Відгуки учасниць, тренерок та спікерок Літньої школи ЮрФем для студенток-юристок

Літня школа ЮрФем – 2019 завершилась вже майже тиждень тому, а у нас таке враження ніби ми і не розходились, адже наші учасниці і спікерки пишуть дуже теплі спогади про школу. Частину з них можна прочитати за тегом #літня_школа_юрфем

Ми дуже хочемо зберегти ці відгуки, тому ділимось з Вами і ще раз хочемо висловити захоплення цьогорічними учасницями: Ваш запал та бажання фахово розібратись у проблемі вражають та надихають. До нових зустрічей!)

Неоніла Лобач:

😇Чи можна кайфувати від навчання?

Відвідавши Літню школу Юрфем , я з впевненістю можу сказати, що ТАК. 
#літня_школа_юрфем

Максимально насичена програма, круто організований сам процес ,створено всі умови для розвитку та навіть більше🙊💪🏻.
Крутезні лекції, мотиваційні зустрічі, поради від неймовірних спікерок, урок самооборони, дискусії, теплі розмови ….. 
Цей список можна продовжувати ще і ще. А головне – поряд люди🤗, з якими бачишся вперше, а таке відчуття, що знаєш їх все життя.

👭 Амбіційні дівчата, які мають власну думку, активістки, майбутні успішні юристки з усієї України.

Всі ми різні, але всіх нас об’єднує одна велика мета – ми готові змінювати наш світ, робити його кращим та справедливішим⚖️

Хочу висловити подяку Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” за те, що прагнете відстоювати та захищати права жінок в Україні, за те, що доносите важливість проблеми гендерної нерівності у наше суспільство.
Це дійсно заслуговує поваги❤️

Нереально розповісти все те, що було за ці 4 дні, але вони змусили мене думати по-іншому, мислити набагато ширше🧠💬
Окреме дякую за те море мотивації, з яким я повернулась додому.

✔️Однозначно можу сказати, що це літо було продуктивним та багатим на нові знайомства, нові знання, новий безцінний досвід.

Діана Ляшенко:

💭Для мене це було перезавантаження.

Переосмислення думок та емоцій для початку чогось нового. 💫

👭Дякую всім учасницям за прекрасну атмосферу, за те що кожна з вас має свою думку, власне бачення проблем та їх рішення.

🔝Дякую організаторкам Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” за нові знання, за те, що зібрали нас в прекрасному місці і дали можливість розвиватися в прекрасній команді, спілкуватися з чудовими спікерками, створювати щось нове та почати мислити ширше.

Неможливо розказати все що ми пережили, скажу по-секрету ми навіть тягали один одного за волосся😅

Час зупинити складно, тому починай змінювати себе та світ навколо себе вже зараз, бо ти маєш сили це зробити!❤️

Валентина Заінчковська:

Цього літа мені неймовірно пощастило! Чому? 🤔
Тому що я взяла участь у ІІ Літній школі ЮрФем – 2019 від Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” 🙋‍♀️

Тепер я разом з іншими дівчатами знаємо як розрізняти та ідентифікувати дискримінацію в суспільстві; про правовий захист жертв, що постраждали від домашнього насильства; про фемінізм і чому люди не розуміють та бояться цього слова; 
👉 Дізналися про способи покращення публічного виступу, записали в свій «нотатник мандрівника» нові тези про лідерство, проектний менеджмент, ознайомилися зі стратегіями вирішення конфліктів, прийомами самооборони та обмінялися думками одна з одною під час перерви 🗣

❤️ Я вдячна кожній і кожному за креативний підхід до проведення Школи, нові знання, створення атмосфери сестринства та взаємодопомоги, за яскраві фотографії 

☺️ Дякую спікеркам за мотивуючі виступи, що надихнули та дали сили йти далі 

Окремо хочу подякувати за здійснення моєї мрії Ганні Вронській🧡Дякую за Вашу підтримку проекту та вклад в мій професійний розвиток та студенток-юристок взагалі.

📍Раджу подавати свою заявку на участь у цьому чудовому та корисному заході! 👍
#літня_школа_юрфем

Діана Дмітрієва:

Повернувшись додому після Літньої Школи ЮрФем, у мене залишилася велика кількість вражень. Перш за все, я отримала дуже багато знань щодо лідерства, фемінізму, дискримінації, запобігання домашнього насильства та багато іншого. Звісно, не обійшлося без корисного заняття з самозахисту 💪

На сьогоднішній час суспільство має дуже багато стереотипів, через які можуть страждати люди. Чи не повинні ми робити все для уникнення цього? Звісно, легше просто стояти осторонь. Але, можливо, настане той час, коли це торкнеться тебе та твоїх близьких.

Ми всі люди. І неважливо: жінки чи чоловіки, хлопці чи дівчата. Ми повинні мати рівні права, толерантно ставитися до вибору кожного.

Дякую Асоціації жінок-юристок за отриманий безцінний досвід та всім дівчатам за дійсно чудову атмосферу!

Майбутнє залежить від нас!
Змотивована на 💯
#літня_школа_юрфем

Анна Демченко:

Літня школа ЮрФем – це про натхнення, підтримку та мотивацію; про професійний та особистісний розвиток! 
За 4 дні я знайшла відповіді на актуальні для мене питання та впевнилась, що рухаюсь у правильному напрямку!
 “Треба святкувати навіть маленькі перемоги!”
 “Take your time! Think! Observe!”
 “Досконалість – головний ворог можливостей! Краще добре і зараз, ніж ідеально – ніколи.”
#літня_школа_юрфем

 

Анна Дудник:

Минулого тижня, я стала слухачкою Літня школа ЮрФем – 2019 і мої враження дуже важко описати словами, але я спробую. 

Це було неймовірно круто і я ніколи не забуду цей досвід 😻#літня_школа_юрфем

Ці 4 дні стали для мене, частинкою спогадів, котрі вразили мене до самого серця.

Дякую всім організаторкам, спікеркам та взагалі Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” за безцінні знання, знайомства та приклади. 

Найбільш цінними для мене стали знання про лідерство, дискримінацію та домашнє насильство. 

Деякі випадки домашнього насильства, це знущання, які ми не одразу можемо помітити в сім‘ях і з якими боротися дуже важко. Але якщо ми будемо привертати увагу громадськості до цієї теми все частіше і частіше, то з часом ми зможемо знизити випадки цього жахіття.

Ті, хто не рухаються, не помічають своїх ланцюгів. 
Роза Люксембурґ

Оксана Фіткаленко: 

Рефлексія з минулого тижня:)
“Швидше за все вчишся у трьох випадках – до 7 років, на тренінгах, і коли життя загнало тебе в кут.” 
Стівен Кові 
Що можна було навчитись за 4 дні? О, коли поряд з тобою Hrystyna KitNatalia Soroka Nata Bolibrukh Ярина Волошин Соломія Калинів Віра Левко Larysa Denysenko Ivanna Ibragimova Lidiia Kuzmenko Liza Kuzmenko Оксана Василяка Oksana Kikot Olga Poiedynok навчитись можна чому завгодно! Від шалених мотивацій до розв’язування складних юридичних кейсів, від розуміння емоцій до прояву лідерських якостей, від релаксу до самооборони.

Ніколи фейсбук не вмістить те, що ці жінки роблять одна для одної і для цілого юридичного світу! 

Дякую за сталу компанію Енгибарян Моника Оксана МельниченкоDemchenko Anna Kateryna Shunevych
За нові чудові знайомства Yana Bukovetska Vika Horoshko Alina Chornobay Iryna Zaskaleta Veronika Godlevskaya Анастасия КупенкоДиана Ляшенко Анна Остапчук Ірина Перів Оля Кирнос Маша Баніт 

Окремі слова вдячності Iryna Zelena .. змусили подивитись на речі з іншої точки зору, та і на свої рішення теж!

Що ми навчились за 4 дні? Ніколи не помістити в цей пост. Але ми точно знаєм, що таке фемінізм, гендер, команда Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” , права і як за них боротись! 
Дякую! Це були потужні дні роботи! З натхненням у нові-нові справи!❤️

PH:Julia Kochetova-Nabozhniak ловила ці круті кадри📸

Віка Горошко:

І так)
Розпочну з того, що ЮрФем – це асоціація жінок – юристок України.

Дуже рада, що мені випала нагода стати учасницею літньої школи та частинкою цієї великої сім’ї.
Якщо коротко – це було дико круто!

Неймовірно насичені 4 дні з прекрасними людьми в мальовничому передмісті Києва пройшли наче хвилина. Розуміння того, що в тебе є стільки однодумців, які поділяють твої погляди, дали величезну дозу мотивації та бажання впевнено йти до своєї мрії.

Дуже дякую вам, ЮрФем, за такий неоціненний досвід, за практичні аспекти боротьби з дискримінацією та домашнім насильством. 
Шкода, що все хороше так швидко закінчується. Хоча це не кінець, це – початок чогось нового.

Таня Нарок:

Декілька днів тому завершилась || Літня школа ЮрФем, а враження ще досі переповнюють) Ця школа стала для мене свіжим ковтком повітря, дала мотивацію розвиватись. Тут зібралось 30 дівчаток та безліч крутих спікерок, які готові змінювати юриспрунденцію, і ми ніби доповнювали одна одну) Я їхала на цю школу отримати відповіді на питання щодо гендерної дискримінації, захисту жінок та дітей від домашнього і насильства, а коли школа завершилась нові знання породили нові питання відповіді на які я вже шукаю.

Мені дуже сподобався формат нашого навчання: те, що ви спонукали ближче знайомитись з кожною учасницею і давали можливість це робити в ході роботи, також те, що ви дозволяли проявити себе створювало невимушену атмосферу, в якій, навіть в такий щільний графік, працювати було легко) Єдиним нюансом було те, що теми лідерства було більше, ніж теми дискримінації, хоча також було цікаво послухати лекції на таке питання)
Було круто працювати в колі однодумців, тому рекомедую Літню школу ЮрФем всім охочим студенткам-юристкам!)
ЮрФем, ми круті🙌😆

Ірина Заскалета:

4 дні позитивних емоцій, натхнення, нових знайомств з 30 розумними та талановитими учасницями з різних областей України та головне знань, які потрібні кожному майбутньому юристу, який хоче розвиватись!

Все це, я отримала в Літній школі ЮрФем організованою Асоціацією жінок-юристок України за підтримки Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти де команда досвідчених юристок навчали навичкам лідерства, проектному менеджменту, захисту від гендерної дискримінації та гендерно-обумовленого насильства. Ця інформація дуже корисна, адже її не можна отримати, поки що навчаючись в університеті.

Дякую, за пророблену роботу та мотиваційні зустрічі з юристками, адвокатками, суддями та відомими людьми, що дали корисні поради майбутнім юристкам!

Анна Остапчук:

Асоціація жінок юристок України «ЮрФем» – асоціація, в якій панує дух сестринства, допомоги, взаємовіддачі, натхнення і мотивації. Рекомендую вступати всіх жінок-юристок, студенток-юристок України) Стосовно студенток, то записуйтесь і їдьте на Літню школу ЮрФем, адже це неоціненний досвід в найкрутішій атмосфері і обстановці ever!


Софія Нікітіна:

Хотілося б дати фідбек стосовно Літньої школи, вона була для мене неймовірним досвідом, розуміючи що вона закінчилась, я згадую кожен прекрасний день там і не вірю що ці насичені 4 дні минули. Цей проект покликаний донести важливість питання гендерної рівності у суспільстві. Я дізналась багато нового у цьому питанні, і те, про що я навіть не задумувалась. Це великий крутий освітній проект, який дав мені не лише знання, а і МЕГА круту мотивацію, спілкування з однодумцями, і всі ті моменти, які залишаться у моєму серці назавжди. Можна писати надзвичайно довго, але також, школа дала мені такий потужний поштовх вперед, таке шалене бажання розвиватись і пробувати.

Натхненна організаторками, кожною з них❤️ натхненна нашими прекрасними спікерами та всіма дівчатами, які були поруч.

Це прекрасний проект, він допоміг мені дізнатись багато питань з права, знайти багато нових шляхів для розвитку, зрозуміти себе зсередини, і просто дав мені таких людей, які назавжди в серці ❤️ дуже вдячна всім за цей досвід.

Ірина Савіщенко:

З 6 по 9 серпня я мала нагоду бути учасницею літньої школи @jurfem.ua
Під час школи я:
▪️познайомилась з 30 дівчатами з різних областей України 
▪️стала обізнаною у питаннях гендерної дискримінації, лідерства та домашнього насильства
▪️отримала мотивацію від практикуючих суддів, адвокаток, слідчих та жінок, що працюють у сфері захисту прав людей

Хочу подякувати всім жінкам, які брали участь в організації і проведенні цього заходу, а також Канадському бюро міжнародної освіти і Уряду Канади, який підтримує проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Цей досвід не можна отримати просто навчаючись на юридичному факультеті, тому рекомендую майбутнім юристкам бути більш активними, займатися саморозвитком і самоосвітою, відвідувати подібні заходи, щоб стати справжніми професіоналами свого діла

Мілена Тетерятник:

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” , напевно ви дали мені набагато більше ніж просто знання. Після школи в мені з’явилося стільки мотивації і розуміння того, що треба позбавитись своїх стереотипів і обмежень, що вистачить напевно поділитися, ще з кимось. Треба відмовлятися в житті від тих людей, які отруюють твоє життя і необов’язково бути ідеальною, а достатньо бути просто хорошою.

Знаєте, ніколи б не подумала, що скажу це, але я дуже сильно змінила свою думку про фемінізм та лідерство жінок в цьому світі. Змініть і ви своє бачення феменізму, тому що більшість людей говорять про радикальний фемінізм, який не є нормальним в нашому суспільстві.

Навіть побіжний погляд на жіночий рух дає змогу зрозуміти, що останній дав багато не тільки жінкам, а й усьому світу.

Їх називали ненормальними та дивними. Проти них організовували дифамаційні медіа-кампанії, покликані показати, що жіночий рух – це збіговисько неповноцінних дам, поганих дружин і горе-матерів.

Вони ж пливли на човнах Темзою, трохи смішно, але все ж креативно вимагаючи виборчого права для жінок, вони приковували себе до кованих брам урядових будівель, видавали памфлети і писали законопроекти та займали посади Верховних судей, зазнавали навдач, протестували, вчилися на юридичних факультетах, коли навкруги всі казали, що то не для жінок і робити їм тут нічого, на публічних акціях хапали за лацкани найбільш могутніх чоловіків своїх країн і… перемагали.

Усі права, які сьогодні видаються такими природними, далися жінкам минулого зовсім непросто.

Тож я дуже вдячна цій школі , що відкрили мені оці на те, що здавалося мені таким неформальним. Дякую за те, що я, зустріла 30 надзвичайно різних, але таких близьких по духу дівчат. Дякую за те, що допомагаєте змінюватися, йти вперед та розуміти, що ти все робиш правильно в цьому житті 💙

Марія Баніт:

Чудові люди🙋, приємна атмосфера💫, цікаві сесії📝 і просто незабутні емоції😍:ось що я можу сказати про Літню школу ЮрФем. Неймовірно рада та вдячна організаторкам, що ввійшла в 30 тих дівчат, яким випала нагода пережити цей неоціненний досвід💖

Марина Лобко:

Час іде, летить, минає, але спогади назавжди залишаються з нами. 
Так само із ще однією яскравою для мене подією цього літа – Літня школа ЮрФем – 2019.

Впродовж 4 днів ми прокачувати Soft Skills. Також, розглядали юридичні аспекти захисту від гендерної дискримінації, види насильства та законодавчі можливості боротьби з цим явищем.

Щиро вдячна усім організаторкам та Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” за можливість стати однією із тих 30 учасниць Школи, спікеркам за неймовірну мотивацію, усім учасницям Школи за зруйнування моїх стереотипів, а також моїм запальним членкиням Ліги студентів АПУ Veronika GodlevskayaМилена ТетерятникДиана Ляшенко за постійний сміх!

 

відгуки спікерок та тренерок

Ліза Кузьменко:

Я вчилася на юридичному факультеті, потім майже 5 років працювала в університеті юридичною радницею. Мене вчили законам і кодексам, я вмію складати позови і виступати у судах, і це неоціненні знання. Але…класична юридична освіта не вчить дивитися на казку про червону шапочку під різним кутом.

Наприклад, що ми знаємо про екологію лісу в якому відбувається подія? чи було це херасментом з боку вовка? чому відбувається віктимізація жертви та багато іншого.

Це неймовірно круто, що під час Літньої школи ЮрФем Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” дівчатам-юристкам розповідають про лідерство, фемінізм, гендерну рівність, управління проектами, про те, що вони можуть стати суддями Верховного суду, адвокатками в кримінальних справах чи обіймати керівні посади в прокуратурі, але головне – дивитися ширше на звичні процеси.

Дякую дорогим Христині Кіт, Ларисі Денисенко, Іванні Ібрагімовій за організацію і можливість долучитися. Неймовірно сильний набір цього року! ❤

Віра Левко:

Минулого тижня вдруге мала честь бути запрошеною на Літню школу ЮрФем. Дякую організаторкам та дівчатам учасницям за живе спілкування та свіжі погляди, а також можливість зупинитись та зрозуміти скільки всього досягнуто і до чого ще потрібно прагнути. Це було емоційно та надихаюче!

Лариса Денисенко:

Зараз я живу в такому режимі, котрий складаю сама, але він залежить від зовнішніх обставин, тому майже на все реагую із запізненням, та й встигаю на 30% запланованого і не заглиблююся навіть на 50% це зміниться, але не зараз.

Кілька слів про Літня школа ЮрФем

Я рада, що ми зростаємо разом. Я сумую, що класична юридична освіта й досі мало переймається правами людини і більше оцінює людину за навичкою “вивчити” ніж можливостями міркувати, дискутувати, розвиватися.

На Літній школі ми всі обмінюємося знаннями і досвідом, сподіваюся, створюємо атмосферу дружності, полілогу та мотивування.

Вчимося розбиратися з ситуаціями насильства та дискримінації. Пояснюємо одна одній фемінізм. Усвідомлюємо сучасне лідерство. Слухаємо дивовижних колежанок, котрі є лідерками професії.

Дякую всім, хто не боїться і долучається, хто підтримує і довіряє, хто щиро ділиться своїми історіями. Хто звертається: а давай я це зроблю! Хто відгукується на наше і моє: а давай ти зробиш!

Віра Левко, Світлана Мусієнко,  Надія Полховська, Ольга Поєдинок, Лідія КузьменкоЛіза Кузьменко, Іванна Ібрагімова дякую вам!

Anna Vronskaya дякую за твоє сестринське плече і запроваджену стипендію! Сподіваюся, це стане традицією і підтримається іншими сестрами у праві.

Дякую Христині Кіт, Наталі Сороці, Ярині Волошин та всім юрфемкам за бомбезне відчуття команди!

Всім літнім школяркам-дякую за уважність та небайдужість! Далі-буде. Ми разом змінимо юридичну спільноту, юридичну освіту, рівність не залишиться конвенційною формулою на папері, вона стане невідємною частиною нашого професійного життя. Ми вже продумуємо програми для зимової та літньої школи, все буде насиченіше й цікавіше.

Вираз лиця на першому фото символізує глибочайше занепокоєння. Вмію ж оце!