Стипендії для здобувачів освіти під час воєнного стану - Jurfem

Стипендії для здобувачів освіти під час воєнного стану

Стипендія – це грошова виплата здобувачам освіти на підставі академічних успіхів або на підставі інших обставин, передбачених законом.

Види стипендій:

  • Академічна – за результатами навчання;
  • Соціальна – певним категоріям здобувачів освіти на підставі відповідних документів.

Стипендіатам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, протягом строку перебування на військовій службі виплачується стипендія у розмірі, встановленому згідно з Порядком призначення і виплати стипендій затвердженим постановою КМУ від 12.07.2004 року. 

Під час воєнного стану були внесені зміни, які гарантують виплату стипендій.

Здобувачам освіти, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (особливий період), були вимушені змінити місце проживання (перебування), місце навчання, незалежно від місця їх проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується здійснення виплати стипендії та інших виплат, передбачених законом.

Навіть якщо особа не відвідує заняття, не виконує завдання. Навіть якщо заклад освіти, який призначив стипендію в цей час не працює, частково або повністю переїхав, здобувач освіти має отримати призначену стипендію.

У випадку порушення права, можна звертатися до:

Правова консультація підготовлена за підтримки The European Endowment for Democracy (EED).

Інші наші матеріали щодо війни росії проти України можна знайти тут.