Відгуки учасниць Третьої Літньої школи ЮрФем - Jurfem

Відгуки учасниць Третьої Літньої школи ЮрФем

Соломія Бєльська:

Мене досі переповнюють емоооції, мені хочеться розказати всім, кого зустрічаю про цей НЕ-РЕ-А-ЛЬ-НО крутезний захід, хочеться поділитись цим досвідом, новими знаннями, а, головне, хочеться зберегти в пам’яті кожну проведену хвилину, ба більше!, кожну проведену секунду з цими неймовірними, МЕГА-класними людьми.

Поділюся і з Вами🙂

ФОРМАТ і АТМОСФЕРА💫 Мені дуже сподобалось те, що панувала така невимушена атмосфера, в якій було дуже і дуже легко працювати. Те, що навіть знайомство пройшло у формі гри (а не так, як це часто буває, коли ти встаєш і розказуєш щось типу «Я така-то така-то і мені стільки-то стільки-то», що більше схоже на «клубанонімнихалкоголіків» – вибачте, кого образила)) + нам давали змогу познайомитись ближче, працюючи разом в команді. За це окремий великий-великий плюсик💯.

Сподобалось те, що ми працювали не у форматі лекції, а швидше це були тренінги у форматі діалогу, де ми мали змогу висловлювати свої думки і ділитися емоціями з іншими. Особливо атмосферним (і не тільки!) видався останній вечір книголюбів, де ми ділилися улюбленими книгами📚 і цитатками – дякую, Ярина Волошин ♥️.

Перегляд фільму🎞 з Катериною Шуневич і палкі вечірні дискусії.

Загалом – тут панує дух взаємовіддачі, любові і поваги до інших.

ЦІННІСТЬ ЗНАНЬ🤓 Я їхала на цю школу для того, щоб отримати деякі відповіді на питання щодо гендерної дискримінації та захисту прав жінок у суспільстві, а вже під час самої школи і під завершення, набуті знання почали породжувати все нові і нові питання⁉️ Це вічне коло⭕️ вказує на те, що я на правильному шляху🥰 

Основи гендерних знань, лідерство та гендер, дискримінація та її ідентифікація разом з неперевершеною Христиною Кіт ♥️, сексизм та багато-багато іншого. Крутецькі лекції, дискусії, гендерно-деструктивне інтерв’ю (Лариса Денисенко – це був просто вибух головного мозку 🤯🔥), мотиваційні зустрічі та наавіть урок самооборони (тоому, – хлопці втікайте, а то нас Oльгa Полякова добряче натренувала). Ця школа дала мені можливість зрозуміти наскільки питання гендерної рівності важливі у суспільстві. Говорили про фемінізм і чому люди не розуміють та бояться цього слова.

• «Феміністи та феміністки – це люди, які відстоюють ідеї рівності прав та можливостей жінок і чоловіків».

А також ця школа дала мені такииий потужний поштовх вперед, таааке шалене бажання розвиватись…🥰

Окреме дякую Ірині Глущенковій за такий нестандартий підхід до кожної з нас. Теми лідерства та емоційного інтелекту для мене особливо цікаві, але в поєднанні з Вами це було 🔥🔥🔥…Всіх своїх «мурашок-по-шкірі» годі запам’ятати, але всі інсайти, які я нотувала, вже давно в мене з голови не вилазять🤔.

Кожна з організаторок ПРЕКРАСНІ. ВИ – моє натхнення і мотивація. ВИ дали мені набагато більше ніж просто знання.

ДІВЧАТКА👸🏼 Перше, що я зрозуміла, це те, що ми всі дуууже різні. Друге – те, наскільки ми всі схожі. Нас всіх об’єднує велика спільна мета – ми готові змінювати наш світ!

Пам’ятаєте, що казала Рут Гінзбург?
•«Ми не просимо змінити країну, це вже сталося без судового дозволу. Ми просимо захистити право нашої країни на зміни».

Ціную знайомство з кооожною з вас і сподіваюсь, що підтримувати зв’язок ми будемо ще дооовго і довго))💋🌹

P.s це одне з моїх улюблених фото від Роксолана Поцюрко, але їх дуууже багацько, тому заходіть на Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” і самі все побачите😊♥️

 
Марічка Кузенко:

Третя літня школа ЮрФем для студенток-юристок🍉⚖️
Це було дуже мотиваційно, пізнавально та атмосферно
Ми всі дуже різні, але об’єдналися навколо спільної мети- творити правове суспільство, у якому кожен почуватиметься захищеним та рівним.👩‍⚖️
Дякую організаторкам і кожній учасниці за неймовірні емоції, корисні знання та круті знайомства ❤️

Оля Формода:

4 дні насичені корисною інформацією, новими знайомствами та неймовірними враженнями вже позаду 😱

Що було?

♀️ обговорювали не прості, але важливі теми: дискримінація, гендерна рівність, домашнє насильство, емоційний інтелект;
♀️ працювали в командах над кейсами з реальними історіями;
♀️ Вчилися прийомам самооборони та ділилися цитатами зі своїх улюблених книжок;
♀️ Спілкувалися з жінками-правозахисницями, суддею ВСУ, суддею ЄСПЛ, які поділилися з нами цікавими судовими практиками та мотивацією постійно розвивається, щоб бути профі у своїй справі 🔥

Дякую організаторам за цю можливість навчатися в такому надихаючому середовищі прогресивних студенток юридичного факультету з різних університетів нашої держави ♥️

Аліна Красілич:

Третя літня школа ЮрФем для студенток юристок, організована Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” 6-9 серпня 2020 року за підтримки European Endowment For Democracy.

Школа дала мені неоціненний досвід, цікаві знайомства, прикладні знання у сфері захисту прав людини, зокрема прав жінок. Я зрозуміла для себе, що фемінізм – це, в першу чергу, про рівність прав людини, а саме прав чоловіків і жінок, про недопущення дискримінації за ознакою статі.

Протягом навчання у Школі ми вивчали основи гендерних знань та історію фемінізму з Яриною Волошин, вчилися ідентифікувати пряму та непряму дискримінацію з Христиною Кіт, розглядали реальні справи на предмет сексизму та вчилися поводитися на гендерно-деструктивному інтерв’ю з Ларисою Денисенко, вивчали засоби протидії та законодавство по домашньому насильству і розглядали знову ж таки реальні справи з Тамарою Бугаєць, мали можливість навчитися відбивати звичайні та озброєні напади на майстеркласі з самооборони з Ольгою Поляковою.
Окремої уваги, на мій погляд, заслуговують заняття з Іриною Глущенковою, де ми навчалися лідерству, розвитку емоційного інтелекту (вчилися розуміти свої емоції, управляти ними, розуміти емоції інших та будувати стосунки). Цей блок навчання був надзвичайно корисним для мене, оскільки мені притаманно зациклюватися на hard skills, забуваючи при цьому про вкрай важливі soft skills.

Також протягом навчання ми мали змогу поспілкуватися з успішними юристками, які щедро ділилися з нами своїм досвідом та порадами, за що їм окреме Дякую. Серед цих відео-зустрічей була й мотиваційна зустріч з Aнною Юдківською, яка, в тому числі, розповіла нам про свою професію судді Європейського суду з прав людини, про справи, у розгляді яких вона брала участь, що надихнуло мене активніше вивчати практику ЄСПЛ.
Разом з Катериною Шуневич ми переглядали документальний фільм “Врівноваження терезів” (Balancing the Scales) 2016 року про жінок в юридичній професії, що надихнуло мене йти за своєю мрією, наполегливо і дуже багато працювати, а також розставляти життєві пріоритети.

Літня школа ЮрФем – яскравий приклад того, як можна збалансовано поєднувати ефективне й насичене навчання з якісним відпочинком. А також (цікавий факт) Школа зруйнувала стереотип, що довго вкорінювався у моїй голові медіа та іншими джерелами, про те, що жінки непунктуальні, коли рівно об 11:00 в залі Головного вокзалу Дніпра зібралися усі 30 дівчат з усіх куточків України, і ніхто не запізнився.

Окрім великої вдячності організаторкам та спікеркам Школи за цю прекрасну подію, висловлюю подяку за повагу до студенток в частині дотримання заявленого таймлайну (на мій погляд, це важливо).

Я також познайомилася з інтелектуальними дівчатами, лідерками, обмінялася досвідом та почерпнула нові знання від них. Сподіваюся, наше з вами знайомство триватиме ще довгі роки, і я таки колись приїду в Харків 😅. Безмежно вас ціную, дівчата, ви прекрасні.

Дякую😊

Юлія Тунків:

Пройшов цілий тиждень після закінчення ІІІ літньої школи ЮрФем для студенток юристок, а мене досі переповнює натхнення, отримане від цих декількох днів навчання✏️🙋‍♀️

Звичайно, хочеться подякувати Асоціації жінок – юристок України «ЮрФем» за створення такого потужного заходу неформальної освіти, який справді прокачав мої навички soft skills 💪🏻🦸‍♀️ без яких ніяк не обійтись в обраній мною професії ⚖️.

Дякую тренеркам Христині КітІрині Глущенковій , Ларисі Денисенко , Ярині Волошин , Тамарі Бугаєць,  Катерині Шуневич за наставництво, мотивацію, емоції та розвиток, ви мега круті 🤩.

Також хотіла б згадати не менш корисний урок самооборони від Олі Полякової✊🏻

Всі дні навчання проходили у веселій компанії дівчат однодумців 🥰💖 дуже надіюсь на подальші зустрічі з новими подружками🌟

Окрема вдячність Роксолані Поцюрко за фото, які знову занурюють в атмосферу тих чудових літніх днів😌

 
Світлана Кухарук

6-9 серпня 2020 року я стала однією з 30 студенток-юристок, які пройшли відбір та здобули можливість навчатися у Третій літній школі «ЮрФем», організованій Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” за підтримки European Endowment For Democracy.

Я вирішила поділитися основними інсайтами, адже інформація є справді корисною, а ще вірю в те, що знання засвоюються краще, коли ділишся ними з іншими.

На лекціях Ірини Глущенкової ми зосереджувалися на розвитку soft skills, а саме: вмінні переконувати, вести переговори, знаходити «підхід» до людей, роботі в команді, лідерству, креативності, розумінню себе та інших.

▪️Є важливим емоційний вокабуляр. Умієш назвати і правильно розуміти свою емоцію – відповідно відчуваєш приховану потребу. Чим більше усвідомлюємо, тим більше управляємо собою.

▪️Поведінка може бути агресивною, пасивною і маніпулятивною*.
Золота середина – асертивна (щиро і гідно).
*Маніпулятивна – значення слів не збігається з контекстом, ставиш запитання, але не зацікавлений у відповіді.

▪️Ми різні і для ефективних комунікацій треба вміти з‘ясовувати чиюсь «правду».
Часто ми маємо переконання, які обмежують наше сприйняття світу.

Сесія перегляду фільму «Врівноваження терезів» разом з Катериною Шуневич

▪️Важливість партнерства в стосунках.
«Якщо чоловік не підтримує тебе в тому, що ти робиш (кар‘єра, зокрема), то в тебе буде 2 роботи, а в нього 1.» Справжні партнери підтримують один одного в будь-якому виборі.

▪️Цікаво: за даними, зібраними United Nations Statistics Division з 2000 по 2015 роки, чоловіки на неоплачувану домашню роботу витрачають, наприклад, у Китаї 58 хвилин, жінки – 2 год 19 хв на день.

▪️Є дуже багато історій успішного поєднання і кар‘єри, і сімейного життя, що потім дає батькам відчуття самореалізації, а я переконана в тому, що «дитина щаслива, коли щасливі її батьки», у чому вкотре впевнилася після мотиваційної зустрічі з Aнною Юдківською, суддею Європейського суду з прав людини.

Лариса Денисенко та лекція про сексизм

▪️Існує неосексизм, або прихований сексизм.
У чому він проявляється?
«Я тільки за! Але чого вам, жінкам, ще не вистачає?»
Сюди ж входить і чоловічий сексизм, який можна розпізнати за фразами:
«Підкаблучник»
«Ну ти ведеш себе як баба, чесне слово»
«Ти завжди маєш бути сильним, і не дай Бог показувати комусь свої емоції».
«Чого в тебе таке довге волосся? Фу, дівчача зачіска»

Тамара Бугаєць та лекція «Протидія домашньому насильству»

▪️Насильство є фізичне, психологічне, економічне і сексуальне.

▪️Важливо вміти розрізняти «конфлікт» і «насильство».
Насильство:
-дії носять умисний характер;
-дії спричиняють психологічну і фізичну шкоду;
-дії кривдника є порушенням прав та свобод людини і громадянина;
-асиметрія сил, тобто значна перевага сил кривдника.

▪️Дитина, яка є свідком домашнього насильства, автоматично стає його жертвою, навіть якщо дії безпосередньо її не стосувалися.

▪️Щодо аб‘юзу: найпоширеніший варіант – кривдник робить щось погане, а потім стає миленьким/ою і намагається спокутувати свою вину подарунками, «хорошою» поведінкою.

▪️У цьому полягає, зокрема, циклічність насильства
1.Наростання напруги.
2.Випадок насильства.
3.Примирення.
4.«Медовий місяць».

1.Наростання напруги.
2.Випадок…

Христина Кіт та лекція «Дискримінація та її ідентифікація»

▪️Фемінітиви потрібні для того, щоб підвищувати видимість жінки в суспільстві (хоча я сама спершу ставилася досить скептично до них).

▪️Є дослідження про те, що фемінітиви збільшують gender gap. Словом, такі висновки стосуються лише англійської мови, адже для мови, де більшість іменників спільного роду (наприклад, hero та leader), підкреслювати рід додаванням суфіксів – погана ідея. В українській це абсолютно реально (герой – героїня, лідер – лідерка).

▪️Після розмови з Яриною Волошин зрозуміла, що рано чи пізно фемінітиви все одно приживуться в українській мові. Як і з «проєктом» (згадайте, як попервах усі сміялися і лише жартома вживали слова з нового правопису, а тепер серйозно говорять «проєкт»), те ж буде і з фемінітивами. Зрозуміло, що вони утворяться тільки від тих слів, від яких можливо це зробити – спільний рід так і залишатиметься спільним.

Також ми пройшли майстер-клас із самооборони з Ольгою Поляковою, де вчилися відбивати звичайні та озброєні напади (словом, це досить складно).

Дякую організаторкам та всім причетним до заходу за можливість отримати таку величезну кількість знань та інсайтів (судячи з довжини посту, їх і справді є багато), а також усім учасницям за продуктивну роботу в команді та обмін досвідом. І окремо дякую Роксолані Поцюрко за те, що ловила наші емоції об‘єктивом камери.

Дякую❤️

 
Ірина Тарас:

Неймовірні 4 дні в Дніпрі в колі однодумців із усієї України пройшли дуже швидко🙈

Було цікаво та пізнавально, чому?):
♦️ Щоденні мотиваційні зустрічі💫
♦️ Лекції та нереально круті кейси по емоційному інтелекту від Ірини Глущенкової розпочинаючи з прийняття себе до прийняття та розуміння інших💥
♦️ Розглядали юридичні аспекти захисту від гендерної дискримінації з Христиною Кіт та можливості боротьби із домашнім насильством з Тамарою Бугаєць
♦️ Руйнували стереотипи🤫
♦️ Знайомилися з неймовірними юристками і лідерками, суддями, спілкувались із спікерками і комунікували між собою🤗
♦️ Скільки лише емоцій викликало гендерно-деструктивне інтерв‘ю від Лариса Денисенко 😺
♦️ Ділилися улюбленими книгами та цитатами із них📚
♦️ Пройшли майстер-клас по самообороні з Ольгою Поляковою🙈
♦️ Дізналися від Ярини Волошин про історію фемінізму☝🏻
І багато всього іншого🥰😎

Велике дякую організаторкам і спікеркам Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” за можливість стати однією із 30 учасниць Школи♥️ та за таку круту подію, яка додала вагон мотивації кожній із учасниць🙈

Дякую усім учасницям за атмосферу, командну роботу та наші нічні розмови про все💕 сподіваюсь ці знайомства переростуть у дружбу☺️

P.S. Окреме дякую для нашої фотографки Роксолани Поцюрко, яка була завжди поряд і ловила усі наші емоції на камеру♥️

 
Анна Неоднича:

4 дні ІІІ Літньої школи ЮрФем пройшли швидко, але насичено, інформативно, натхненно, та ще багато прикметників, які сюди підійдуть😛

Що я корисного привезла зі школи?

📌Новий досвід;
📌Нові знайомства;
📌Багаж знань;
📌Мотивацію;
📌Натхнення;
📌Декілька прийомів самооборони;
📌Назви цікавих книжок для прочитання;
📌Ідеї для правопросвіти криворізького населення і не тільки;

Дякую всім, хто був причетний до цієї події❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Особливо Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”🥰

Каріна Лісова

Ми це зробили

6-9 серпня у місті Дніпро пройшла ІІІ Літня школа ЮрФем для студенток-юристок. З усієї України було відібрано лише 30 дівчат. Кожна з нас така різна, але по-особливому унікальна. Нас об‘єднує прагнення справедливості й досягнення рівності прав жінок та чоловіків.

🔴Ми обговорювали теми фемінізму, домашнього насильства, дискримінації, гендерної рівності, лідерства та розвитку EQ(емоційний інтелект).
Неймовірно цікавим був міні-курс з самооборони від Olha Poliakova .

🔴Безперечно, сотні подоланих кілометрів та годин в дорозі були того варті.

🔴Ми отримали не лише корисні та важливі знання, а й знайомства, нових друзів, впевненість у правильності власного шляху.

Літня школа ЮрФем додала сміливості, зруйнувала купу стереотипів у моїй голові та стала поштовхом до дій. Адже якщо не ми, то хто?!

Дякую крутим спікерам та організаторам.

Анастасія Дігтяр:

Неймовірно наcичені 4 дні ІІІ Літньої школи ЮрФем у мальовничому Дніпрі промайнули швидко, але спогади залишаться назавжди😊📚🌞

Літня школа Юрфем для студенток-юристок – це:
❣️ нові знайомтсва
❣️ круті спікерки
❣️ нова інформація
❣️ мотиваційні зустрічі
❣️ відчуття підтримки
❣️ досвід роботи в команді
❣️ заняття з самооборони
❣️ спілкування з однодумцями
❣️ 30 різних дівчат, але об’єднаних прагенням змін у суспільстві

Обговорення важливих тем:
🔶 Фемінізм, гендерна рівність, дискримінація, домашнє насильство
🔶 Гендерно-деструктивне інтерв’ю
🔶 Емоційний інтелект та лідерство

За цей час я впевнилась, що:
 Кожна з нас унікальна
 Емоційний інтелект потрібно та необхідно розвивати
 Важливо знаходити час для себе та відпочинку
 Права жінок – права людини

Літня школа ЮрФем стала для мене поштовхом до нових звершень, переосмислення думок та перезавантаження себе. Я зрозуміла, що рухаюсь у правильному напрямку і не збираюсь зупинятись!

Дякую крутим спікеркам Ірині Глущенковій Ларисі Денисенко Тамарі Бугаєць за розвиток кожної з нас!

Вдячна неймовірним організаторкам Христина Кіт, Наталія Сорока, Ярина Волошин Катерина Шуневич за можливість долучитися до Літньої школи ЮрФем для студенток-юристок!

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” ❤️

Ці спогади назавжди в моїй пам’яті😇💞

Обіймаю кожну💖

Тетяна Котельникова:

Цього року стала учасницею Літньої школи ЮрФем для студенток-юристок , що є ініціативою Асоціації жінок-юристок України ЮрФем. На заході я мала змогу отримати теоретичні, практичні знання із захисту від гендерної дискримінації, гендерно-обумовленого насильства та сексуальних домагань та розвинула власні soft skills.

Протягом декількох насичених днів ми з учасницями обговорювали такі важливі теми як :
👥 гендерні ролі, гендерні стереотипи та їх роль у нашому житті;
🗣комунікацію та EQ, лідерство та управління змінами;
📍Разбирали сексизм та давали гендерно-деструктивне інтерв’ю;
📍Вивчали проблеми домашнього насильства,правові механізми захисту постраждалих.

Дні літньої школи давно минулі, але враження залишилися. Особливо мені запам’яталося таке:
📌 Розбір реальних кейсів з української судової практики, під час якого ми аналізували, яким чином і хто дискримінує жінок в окремих випадках;
📌 Зустріч з суддею Європейського суду з прав людини від України Aнна Юдківська, під час якої ми мали змогу задати запитання ( тут мене було не зупинити, моє улюблене питання про літературу, яка вас сформувала пішло в хід😅), з перших вуст почути розповідь Ганни Юріївни про досвід роботи в ЄСПЛ.

Дякую тренеркам Христина Кіт,  Ірині Глущенковій,  Ларисі Денисенко Ярині Волошин Тамарі Бугаєць, за те, що поділилися власним досвідом, надали можливість зануритися у середовище однодумців та показали на власному прикладі, що немає нічого неможливого, ви неймовірні!