партнерам PRAVOKATOR правовий клуб ЛьвівPRAVOKATOR правовий клуб Одеса PRAVOKATOR правовий клуб Харків PRAVOKATOR правовий клуб Дніпро, окрема подяка Барбара Калюжна Бондаренко Ирина Ростислав Росоловский Yanina Tarasova Timur Kanataiev Hoshovskyi Volodymyr Артем СычковАнастасия Арцимович за допомогу в організації та підтримку заходу.

А також Ніна Хома Юрий Чумак Наталія Жебрик та Мандрівний Docudays UA на Львівщині завдяки яким, цей захід став можливим.